Zarejestruj

Kalkulacja kosztów naprawy samochodu - AC Hestia

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Kalkulacja kosztów naprawy samochodu - AC Hestia

Postprzez sloan23 » Śr kwi 19, 2017 5:20 am

W marcu, moja żona, uprawniona do kierowania pojazdem miała stłuczkę z własnej winy. Całość sprawy załatwiono bez udziału policji. Tydzień później spotkałem się z przedstawicielem Hestii, który dokonał oględzin auta i ustalił kosztorys napraw (wariant kosztorysowy ubezpieczenia). Otrzymałem kalkulację kosztów którą przeanalizowałem. Poprzez przedstawiciela firmy w której wykupiłem ubezpieczenie, zgłosiłem swoje zastrzeżenia, co do wysokości kosztów naprawy. Później próbowałem się skontaktować z osobą prowadzącą sprawę, za pomocą biura obsługi klienta, ponieważ mam tylko dane tej osoby, bez żadnego kontaktu. Powiedziano mi, że w ciągu 24 godzin, owa osoba odezwie się do mnie, czego nie uczyniła. Wczoraj poinformowano mnie, że środki pieniężne zostaną przelane na moje konto. Napisałem reklamację, poprzez formularz elektroniczny na stronie Hestii. Odpowiedź była niemalże natychmiastowa, że Hestia nie ma żadnych przesłanek, żeby wypłacić większe odszkodowanie. Ustalona cena części w kosztorysie, jest wzięta z kosmosu. Do mojego auta, które jest autem po faceliftingu ciężko dostać zamienniki, a części używane są drogie. Za kwotę, którą uzyskałem z ubezpieczenie ciężko będzie mi kupić w miarę sprawne części, do tego nie ma w okolicy warsztatu, który dokonałby naprawy z ustaloną przez ubezpieczalnie cenę. Hestia w swoim piśmie zaproponowała nawet sposób w jaki mogę dochodzić swoich praw.
Szkodę określono jako częściową. Czy muszę polegać tylko i wyłącznie na wyliczeniu które przedstawił mi ubezpieczyciel?
Pozdrawiam

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Kalkulacja kosztów naprawy samochodu - AC Hestia

Postprzez mfind » Śr kwi 19, 2017 7:44 am

Wariant kosztorysowy charakteryzuje się tym, że w przypadku szkody dostaniesz odszkodowanie na podstawie kosztorysu sporządzonego przez rzeczoznawcę zakładu ubezpieczeń, będziesz mógł dowolnie dysponować pieniędzmi z odszkodowania i samodzielnie wybrać warsztat, w którym naprawisz auto. W zaistniałej sytuacji jednak, skoro zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową kwota jest niewystarczająca na dokonanie naprawy w żadnym warsztacie, należy zażądać od ubezpieczyciela szczegółowych wyjaśnień w sprawie i udostępnienia dokumentacji, na podstawie której firma ubezpieczeniowa wyliczyła kwotę odszkodowania, w piśmie należy zaznaczyć, że samochód jest po faceliftingu, w związku z czym wycena powinna zostać sporządzona na odpowiednich częściach. Możesz zwrócić się też do niezależnego rzeczoznawcy w celu dokonania przez niego wyceny szkody. Opinia taka jest płatna i nie jest wiążąca dla ubezpieczyciela, jednak w ewentualnym dalszym postępowaniu stanowić będzie istotny walor dowodowy. Taką opinię możesz oczywiście dołączyć do reklamacji. Jeżeli jednak nie chcesz po raz kolejny się odwoływać, możesz wystąpić z wnioskiem o pomoc do Rzecznika Finansowego.

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Kalkulacja kosztów naprawy samochodu - AC Hestia

Postprzez sloan23 » Śr kwi 19, 2017 12:52 pm

Serdecznie dziękuję za informację. Na pewno jest ona niezmiernie pomocna. :)
Za ten post autor sloan23 otrzymał podziękowanie od:
mfind

Powrót do Ubezpieczenie AC