Zarejestruj

odpowiedzialność ubezpieczyciela

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

odpowiedzialność ubezpieczyciela

Postprzez gajtom » Pt paź 12, 2018 10:02 am

Witam,
Czy ktoś może wyjaśnić na jakim etapie likwidacji szkody z AC ustalana jest odpowiedzialność ubezpieczyciela, czy przed zrobieniem kosztorysu naprawy, czy po zatwierdzeniu kosztorysu?
Zgłosiłem szkodę z AC (zderzenie ze zwierzęciem leśnym), rzeczoznawca przeprowadził oględziny, a na następny dzień opiekun szkody poinformował mnie że zostało mi przyznane ubezpieczenie. Jednocześnie na maila otrzymałem kalkulację naprawy, ale na niej napisane było że TU wypłaci odszkodowanie dopiero po ustaleniu ich odpowiedzialności.
Czy stwierdzenie opiekuna szkody że "zostało przyznane ubezpieczenie" nie potwierdza że TU już przejęło odpowiedzialność?
Pytam ponieważ na drodze gdzie było zdarzenie nie było znaku ostrzegającego przed zwierzętami i boje się czy ubezpieczyciel przyjmie odpowiedzialność.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum
Podziękował : 0 razy

Re: odpowiedzialność ubezpieczyciela

Postprzez versus » Wt lis 20, 2018 8:35 am

Wyliczenie wysokości szkody (kosztorysu) to nie to samo co uznanie odpowiedzialności. Pracownik nie może "słownie" uznać odpowiedzialności ubezpieczyciela. DO czasu wypłaty odszkodowania ubezpieczyciel może swobodnie zmieniać zdanie. Możesz pisać skargi do RF lub KNF aloe nic to nie da.

Powrót do Ubezpieczenie AC