Zarejestruj

Studentka a zlecenie

Ubezpieczenia w razie chorób oraz za urlopy macierzyńskie. Ubezpieczenia wypadkowe zabezpieczające przed wypadkami przy pracy i chorobami zawodowymi.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Studentka a zlecenie

Postprzez mada103PL » So gru 10, 2016 8:30 pm

Witam. Potrzebuje wiadomości na temat ubezpieczenia chorobowego. Mam 23 lata. Studiuje zaocznie jednak w tym roku przebywam na urlopie dziekańskim. Pracuje również na umowe zlecenie w dwóch firmach. Miałam problem z ubezpieczeniem. Rzadko chodzę do lekarzy, jednak w tym roku w lutym kiedy potrzebowałam się do niego udać okazało się ze nie jestem ubezpieczona. Szkoła mówila że ktoś z domowników powinien mnie ubezpieczyć, pracodawca twierdził ze szkoła. Suma sumarum wyszło tak, że ubezpieczył mnie mój mąż przy sobie. Doczytałam się że jako pracownik na umowie zlecenie mogę sobie dobrowolnie opłacać składki chorobowe, przy czym student tego nie może odprowadzać do ZUS. Stąd moje pytanie: Czy jako osoba ubezpieczana przy mężu nie licze sie w ZUS jako " student"? Czy może mi pracodawca odprowadzać składki do ZUS? Czy w razie zajścia w ciąże mogę być do rozwiązania(porodu) na zwolnieniu lekarskim a później na urlopie macierzyńskim przy opłacaniu składek chorobowych? Dodam że mam umowe na czas nieokreślony.

Doradca reklama

Podpowiadam

Powrót do Ubezpieczenia chorobowe i wypadkowe