Zarejestruj

Zwyżka AC pomimo ubezpieczenia autoszyby

Forum o ubezpieczeniach AC (Auto Casco) samochodów? Jaka firma ma najlepsze OC? Gdzie nie robią problemów z wypłatami odszkodowań? Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Zwyżka AC pomimo ubezpieczenia autoszyby

Postprzez Berni76 » Pt paź 20, 2017 11:08 am

Witam
Wraz z ojcem jesteśmy współwłaścicielami pojazdu, który jest ubezpieczony w AXA. Wykupione jest ubezpieczenie OC, AC i dodatkowo Auto szyby. W maju zgłosiłem szkodę w związku z pękniętą szybą. Poinformowano mnie w Axa, że jeżeli zgłoszę to z ubezpieczenia Auto szyba to nie stracę zniżek na AC. W moim przypadku wszystko się potwierdziło i mam 60% zniżki na AC. Problem jest z moim ojcem (współwłaścicielem pojazdu). Ojciec ma drugi samochód ubezpieczony w PZU i kończy mu się ubezpieczenie OC i AC. Ostatnio dzwoni do niego agent i mówi mu, że na AC ma tylko 50% zniżki a miał 60%. Mówi ojcu, że AXA musiała zgłosić szkodę pękniętej szyby do UFG. Zadzwoniłem do Axa z pytaniem dlaczego pomimo dodatkowego ubezpieczenia na szyby zabrali ojcu zniżkę a mnie nie. Stwierdzili, że ja wraz z ojcem na jeden pojazd mam u nich kontynuację ubezpieczenia i mogli mi dać 60 %, a ojciec drugi pojazd ma w PZU i jemu zabrali zniżkę. Zapytałem dlaczego pomimo wykupionego ubezpieczenia Auto szyba. Odpowiedzieli, że szkodę musieli zgłosić do UFG a nie maja opcji wpisania, że jest to dodatkowe ubezpieczenie i robią tak wszyscy ubezpieczyciele. Poprosiłem od AXA zaświadczenie o likwidacji szkody, ale stwierdzili że nie mogą mi takiego dać. Czy mogę coś zrobić w tej sprawie, aby mój ojciec miał 60 % zniżki na AC? Czy jest w ogóle jakaś szansa. Proszę o pomoc

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Zwyżka AC pomimo ubezpieczenia autoszyby

Postprzez Ubea » Pt paź 20, 2017 1:41 pm

Takie ochrony zniżek działają jedynie u tego ubezpieczyciela, u którego się wykupi dodatkową polisę. Każda szkoda jest zgłaszana ostatecznie do UFG, niezależnie od tego z jakiej polisy się ją naprawia, więc inni ubezpieczyciele biorą je po uwagę, wyliczając zniżkę.

Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora OC/AC (link w podpisie), jakbyście chcieli sprawdzić, czy inni ubezpieczyciele nie dadzą lepszej oferty od PZU.

Początkujący

Postprzez ciekawy » Pt lis 17, 2017 1:16 pm

Ubea - bajki, albo mylicie pojęcia.

Jeżeli klient ma ubezpieczenie Szyb - to po to - aby szkoda nie widniała na jego PESEL'u w UFG.

Ochrona Zniżek - to jest inna bajka - tutaj faktycznie szkoda zgłaszana jest do UFG, ale dana firma - nie powinna jej wyliczać przy wznowieniu ubezpieczenia lub przy kupnie innego. Inni ubezpieczyciele zobaczą szkodę w UFG i będą ją uwzględniać podczas wyliczania zniżek.

Także Berni76 - pytanie czy było to dodatkowe ubezpieczenie szyb, czy klauzula, że przy ubezpieczeniu AC - w razie szkody na szybach, firma nie potrąci Waszych zniżek?

Jeżeli to normalne ubezpieczenie szyb - niech nie kłamią - bo nie wszyscy tak robią - tylko oni są o.szustami.

Doradca
Podziękował : 2 razy

Postprzez Ubea » Pt lis 17, 2017 3:10 pm

ciekawy napisał(a):Jeżeli klient ma ubezpieczenie Szyb - to po to - aby szkoda nie widniała na jego PESEL'u w UFG.

Sama AXA Ubezpieczenia zamieszcza u siebie następujący zapis: "Zgłoszenie szkody szybowej nie spowoduje utraty zniżek w AXA Ubezpieczenia"
Utrata zniżek w innych towarzystwach jest już inną sprawą. AXA, zgłaszając szkodę na szybie w UFG, musiałaby ją specjalnie oznaczyć, a z tego co napisał Berni76 wynika, że AXA tego nie zrobiła.

Początkujący

Postprzez ciekawy » Wt lis 21, 2017 11:12 am

Ubea napisał(a):
ciekawy napisał(a):Jeżeli klient ma ubezpieczenie Szyb - to po to - aby szkoda nie widniała na jego PESEL'u w UFG.

Sama AXA Ubezpieczenia zamieszcza u siebie następujący zapis: "Zgłoszenie szkody szybowej nie spowoduje utraty zniżek w AXA Ubezpieczenia"
Utrata zniżek w innych towarzystwach jest już inną sprawą. AXA, zgłaszając szkodę na szybie w UFG, musiałaby ją specjalnie oznaczyć, a z tego co napisał Berni76 wynika, że AXA tego nie zrobiła.

Z tego wynika, że nie jest to żadne oddzielne ubezpieczenie, tylko jakaś klazula - że w razie zgłoszenia szkody w szybie oni nie potrącą klientowi zniżek. Napiszę raz jeszcze - jeżeli jest to oddzielny produkt jest to najzwyczajniej w świecie kłamstwo firmy (sposób informowania klienta - bo zapewne klientowi zostało to przedstawione jako "Ubezpieczenie Szyb"). Dlaczego PZU nie zgłasza do UFG szkody, jeżeli klient ma szkodę z ubezpieczenia PZU Szyby? Z AC zgłosi owszem, ale klient nie straci zniżek jeżeli miał wykupioną ochronę zniżek.

Bywalec forum

Postprzez EkspertPZU » Śr lis 22, 2017 8:58 am

@Berni76 W przypadku likwidacji szkody z ubezpieczenia na szyby, zniżki powinny pozostać niezmienne. Twoje zniżki na AC, mogłyby zostać zmniejszone, gdybyś zgłosił wymianę szyby z ubezpieczenia AC. Informacji, powinieneś otrzymać w firmie AXA. Ich pracownik ma obowiązek udzielić Ci szczegółowych informacji, dotyczących likwidacji szkody. Gdybyś zlikwidował szkodę z naszego ubezpieczenia "PZU auto szyba", to Twoje zniżki na AC by się nie zmieniły.

Powrót do Ubezpieczenie AC