Zarejestruj

Ważność AC - oględziny po podpisaniu umowy

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Ważność AC - oględziny po podpisaniu umowy

Postprzez Jeaic » So paź 21, 2017 9:49 pm

Witam. W kwietniu została zawarta kanałem zdalnym umowa ubezpieczenia AC i OC. Składka z tytułu zawartej umowy opłacana miałaby być w 4 ratach. Pierwsza rata z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia AC+OC miała być wpłacona 25/05/2017 – i do tego czasu została wpłacona.
W OWU ubezpieczenia AC zapisane jest, że zakład ubezpieczeniowy uzależnia ważność polisy AC od przeprowadzenia oględzin ubezpieczanego samochodu.

Stan faktyczny jest taki:
• Samochód nie został przedstawiony do oględzin tuż po zawarciu umowy ubezpieczenia AC – stan ten utrzymuje się do chwili obecnej.
• Zgodnie z informacją z infolinii firmy ubezpieczeniowej polisa AC jest ważna.
• We wrześniu doszło do szkody, którą chciałem zlikwidować wykorzystując polisę AA
• 20.10.2017 - Dział Likwidacji Szkód Ubezpieczyciela uznał że odszkodowanie się nie należy, ponieważ polisa jest nieważna z powodu nie przedstawienia samochodu do oględzin tuż po zawarciu umowy ubezpieczenia.
• 20.10.2017 - Infolinia Ubezpieczyciela utrzymuje, że polisa jest ważna pomimo tego, że nie było oględzin.
• Ubezpieczyciel nie poinformował mnie w żadnej formie o unieważnieniu umowy / wstrzymaniu ważności polisy AC nie zmieniając jednocześnie wysokości raty, o której mowa powyżej.
• Wysokość rat z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia AC i OC nie zmieniła się od momentu zawarcia umowy – 10.05.2017 do 20.10.2017 - i opłacana jest w części odpowiadającej polisie AC i OC

Pytania:
• Czy w momencie kiedy nie dojdzie faktycznie do oględzin ubezpieczanego samochodu przez wskazanego przez zakład ubezpieczeniowy specjalistę (rzeczoznawcę) polisę faktycznie można uznać za nieważną? Jeśli tak to czy zakład ubezpieczeniowy ma obowiązek - i w jakiej formie - poinformować ubezpieczonego o wstrzymaniu ważności polisy?
• Czy jeśli rata uwzględniała część składki z tytułu polisy AC to czy zakład ubezpieczeniowy nie powinien poinformować – i w jakie formie - ubezpieczonego o zmianie wysokości składki i pomniejszyć ją o wysokość związaną z polisą AC, którą uznał za nieaktywną?
• Czy biorąc pod uwagę to co opisane jest jako „Stan faktyczny” można uznać polisę AC za ważną czy nie ważną? Otrzymałem sprzeczne informacje od Ubezpieczyciela.
• Jeżeli polisa AC jest nieważna a raty z tytułu składki się nie zmieniły to czy mam prawo żądać od ubezpieczyciela zwrotu części składki AC policy, którą uznał za nie ważną?

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Ważność AC - oględziny po podpisaniu umowy

Postprzez ciekawy » Pt lis 17, 2017 12:52 pm

Zakład ubezpieczeń powinien pobierać składkę za faktycznie udzielony czas ochrony, jeżeli twierdzą, że ochrony nie było powinni zwrócić całą składkę za AC. Jaka była przyczyna braku oględzin? Który to jest direct? ;)
Skoro ZU nie przeprowadził inspekcji auta, pobiera składkę to przyjmuje się, że akceptuje stan auta.

P.S. jeżeli AC miałoby być rozwiązane z jakiegokolwiek powodu (są takie powody wymienione w OWU) - to powinnaś/powinieneś zostać o tym poinformowana/y na piśmie.

Powrót do Ubezpieczenie AC