Zarejestruj

Odszkodowanie - jak się ubiegać?

Ubezpieczenia w razie chorób oraz za urlopy macierzyńskie. Ubezpieczenia wypadkowe zabezpieczające przed wypadkami przy pracy i chorobami zawodowymi.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Odszkodowanie - jak się ubiegać?

Postprzez os4a » So sty 04, 2014 2:21 am

Witam
Może najpierw przedstawię historię swojej choroby:
Podczas gry na rozgrzewce w piłkę nożną przed treningiem typu crossfit (trenuję piłkę ręczną) doszło do nieszczęśliwego i bardzo pechowego wypadku - przewróciłem się upadając całym ciężarem na zewnętrzną część prawej stopy czując lekki trzask w niej. Z początku nie wyglądało to groźnie, stopa nie spuchła, nie było żadnego obrzęku, ból nie był zbyt uciążliwy, próbowałem nawet dalej ćwiczyć na siłowni bez obciążania nogi. Czas treningu zleciał, a ból zaczął narastać, podczas powrotu do domu zdecydowałem się zadzwonić do ojca i poinformować go, że mimo wszystko trzeba w razie czego jechać do szpitala. Udaliśmy się na Oddział Ratunkowy, a jak to na OR czekaliśmy ładnych parę godzin. Lekarze skierowali nas na prześwietlenie, a po obejrzeniu zdj. RTG ortopeda uznał, że uraz nie wygląda groźnie, nie ma złamania, ani pęknięcia, najwyraźniej uszkodziłem chrząstkę lub staw. Zostałem odesłany do domu. Po dwóch dniach wegetowania stan stopy się nie poprawiał, udałem się więc do lekarza ogólnego, po skierowanie do ortopedy - niestety jak wiadomo bywa już tak, że nigdzie nie mogłem się dostać, ewentualnie za 2 tyg. lub w ogóle nie dało się złapać kontaktu z przychodnią/szpitalem, bo linie byly zajętee lub nikt nie odbierał. Mniej więcej tydzień po urazie zacząłem czuć rwący ból w łydce, męczyłem się przez 2 dni bez możliwości ruszenia nogą, bo ból był nie do wytrzymania. W końcu po tych 2 dniach poszedłem znów do lekarza ogólnego, pani doktor 'pomacała' moją obolałą łydkę, decydując, że musi to być naderwanie mięśni lub coś tego rodzaju. Dostałem ponownie skierowanie do ortopedy+ w razie czego do chirurga, a jakbym się nie mógł nigdzie dostać to jeszcze na oddział ratunkowy do szpitala. po powrocie do domu próbowałem się skontaktować, z którąś przychodnią specjalistyczną - niestety bez efektu. Ból nie ustawał, więc na drugi dzień z rana udałem się do szpitala na OR. Od razu zostałem skierowany na RTG w razie czego ponownie stopy i nie wiem dlaczego na wieść o bólu łydki miałem robione zdjęcie piszczela. Ze zdjęciem poczekałem kilka godzin. Gdy wszedłem do ortopedy okazało się, że stopa jest złamana, mianowicie V kość od środstopia + pęknięcie niestety nie mogę rozczytać z Karty pobytu, co jest dokładnie napisane. Lekarz powiedział, że stopy nie trzeba wkładać w gips, ale należy nabyć but typu Walker, ponieważ stopa ładnie się w nim zrośnie, zdążyłem tylko dopytać, gdzie dostanę taki but. Ortopeda przy okazji 'pomacał' mnie po łydce po czym stwierdził, że jest to naderwany mięsień, czy ścięgno od niepoprawnego chodzenia o kulach (wychodzilem z domu 2-3 razy). Następnie zostałem odesłany do kolejki do chirurga, po odczekaniu swojego i wejścia do gabinetu dostałem receptę na 10 zastrzyków, łydka klasycznie została 'obmacana' diagnoza ta sama co u poprzednich lekarzy - nieumiejętność chodzenia o kulach spowodowała naderwanie mięśnia... zostałem również poinformowany, że raczej nie ma żadnej zakrzepicy, ale w razie czego otrzymałem skierowanie do innego chirurga w przychodni specjalistycznej. Udało mi się dostać na drugi dzień wieczór do pana chirurga, który po dotykaniu mojej łydki również stwierdził, że nie powinno być zakrzepicy, ale w razie czego skierowanie na 'dopplera' dostałem, pierwszy wolny termin - około półtora tygodnia.[Na szczęście udało mi się 'wyżebrać' o pana chirurga zlecenie na orteze stopowo kolanową(but typu walker), aby dostać częściowy zwrot pieniędzy, a jako, że but nie był tani - 300zł bardzo się to przyadło.]. Po przekonywaniu lekarzy o braku zakrzepicy z usmiechem poszedłem na to USG żył, nie podejrzewająć, że może być coś nie tak, ból w łydce ustał, więc uwierzyłem nawet w to niepoprawne chodzenie o kulach, cykl zastrzyków był od paru dni zakończony. Niestety wyszło na moje nieszczęcie wyszło - "Świeża zakrzepica w śrokowych i górnych odcinkach żył piszczelowych tylnych i strzałkowych. Poszerzony perforator na powierzchni przyśrodkowej podudzia, na wysokości około 20cm - preforator częściowo zakrzepnięty.". Oczywiście od razu zostałem poinformowany, że zakrzepica to nie są żarty trzeba ją wyleczyć - leczenie ma potrwać minimum 3 miesiące. Przy tym totalne ograniczenie sportu.. Leczenie zastrzykami.

Teraz już przejdę do meritum sprawy.

Dostałem już zaświadczenie o zakończeniu leczenia złamania stopy, chodzę już bez buta od paru tygodni, ale zakrzepicę będę leczył jeszcze minimum około 1,5 miesiąca.

Moim pytaniem jest:
Czy powinienem starać się o jedno odszkodowanie za złamanie stopy i powikłania wynikające z tego w postaci zakrzepicy, robiąc to po zakończeniu jej leczenia?
Czy w ogóle mogę starać się o odszkodowanie za zakrzepice, czy tylko przysluguje mi za złamanie?
Czy mam się starać o 2 osobne odszkodowania za zakrzepicę i złamanie?

Przepraszam, że aż tak się rozpisałem, ale wolałem przedstawić sprawę jak najjaśniej. Mam 19 lat jestem jeszcze uczniem, ubezpieczenie mam szkolne.Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie też klubowe. Jeżeli ktoś zna rozsąne rozwiązanie tej sprawy proszę o odpowiedź, ponieważ ja jestem całowicie blady w tym temacie, a ani rodzina, ani znajomi nie mieli takiego przypadku.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum

Re: Odszkodowanie - jak się ubiegać?

Postprzez grzes » So sty 04, 2014 5:36 pm

W brew pozorom sprawa nie jest skomplikowana , ponieważ z Twojego opisu wynika , że zakrzepica jest konsekwencją urazu po upadku, zgłoś szkodę z obu polis -swojej i klubowej oraz dołącz komplet dokumentów medycznych(kopie) . TU będą rozpatrywały szkodę zgodnie z dokumentacją medyczną oraz na podstawie OWU do polis , przed zgłoszeniem szkód zapoznaj się z OWU , będziesz wiedział jakie jeszcze dokumenty są wymagane oraz jak wygląda tabela uszczerbków i na jakie kwoty możesz liczyć.

Początkujący

Postprzez os4a » So sty 04, 2014 6:24 pm

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, czy szkodę mogę zgłaszać już teraz, czy czekać na papier o zakończeniu badania zakrzepicy?

Bywalec forum

Postprzez grzes » So sty 04, 2014 8:32 pm

Szkodę można zgłosić już.

Początkujący

Postprzez os4a » N sty 05, 2014 1:32 pm

ok, dziękuje bardzo za pomoc

Powrót do Ubezpieczenia chorobowe i wypadkowe