Zarejestruj

Czy zwiększy mi się składka AC?

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Czy zwiększy mi się składka AC?

Postprzez Panmichal » Pn maja 08, 2017 10:13 am

Mam pewien problem z ubezpieczeniem AC i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiazać.

Posiadam dwa samochody zarejestrowane w firmie. Oba posiadają ubezpieczenie AC w tej samej firmie. Zmieniam jeden z nich(13 letni) i chciałem przed sprzedażą wymienić wzzystkie zderzaki itp. Z ubezpieczenia AC. Po rozmowie z doradcą, odradził mi tę operacje poniewaz w nastepnym roku skladka ac moze mi wzrosnac wiecej niz zyskam z naprawy samochodu, ale...
Mam juz wybrany nowy samochod ktory zostanie ubezpievzony w innej firmie. Dodatkowo zamierzam zmienic rowniez firme w ktorej jest ubezpieczony moj drugi samochod. Moje pytanie brzmi, czy w takim przypadku nowy ubezpieczyciel moze spojrzec na historie moich napraw i zeiekszyc mi skladke ac na ktorys z samochodow mimo ze zmienie ubezpieczyciela? Dodam ze skladka oc i ac na nowy samochod zostala juz wyliczona i nie zmieni sie przynynajmniej w pierwszym roku.

Przepraszam ze tak zagmatwane. Nie mam kogo sie poradzic w tak nietypowej sprawie. Mam nadzieje ze ktos doradzi mi co powienien zrobic w takim przypadku

M

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Czy zwiększy mi się składka AC?

Postprzez Ubea » Pn maja 08, 2017 12:28 pm

Ubezpieczyciele patrzą na historie napraw z ubezpieczeń, nie tylko w swoim towarzystwie. Praktycznie na pewno więc naprawa z ubezpieczenia AC będzie wiązała się ze wzrostem składki w następnym roku (niezależnie od tego w którym towarzystwie je kupisz).

Początkujący

Postprzez Panmichal » Pn maja 08, 2017 12:44 pm

Ale tego samochodu już nie bede mial, poniewaz zostanie sprzedany. Musieliby obciazyc moj drugi samochod - co byloby bardzo krzywdzace lub obciazyc nowy samochod ktory bedzie juz w nowej firmie ubezpieczeniowej. Ponadto ubezpieczenie na pierwszy rok zostało już ustalone wiec musieliby zwiekszyc skladke w drugim roku. Czy jest to mozliwe?

Początkujący

Postprzez Panmichal » Pn maja 08, 2017 1:21 pm

Dodatkowo zamierzam zmienić firmę ubezpieczeniową na mój drugi samochód w firmie więc praktycznie nie będzie powiązania z tą poprzednią. Dodam, że ta firma, ktorej nie bede wymienial z nazwy, zasluzyla sobie na rozwiazanie umowy.

Początkujący

Postprzez KarolinaR » Wt maja 09, 2017 7:27 pm

Każdy ubezpieczyciel ma wgląd do Twojej historii ubezpieczeniowej oraz do historii szkód, zarówno w OC, jak i w AC za pomocą systemów Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Jeżeli zgłosisz szkodę z AC i naprawisz wspomniane zderzaki, w historii UFG będzie ta szkoda widoczna. Informacja ta będzie dostępna dla wszystkich ubezpieczycieli i z pewnością będzie rzutowała na wysokość składki w przypadku chęci ubezpieczenia nowego samochodu w zakresie AC.

Zapłacisz więcej za AC zarówno na dotychczas posiadanych pojazdach, jak i na tych, które dopiero chcesz kupić i ubezpieczyć w zakresie AC, niezależnie, czy zostaniesz u starego ubezpieczyciela, czy przejdziesz do innego towarzystwa.

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Postprzez mfind » Wt maja 16, 2017 1:36 pm

Panmichal napisał(a):Ponadto ubezpieczenie na pierwszy rok zostało już ustalone wiec musieliby zwiekszyc skladke w drugim roku. Czy jest to mozliwe?

Ubezpieczyciel ma możliwość zrekalkulowania składki jeśli w trakcie trwania umowy ubezpieczenia zgłosisz szkodę, zatem fakt, że składka już została wyliczona nie daje Ci gwarancji, że nie zmieni się w trakcie trwania umowy.

Bywalec forum

Postprzez rhapsody » N cze 04, 2017 8:06 am

No jest szansa, ze Ci sie zwiekszy. Moj znajomy jakis czas temu kupowal ubezpieczenie AC i mial dosc podobna sytuacje, wiem, ze dzwonil wtedy do PZU sie dowiadywac jak to u nich wyglada.

Powrót do Ubezpieczenie AC