Zarejestruj

Nieważne ac. Brak info od ubezp

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Nieważne ac. Brak info od ubezp

Postprzez paula208 » Wt maja 08, 2018 7:10 pm

Witam
We wrześniu 2017 kupiłam auto posiadające także ac. 1 maja miałam szkodę w postaci pęknięcia szyby. 2 maja zadzwoniłam do ubezpieczalni. Pani wzięła wszystkie dane,poprzez aplikacje zgłosiłam szkodę,wysłałam zdjęcia itp. Po jakiejś godzinie dostałam wiadomość,ze proponują 875.98, zaakceptowałam i dostałam info ze w ciągu 2.dni roboczych dostaNe na konto zwrot. Dziś jest 8 maja i zamiast zwrotu dostałam mail z prośbą o przesłanie potwierdzenia zawarcia polisy AC. Przesłalam polise ale zaczęłam czytać. Jestem nadal na polisie pana od którego kupiłam auto. Na stronie compensy wyczytałam ze ac nie przechodzi na nowego właściciela. Co Teraz? Miałam ac a nagle.go nie mam,mam za to peknieta szybę. Nikt mnie nie poinformował o tym,ze ac nie jest ważne,nie dostałam żadnej wiadomości z.compensy. czy mogę pisać jakąś reklamacje?nie znam przepisów,nie mogłam wiedzieć że nie mam tego ac. Poza tym zaakceptowałam ich ofertę wypłaty odszkodowania. Zgłaszając pani tez słowa nie powiedziała. Dziękuje za pomoc.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum

Re: Nieważne ac. Brak info od ubezp

Postprzez versus » Śr maja 09, 2018 8:35 am

Ubezpieczenie AC nie przechodzi na nowego właściciela. Nie rozumiem jednego sformułowania: " Jestem nadal na polisie.." Czy na umowie ubezpieczenia znajdują się Pani dane osobowe jako właściciela pojazdu?

Początkujący

Postprzez paula208 » Śr maja 09, 2018 4:10 pm

Nie. Polisa jest nadal na starego właściciela. Kupiłam auto ze świeżo wykupiona polisa na cały rok. Czyli teraz nic nie mogę zrobić? Dlaczego zgłaszając szkodę w ubezpieczani na ac pani nie poinformowała mnie ze tego ac nie mam?

Doradca
Podziękował : 2 razy

Postprzez Ubea » Cz maja 10, 2018 6:44 am

paula208 napisał(a):Dlaczego zgłaszając szkodę w ubezpieczani na ac pani nie poinformowała mnie ze tego ac nie mam?

Niestety, pracownicy nie zawsze rzetelnie informują o wszystkim... Jak napisał @versus ubezpieczenie AC, jako ubezpieczenie dobrowolne, nie przechodzi na nowego właściciela. Na nabywcę przechodzi jedynie polisa OC kupiona przez poprzedniego właściciela.

Bywalec forum

Postprzez versus » Cz maja 10, 2018 10:28 am

Paula208 przykro mi, ale w takim razie nie posiadała Pani ubezpieczenia AC. Dodam jeszcze, że ubezpieczyciel zawsze przyjmuje zgłoszenie szkody (nawet jak wstępnie nie znajduje jego w swojej bazie danych), gdyż takie ubezpieczenie mogło nie zostać przykładowo wprowadzone do systemu.

Powrót do Ubezpieczenie AC