Zarejestruj

Czy opłaca się wypłata z AC

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Czy opłaca się wypłata z AC

Postprzez mvrcin98 » N cze 17, 2018 6:07 pm

Witam, W przeciągu 2 dni ktoś przerysował mi dwoje drzwi, maskę i zderzak. Dodatkowo cofając uszkodziłem zderzak(lekkie rysy + poszły zaczepy) i dodatkowo lampa tył. Samochód to Citroen C5 2010rok. Czy warto zgłaszać taką szkodę z AC(0% amortyzacji, wkład własny 500zł) Ktoś orientuje się ile mogę +- dostać od ubezpieczyciela? Serdecznie pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Czy opłaca się wypłata z AC

Postprzez Ubea » Pn cze 18, 2018 7:20 am

Rozumiem, że nie masz wykupionego ubezpieczenia ochrony zniżek z AC?

Zwyżka za szkodę w ostatnim roku bywa bardzo zróżnicowana. Możesz skorzystać z kalkulatora AC (link do naszego znajdziesz w podpisie) i wyliczyć, ile wyniesie składka z AC w poszczególnych towarzystwach w tych dwóch opcjach:

- kiedy oficjalnie nie miałeś szkody z AC w ostatnim roku,
- kiedy miałeś jedną szkodę z AC w ostatnim roku.

Sprawdź rezultaty i na tej podstawie będziesz mógł ocenić, co jest dla Ciebie bardziej opłacalne.

Bywalec forum

Postprzez versus » Pn cze 18, 2018 7:37 am

mvrcin98 napisał(a):Witam, W przeciągu 2 dni ktoś przerysował mi dwoje drzwi, maskę i zderzak. Dodatkowo cofając uszkodziłem zderzak(lekkie rysy + poszły zaczepy) i dodatkowo lampa tył. Samochód to Citroen C5 2010rok. Czy warto zgłaszać taką szkodę z AC(0% amortyzacji, wkład własny 500zł) Ktoś orientuje się ile mogę +- dostać od ubezpieczyciela? Serdecznie pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Uszkodzenia w postaci "przerysowań" mogą zostać uznane za 1 szkodę a zderzak za 2 szkodę. Będziesz miał zatem 2 szkody. Zwyżka może być wysoka. Niemniej uważam, że po to masz AC aby z niego korzystać. Zawsze możesz zgłosić szkodę (bez podawania numeru rachunku), poczekać na wycenę ubezpieczyciela i wtedy zdecydować czy przyjmować odszkodowanie czy nie. Jeżeli zrezygnujesz, nie będzie zwyżki.

Bywalec forum

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Wt cze 19, 2018 1:29 pm

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony każde Towarzystwo inaczej podchodzi do zwyżek za szkodę z OC oraz AC, jest to określone w ich wewnętrznych regulaminach, dlatego zwyżkę za taką szkodę pozna Pan dopiero przy odnawianiu polisy. Poza tym przy obecnie dość wysokich cenach ubezpieczeń komunikacyjnych, każda taka zwyżka, która będzie się za nami ciągnęła w pewnym stopniu przez min. 3 lata, będzie dla nas dodatkowym obciążeniem, tym bardziej, że w przypadku Pana samochodu, trudno byłoby to zgłosić jako jedną szkodę. Niemniej jednak w Pana przypadku szkoda nie wydaje się mała i trudno sobie wyobrazić, żaby chciał Pan jeździć tak obdrapanym autem. Radziłabym więc, aby zorientować się ile wyniosłaby Pana naprawa na własny koszt, oraz umówić się z rzeczoznawcą Pana Ubezpieczyciela, co do niczego Pana nie zobowiązuje. Po otrzymaniu wyceny sam podejmie Pan decyzję, czy będzie to opłacalne. Natomiast jeśli skorzysta Pan z wypłaty za środków za szkodę, to o składkę będzie się Pan "martwił" dopiero przy przedłużaniu umowy na kolejny rok. Proponuję udanie się wtedy do multiagencji, gdzie Agent ubezpieczeniowy zrobi kalkulację w każdym z Towarzystw do których ma dostęp i jeśli będzie miał chęci, aby poświęcić temu trochę czasu, to na pewno w którymś z Towarzystw znajdzie dla Pana korzystną ofertę.

Powrót do Ubezpieczenie AC