Zarejestruj

Szkoda parkingowa

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Szkoda parkingowa

Postprzez Andi2005 » So paź 20, 2018 6:18 pm

Niestety dziś myję samochód który zakupiłem za ciężko zarobione pieniądze i widzę że ktoś zarysował mi tylnie nadkole... - sprawca zostawił lekkie wgniecenie i zdarcie lakieru do samej blachy długości około 3 cm. Teraz mam dylemat bo zgłaszając szkodę z mojego AC powiedziano że utracę 30% zniżek co daje kilkaset złotych. Mam jeszcze jeden samochód z wykupieniem AC u innego ubezpieczyciela - mam pytanie czy również u tamtego ubezpieczyciela i samochodu również stracę zniżki AC ?

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Szkoda parkingowa

Postprzez Ubea » Pn paź 22, 2018 7:48 am

Historia ubezpieczenia AC dla danego kierowcy jest jedna. Zgłoszenie szkody z AC jednego samochodu wpłynie więc także na cenę następnego AC dla drugiego auta (zakładam, że w żadnym towarzystwie nie wykupiłeś ochrony zniżek AC?). Nie musi to być od razu utrata 30% zniżek. Każdy ubezpieczyciel ma nieco inną dokładną tabelę bonus malus i zawsze można poszukać to towarzystwo, które ukarze najmniej za jedną szkodę. Na pewno jednak część zniżek zostanie utracona. Jeśli więc naprawa z własnej kieszeni wyjdzie tanio, to warto się nad tym zastanowić (zwłaszcza że ta jedna szkoda podwyższy cenę ubezpieczenia nie tylko w najbliższym roku, ale i w następnych latach).

Powrót do Ubezpieczenie AC