Zarejestruj

Problem z odszkodowaniem

Opinie o ubezpieczeniach TU ALLIANZ Polska S.A. Pytania i rozwiązywanie problemów.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Problem z odszkodowaniem

Postprzez Maryla780916 » Cz sty 07, 2016 4:30 pm

Doznałam urazu kolana; potknięcie na schodach własnego domu, skutkujące wg. dokumentacji medycznej otrzymanej po zgłoszeniu się do lekarza i wykonaniu badań w tym USG-"uszkodzenie więzadła łąkotkowo-piszczelowego kolana prawego". W wyniku urazu doznałam silnego bólu oraz obrzęku kolana i zbierania się płynu zapalnego-co zostało wpisane do karty informacyjnej SOR. Od momentu zdarzenia do zgłoszenia się do SOR upłynęło 3 dni (liczyłam, iż ból i obrzęk minie bez potrzeby interwencji lekarza). Po zgłoszeniu się do lekarza podjęte zostało leczenie farmakologiczne oraz założony stabilizator kolana, przeszłam również rehabilitację fizjoterapeutyczną. Po otrzymaniu dokumentacji zdecydowałam się wystąpić do ubezpieczyciela o odszkodowanie z tytułu doznanego urazu. Niestety. Po przesłaniu pełnej dokumentacji medycznej wraz z opisem zdarzenia otrzymałam odmowę wypłaty świadczenia. Ubezpieczyciel swoją odmowę uzasadnił tym iż, "przedłożona dokumentacja potwierdza bowiem leczenie przewlekłego stanu chorobowego prawego kolana, co wyłącza odpowiedzialność TUiR. W szczególności podkreślamy, że zgodnie z kartą informacyjną SOR z dnia 29 sierpnia 2015r. tj. 3 dni po zajściu zgłoszonego zdarzenia, w wykonanej punkcji kolana uzyskano płyn zapalny, zaś na podstawie Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych IDC-10 rozpoznano kod M17/M70 - Choroby układu kostno-mięśniowego i tkanki łącznej, Choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych [Gonartroza]/Choroby tkanek miękkich związane z ich używaniem, przeciążeniem i uciskiem". Takie uzasadnienie było dla mnie zaskoczeniem, gdyż nigdy nie chorowałam i nie miałam problemów z kolanem. Jak w dokumentacji określił lekarz prowadzący moje leczenie stan zapalny oraz zbieranie się płynu było wynikiem doznanego urazu, podczas którego doszło do skręcenia stawu kolanowego wraz z uszkodzeniem więzadła łąkotkowo-piszczelowego. Z pisma (Odmowy wypłaty świadczenia) ubezpieczyciela jednoznacznie wynika, że ocena mojego stanu zdrowia została oparta tylko na zabiegu usunięcia płynu zapalnego bez rozpoznania urazu opisanego w dokumentacji lekarskiej przesłanej do TUiR. Od decyzji TUiR odwołałam się, przesyłając ponownie pismo z opisem zaistniałej sytuacji oraz wnioskami z dokumentacji leczenia wskazującymi przyczynę i rodzaj doznanego urazu. Niestety, również moje odwołanie nie przyniosło skutku. Ponownie otrzymałam decyzję odmowną, w dalszym ciągu opierającą się na rozwoju stanu chorobowego a nie doznanym urazie skręcenia kolana i uszkodzeniami jednoznacznie wskazującymi wypadkową przyczynę doznanej szkody. Odmówiono mi również możliwości skierowania na komisję lekarską, o którą wystąpiłam w moim odwołaniu. Z otrzymanej od ubezpieczyciela dokumentacji wynika, iż o moim stanie zdrowia i zasadności wypłaty świadczenia decydują urzędnicy, bez jakiejkolwiek konsultacji medycznej a jedynie na podstawie statystycznej klasyfikacji. Moim ubezpieczycielem jest TUiR Allianz, podlegam ubezpieczeniu grupowemu z wysoką składką ubezpieczeniową, zgodnie z którym wg. oceny mojej oraz lekarza prowadzącego moje leczenie przypadek podlega określeniu wypadku i wypłacie świadczenia przez ubezpieczyciela. Proszę o podpowiedź, co jeszcze mogę w moim przypadku zrobić aby otrzymać należne świadczenie.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum
Podziękował : 0 razy

Re: Problem z odszkodowaniem

Postprzez OdszkodowaniaPCO » Cz mar 24, 2016 9:05 am

Warto się upewnić, co dokładnie obejmuje ta polisa grupowa. Czyli zerkamy do treści oraz OWU.

A co do decyzji ubezpieczyciela - cóż. Trzeba pisać kolejne odwołanie i tyle. Pytanie na jakie odszkodowanie Pani liczy, ale druga opinia lekarza, czy też wyjaśnienie uzupełniające od tego, który stwierdził płyn zapalny mogłoby pomóc. Nie ma może świadków samego zdarzenia?

Mogłyby pomóc oświadczenia świadków o tym, że NIE chorowała Pani wcześniej. Próbować warto.

Czy rozważała Pani współpracę z firmą zajmującą się odszkodowaniami?
W razie pytań, kontakt w stopce.

Powrót do Allianz