Zarejestruj

Zmiana ubezpieczyciela AC, problem z określeniem zniżek

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Zmiana ubezpieczyciela AC, problem z określeniem zniżek

Postprzez chwileulotne85 » Śr lip 04, 2018 9:28 am

Witam wszystkich,

postanowiłem poprosić o pomoc w zakresie ustalenia jakie właściwie posiadam zniżki na AC. Po co mi to potrzebne? Chodzi o jakąś symulację nowego OC+AC i ewentualną zmianę obecnego ubezpieczyciela. Umowę na OC i AC muszę zawrzeć do 30 sierpnia 2018. Moje Auto ma pojemność 2.0 i jest z 2012 r.

Już piszę dlaczego o to w ogóle pytam. Dlatego, iż obecny ubezpieczyciel (Warta) nie podaje mi jakie mam właściwie zniżki. Oto fragment treści ich odpowiedzi:
(...)Ponadto uprzejmie informuje, iż stosowany w TUiR „WARTA” system taryfikacyjny dla umów nie przewiduje stosowania klasycznego systemu tzw. zniżek bonus-malus z tytułu bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia. Jedynym zatem źródłem informacji w zakresie historii ubezpieczeń danego klienta (...)

Tak więc, sam nie wiem co mam wpisywać w wysokości ostatnich zniżek na AC na popularnych portalach porównujących oferty. Proszę Was zatem o pomoc. Podaję szczegóły mojego dotychczasowego ubezpieczenia.
Jestem właścicielem pojazdu, który również ma współwłaściciela.

WSPÓŁWŁAŚCICIEL: prawo jazdy od ponad 10 lat. Opłaca samo OC. Bez szkód podczas całego okresu ubezpieczenia.

WŁAŚCICIEL (JA):
a) OC - opłacam od czerwca 2011 bez przerw. Brak szkód.
b) AC - opłacam od 11 września 2018 bez przerw. Korzystałem tylko z Warty.
Szkody:
*1a szkoda z 09.09.2018 ( 9 września rok dwatysiącie PIĘTNASTY-piszę słownie, bo mimo zmiany roku na poprawny na forum ja widzę 2018) =tutaj miałem gwarancję braku utraty zniżek (wiem, że honoruje to tylko ubezpieczyciel u którego była polisa)
*2a szkoda z 04.07.2016 = tutaj już bez gwarancji utraty zniżek.

Pytania:
1. Jaką mam zniżkę AC patrząc z perspektywy wszystkich Ubezpieczycieli i Warty.
Czy dla Warty będzie to zniżka 20% czy 30% czy inaczej?
Czy dla innych to 20% czy 10% czy inaczej?

2. Rok temu ( 31 sierpnia 2017) za OC + AC w Warta zapłaciłem 2350 PLN w tym 802 OC.
Oferta miała w cenie OC,OC SW, AC STANDARD, WMA STANDARD, NNW,OPONY, WAS.
CZy ta cena była korzystna, czy ciężko to stwierdzić bez pozostałych danych.

Nie ukrywam, zę w tym roku liczę na znalezienie oferty w okolicach 1700 PLN. Nie wiem czy będzie to jednak możliwe.
Z góry dzięki za pomoc.

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Zmiana ubezpieczyciela AC, problem z określeniem zniżek

Postprzez Ubea » Cz lip 05, 2018 6:43 am

Rozumiem, że na dokumencie polisy także nie ma wypisanych zniżek?

Zapraszamy na stronę naszej porównywarki OC/AC (link w podpisie). Wypełnij dokładnie pola dotyczące historii szkód, a w polu "Zniżki w poprzednim roku" podaj po prostu orientacyjną wartość. I tak ubezpieczyciele patrzą przede wszystkim na to, ile szkód się miało oraz od ilu lat ma się ubezpieczenie i prawo jazdy. Zniżki wyliczone przez poprzedniego ubezpieczyciela nie są już tak ważne. A jeśli dodatkowo podasz numer PESEL, co umożliwi towarzystwu sprawdzenie Twojej historii w bazie UFG, wyliczona składka będzie praktycznie na pewno zgodna z rzeczywistością.

Powrót do Ubezpieczenie AC