Zarejestruj

Co z polisą po zmianie właściciela samochodu

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Co z polisą po zmianie właściciela samochodu

Postprzez wk1978 » So gru 02, 2017 4:00 pm

Witam,

kupiłem kilka dni temu używany samochód, który miał ważną polisę OC+AC+NWW+Assistance w Allianz do 19.04.2018.
Ustaliłem z poprzednim właścicielem, że polisa przechodzi na mnie.
Dziś agent ubezpieczeniowy poinformował mnie, że przejść na mnie może tylko OC, reszta wygasła w momencie zmiany właściciela samochodu.
Czyli zostałem z OC na kilka miesięcy a potrzebuję pakietu OC+AC.
Czy ubezpieczyciele oferują samo AC, ew. pakiet na rok ale z OC od dnia wygaśnięcia starego OC - 20.04.2018?
Czy pozostaje mi tylko wypowiedzieć stare OC w Allianz i poszukać nowego pakietu OC+AC na rynku?

Pozdrawiam

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Co z polisą po zmianie właściciela samochodu

Postprzez Ubea » Pn gru 04, 2017 7:28 am

Większość ubezpieczycieli umożliwia kupno samego ubezpieczenia AC. Zakup OC+AC w pakiecie zazwyczaj jednak wychodzi taniej. Zachęcamy do sprawdzenia w kalkulatorze ubezpieczeń (link do naszego znajdziesz w podpisie), ile dokładnie kosztowałby pakiet OC+AC dla Ciebie w poszczególnych towarzystwach i czy któraś z przedstawionych ofert Ci rzeczywiście odpowiada.
Jeśli tak, to warto wtedy wypowiedzieć stare OC i zawrzeć nowe ubezpieczenie w wybranym towarzystwie. Jeżeli natomiast żaden z pakietów nie okaże się bardzo atrakcyjny, to poszukaj samego AC.

Powrót do Ubezpieczenie AC