Zarejestruj

Odszkodowanie z PZU

Ubezpieczenia w razie chorób oraz za urlopy macierzyńskie. Ubezpieczenia wypadkowe zabezpieczające przed wypadkami przy pracy i chorobami zawodowymi.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Odszkodowanie z PZU

Postprzez Bartesso94 » Cz kwi 14, 2016 12:21 pm

Cześć wszystkim.

W czerwcu 2017 roku doznałem urazu- skręciłem staw skokowy. Do teraz z różnymi przerwami chodziłem na rehabilitację, do ortopedów etc, ponieważ jak się okazało muszę mieć przeprowadzoną operację. Operację mam ustaloną na czerwiec tego roku.
Zadzwoniłem dzisiaj do PZU, żeby się dowiedzieć, czy mogę zgłosić szkodę, z tego co pamiętałem były to 3 lata od momentu doznania urazu. Kobieta przez telefon powiedziała, że to są 24 miesiące, i że niby powinienem od razu to zgłosić (przed zakończeniem leczenia). Z czego wynika, że nici z odszkodowania?.....
W momencie doznania urazu byłem ubezpieczony w PZU, przez szkołę, a aktualnie jestem jako student poprzez uczelnię. Przed chwilą przeczytałem post Daglas 333 która ma podobny przypadek, tylko, że w jej kwestii minęły już 3 lata. Sytuacja jest taka, czy kobieta z którą rozmawiałem była po prostu niekompetentna czy rzeczywiście się coś zmieniło. Pozdrawiam.

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Odszkodowanie z PZU

Postprzez Ubea » Pn kwi 18, 2016 7:44 am

Bartesso94 napisał(a):Cześć wszystkim.

W czerwcu 2016 roku doznałem urazu

Powrót do przyszłości? ;)
W każdym razie na stronie PZU podany jest termin 3 lat od dnia wypadku i nawet radzą, by w przypadku urazu zgłaszać go po zakończeniu leczenia, ponieważ ma się wtedy pełną dokumentację medyczną. A zatem zgłaszaj szkodę ;)

Powrót do Ubezpieczenia chorobowe i wypadkowe