Zarejestruj

AC - pęknięta boczna lampka, porysowany zderzak

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

AC - pęknięta boczna lampka, porysowany zderzak

Postprzez mariuszuser » Pn maja 29, 2017 10:23 pm

Witam wszystkich. Proszę o pomoc w następującej sprawie. Otóż przy wyjeździe z parkingu zdarzyło mi się uderzyć w betonową barierkę, czego efektem jest trochę porysowany zderzak i pęknięta mała boczna lampka. Planowałem po prostu kupić zaprawkę i sobie zderzak pomalować.
Jednakże, po rozmowie z serwisantem toyoty mam spore wątpliwości jak postąpić.
Mam ubezpieczenie OC + AC w PZU.
Pracownik serwisu wycenił szkodę (na oko ze zdjęcia) na ok. 2500 zł . Przedstawił następujące możliwości:

1). Zgłoszenie szkody na miejscu w salonie toyoty, autoryzowany serwis robi wycenę, wysyła ja do ubezpieczyciela i naprawia szkodę. Ta opcja jest rzecz jasna z racji wykonywanego zawodu wg. serwisanta najlepsza. Wg. serwisanta ubezpieczenie w następnym roku wzrośnie przez to o ok. 200 – 300 – też mówił na oko ponieważ nie zajmuje się ubezpieczeniami.

2.) Drugą opcją – jest zgłoszenie szkody bezpośrednio u ubezpieczyciela, przyjeżdża on, robi fotki i wg. serwisanta wyceni na ok. 700 – 800 i pieniądze dostanę na konto i mogę naprawiać we własnym zakresie (albo i nie).

3.) Trzecia opcja – wg. serwisanta bardzo głupia. Wymiana lampki i zrobienie zaprawki we własnym zakresie bez zgłaszania. Ponieważ - i tu się zdziwiłem - jeżeli zdarzy mi się jakaś mocniejsza kolizja np. po drugiej stronie to ubezpieczyciel stwierdzi, że po przeciwnej stronie była zaprawka i automatycznie przyzna tylko 50% środków za kolizję. Proszę o info, czy rzeczywiście tak to wygląda ?

Przecież ubezpieczyciel zawsze może znaleźć jakąś rysę i stwierdzić, że nie należy się pełna kwota ubezpieczenia.

Proszę o informację jak najlepiej postąpić w tej sytuacji, obawiam się że jak wybiorę opcję pierwszą to zapłacę więcej niż 300 zł w przyszłym roku. Aktualnie na OC mam 40% zniżki na AC 10% czy po zgłoszeniu tracę wszystkie zniżki czy tylko AC. W sumie ubezpieczenie kosztowało mnie 1900 zł.
Dziękuje za informację.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: AC - pęknięta boczna lampka, porysowany zderzak

Postprzez KarolinaR » Wt maja 30, 2017 7:19 am

Witaj,

Spróbuj może skonsultować się z jeszcze jednym warsztatem w celu ocenienia wartości szkody. Jeśli faktycznie będzie to kwota w okolicach 2 500 zł, to moim zdaniem warto ją zgłosić na naprawę bezgotówkową. PZU powinno zapłacić za oryginalne części.

Stawka na AC w przyszłym roku zapewne wzrośnie, ale niestety nikt Ci na chwilę obecną nie powie, ile będziesz musiał zapłacić, bo taryfy w ciągu roku się zmieniają, więc jest to troszkę strzał w ciemno, ale faktycznie można założyć, że za nowe ubezpieczenie zapłacisz mniej, niż za naprawę samochodu w serwisie (czyli dodatkowo te 2 500 zł).

Jeśli nie zależy Ci na doprowadzeniu auta do stanu idealnego, możesz oczywiście wybrać metodę kosztorysową likwidacji szkody- dostaniesz pieniądze na konto i zrobisz z nimi co będziesz chciał. Jednak pamiętaj, że w takim przypadku również stracisz zniżki wynikające z historii ubezpieczeniowej AC.

O trzeciej opcji się nie wypowiem, bo nie pracuję przy likwidacji szkód, ale brzmi to mało prawdopodobnie.

Powodzenia i daj znać, co ostatecznie zdecydowałeś!

Powrót do Ubezpieczenie AC