Zarejestruj

AC wypadek nie z mojej winy

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

AC wypadek nie z mojej winy

Postprzez izabela1990 » Śr lip 04, 2018 8:59 pm

Mąż miał wypadek w drodze do pracy nie z jego winy. Sprawa jest zgłoszona do ubezpieczalni sprawcy. Był rzeczoznawca stwierdził szkodę całkowita czekamy na wycenę.
Mojej pytanie jest następujące czy ja tą szkodę mam też zgłosić do swojej ubezpieczalni czy mi się też coś będzie należało z tytułu opłaconego AC?

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: AC wypadek nie z mojej winy

Postprzez Ubea » Cz lip 05, 2018 6:33 am

W przypadku ubezpieczeń majątkowych wysokość odszkodowania nie może przekraczać wartości szkody. Zgłaszanie szkody z AC nie spowoduje więc, że otrzymasz dodatkowe pieniądze za tę samą szkodę. Skoro sprawca miał OC, to całe odszkodowanie zostanie wypłacone z jego polisy. Dzięki temu też jedynie sprawca utraci część swoich zniżek, a Ty nie stracisz żadnych zniżek na AC.

Pamiętaj jedynie, że z OC można ubiegać się o odszkodowanie nie tylko za szkody materialne (zniszczone mienie np. samochód), lecz także osobowe (np. zwrot kosztów leczenia, zadośćuczynienie za krzywdę i cierpienie, zwrot zarobków utraconych w wyniku wypadku i leczenia).

Powrót do Ubezpieczenie AC