Zarejestruj

Rekalkulacja wysokości składki i szkoda

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): So maja 06, 2017 8:35 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Rekalkulacja wysokości składki i szkoda

Postprzez piotr1990 » So maja 06, 2017 8:47 pm

Szanowni Państwo,

zakupiłem samochód, który został zarejestrowany na 2 osoby (ja i matka). Przed zakupem nowego samochodu posiadaliśmy przez 3 lata inny samochód, który miał 3 właścicieli (matka 0% i wuj, który posiadał 60% zniżek OC i AC). Niestety agent poinformował, że w związku z tym, że nie posiadaliśmy przez ostatnie 4 lata samochodu, a co za tym idzie ubezpieczenia poprzednie zniżki wygasły. W związku z tym wykupiliśmy ubezpieczenie OC i AC bez zniżek. Po ok. 2 tygodniach dokonaliśmy odsprzedaży części auta ciotce, która posiada 60% zniżek. Czy możliwa jest rekalkulacja wpłaconych składek za OC i AC o zniżki posiadane przez ciotkę?

Niestety pojawił się dzisiaj kolejny problem, ponieważ miałem szkodę parkingową (z własnej winy, bez strat osób 3). Zastanawiam się nad zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela, jednak obawiam się zwyżek. Czy zwyżki po zgłoszeniu roszczenia zostaną przeniesione również na ciotkę (która aktualnie ma 60% zniżek).

Bardzo proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Piotr

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Doradca
Avatar użytkownika
Posty: 326
Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 2:16 pm
Podziękował : 2 razy
Pomógł: 13 razy

Re: Rekalkulacja wysokości składki i szkoda

Postprzez Ubea » Pn maja 08, 2017 8:34 am

Jeżeli zmienia się własność auta (choćby kiedy odsprzedaje się jedynie część samochodu) należy to zgłosić do ubezpieczyciela. Towarzystwo może, ale nie musi, dokonać wtedy rekalkulacji składki.Najlepiej więc skontaktować się z ubezpieczycielem i dowiedzieć się bezpośrednio u niego, czy taka rekalkulacja zostanie dokonana.

Co do szkody: rozumiem, że ewentualnie byłaby ona zgłaszana z AC? Zazwyczaj szkody z AC oraz OC są liczone niezależnie i nie wpływają na siebie. Możesz więc raczej obawiać się jedynie zwyżki na AC.

Czy w dniu zdarzenia ciotka była już współwłaścicielem auta? Jeśli tak to w przypadku zgłoszenia szkody u ubezpieczyciela, wobec niej także może zostać zastosowana zwyżka na AC w momencie wykupu nowej polisy.

Powrót do Ubezpieczenie AC 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników