Zarejestruj

Odszkodowanie pomniejszone o VAT

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Odszkodowanie pomniejszone o VAT

Postprzez pyczunia » Pn lip 02, 2018 2:31 pm

Dzień dobry,
zacznę od tego że mam samochód w kredycie samochodowym i wszystkie wypłaty z tytułu odszkodowania muszą najpierw przejść przez Bank udzielający kredytu. Ubezpieczyciel przelał dużo mniejszą kwotę niż w kalkulacji szkody ac tłumacząc to, że skoro przelewają na konto Banku to jest to kwota po odliczeniu podatku, gdyby wypłacali bezpośrednio do osoby nie posiadającej działalności gospodarczej (czyli do mnie) to byłaby to dokładnie kwota z kalkulacji. Teraz moje pytanie, czy mogę ubiegać się o zwrot różnicy? Bank mi nie zasponsoruje tej różnicy na naprawe tylko przeleje dokładnie taką kwotę jaką dostał od Ubezpieczyciela. Czy opłaca się wystosować reklamację do Ubezpieczyciela?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Odszkodowanie pomniejszone o VAT

Postprzez LighthouseKancelaria » Śr lip 04, 2018 8:07 am

pyczunia napisał(a):Dzień dobry,
zacznę od tego że mam samochód w kredycie samochodowym i wszystkie wypłaty z tytułu odszkodowania muszą najpierw przejść przez Bank udzielający kredytu. Ubezpieczyciel przelał dużo mniejszą kwotę niż w kalkulacji szkody ac tłumacząc to, że skoro przelewają na konto Banku to jest to kwota po odliczeniu podatku, gdyby wypłacali bezpośrednio do osoby nie posiadającej działalności gospodarczej (czyli do mnie) to byłaby to dokładnie kwota z kalkulacji. Teraz moje pytanie, czy mogę ubiegać się o zwrot różnicy? Bank mi nie zasponsoruje tej różnicy na naprawe tylko przeleje dokładnie taką kwotę jaką dostał od Ubezpieczyciela. Czy opłaca się wystosować reklamację do Ubezpieczyciela?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Oczywiście że tak, należy walczyć o swoje, chyba że na polisie AC jest zapis o ubezpieczeniu samochodu w kwocie netto, bez VAT.

Powrót do Ubezpieczenie AC