Zarejestruj

Zaniżone odszkodowanie?

Ubezpieczenia w razie chorób oraz za urlopy macierzyńskie. Ubezpieczenia wypadkowe zabezpieczające przed wypadkami przy pracy i chorobami zawodowymi.
Początkujący
Posty: 2
Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 7:21 pm
Podziękował : 1 razy
Pomógł: 0 razy

Zaniżone odszkodowanie?

Postprzez grzegorczyk6 » Cz lut 08, 2018 4:13 pm

Witam wszystkich. Doznałem złamania lewego przedramienia tj. kości promieniowej i wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Było to złamanie z przemieszczeniem , operacyjnie nastawiono mi kości i połączono płytka. Na zwolnieniu byłem 4 miesiące w tym dwa tygodnie uczęszczałem na rehabilitację. Wróciłem do pracy a praca fizyczna i ręka daje się we znaki. Musze bardziej korzystac z prawej bo lewa boli przy rożnych czynnościach. Dostałem z PZU 3750 zl czy to waszym zdaniem nie za mało? Odwoływać się?

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Doradca
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 2:16 pm
Podziękował : 2 razy
Pomógł: 10 razy

Re: Zaniżone odszkodowanie?

Postprzez Ubea » Pt lut 09, 2018 7:20 am

Na podstawie samej wysokości odszkodowania nie da się określić, czy jest ono za małe czy nie.
Wszystko zależy od tego:

- co to dokładnie za ubezpieczenie?
- za co według warunków ubezpieczenia masz prawo otrzymać świadczenie? Za uszczerbek na zdrowiu? Za pobyt w szpitalu? Za niezdolność do pracy?
- jaka jest suma ubezpieczenia?

Dopiero na tej podstawie można ocenić adekwatność odszkodowania. Zacznij więc od przyjrzenia się dokładnie warunkom ubezpieczenia. Jeśli stwierdzisz, że PZU pominęło jakieś świadczenia, pisz odwołanie, powołując się na konkretne zapisy w umowie.
Za ten post autor Ubea otrzymał podziękowanie od:
grzegorczyk6

Początkujący
Posty: 25
Dołączył(a): Pn lut 05, 2018 11:23 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżone odszkodowanie?

Postprzez Agregatka » Pn lut 12, 2018 7:06 am

Zawsze warto się odwoływać. Czasami od razu przyznają większą kwotę, a czasami wysyłają na komisję.

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): Cz sie 06, 2015 9:49 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Zaniżone odszkodowanie?

Postprzez OdszkodowaniaPCO » Wt lut 13, 2018 10:46 am

Faktycznie ocena prawidłowości wysokości świadczenia zależy od szeregu czynników, rodzaju i wariantu polisy, zakresu jej ubezpieczenia, wartości wskazanej w tabeli uszczerbkowej OWU, oceny procentowego uszczerbku na zdrowiu etc. Niemniej jednak najczęściej ubezpieczyciel wypłaca w pierwszej decyzji minimalne stawki. Odwołanie z całą pewnością nie zaszkodzi a może wpłynąć na podwyższenie świadczenia. Tym lepiej, jeżeli osoba poszkodowana dysponuje dokumentacją medyczną, której jeszcze nie przekazał ubezpieczycielowi. Warto podnieść, iż orzeczony uszczerbek (jeżeli takowy orzeczono) w opinii osoby ubezpieczonej, z takich czy innych względów został zaniżony). W odwołaniu warto też wnieść o powołanie naocznej komisji lekarskiej (inaczej wygląda ocena po badaniu naocznym a inaczej na podstawie samych dokumentów). Należy pamiętać, że ubezpieczyciel może ale nie musi powoływać komisji naocznej. W tym konkretnym przypadku chyba należałoby mieć na względzie, że materiał zespalający kości prawdopodobnie będzie trzeba usunąć, a to z kolei wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kolejnego zabiegu. Nie są ponadto znane okoliczności związane z procesem gojenia, jeżeli z czasem okazałoby się, że zrost kości jest problematyczny, okoliczność tego rodzaju powinna wpłynąć na podwyższenie świadczenia ( jak każde powikłanie związane z procesem leczenia, związanym ze zdarzeniem ubezpieczeniowym).

Powrót do Ubezpieczenia chorobowe i wypadkowe 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników