Zarejestruj

Autocasco czy minicasco

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Autocasco czy minicasco

Postprzez diabeelek » Pt kwi 21, 2017 7:00 am

Witam,
tak się zastanawiam czy warto wykupić Autocasco...
Mój Mercedes jest z 2008 roku. Autocasco mam tylko w opcji kosztorysu a kosztuje ca. 2000zł i z tego co wiem to odejmują około 60% jako amortyzację.
Nie wiem czy nie przejść tylko na minicasco. Wartość pojazdu w AC i MC wynosi ca.34tys. pln.
Kiedyś miałem minicasco w PZU i jak uderzyłem w sarne lub ktoś mi porysowwał klape bagażnika to likwidacja przebiegła sprawnie.
Doradzcie mi coś czy warto na prawie 10 letnie auto brać AC i płacić naprawdę znaczną różnice.
Koszt MC+OC+Szyby na pełnych zniżkach w PZU to 1398zł.
Koszt AC(wariant opytmalny czyli zamienniki i amortyzacja)+OC+Szyby na pełnych zniżkach w PZU to 2200zł
Koszt AC(wariant serwisowy czyli naprawa w serwisie)+OC+Szyby na pełnych zniżkach w PZU - 3500zł
PS.
Sprawdzałem ranking kradzieży to Mercedes odpukać nie jest w kręgu z...j.
Z góry dziękuje za opinie.

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Autocasco czy minicasco

Postprzez mfind » Pt kwi 21, 2017 7:16 am

Tutaj wszystko zależy od zapisów ogólnych warunków ubezpieczenia, zazwyczaj minicasco jest mniej korzystne od AC, dlatego jest tańsze, ale jeśli nie potrzebujesz tak szerokiej ochrony jaką daje Ci AC, to oczywiście, po szczegółowym zapoznaniu się z warunkami ubezpieczenia, możesz wybrać minicasco.

Więcej o minicasco w poniższym tekście. Polecam!
https://www.mfind.pl/akademia/inne-artykuly/minicasco-smart-casco/

Powrót do Ubezpieczenie AC