Zarejestruj

Eventus duo - ergo hestia - III firal emerytalny

Ubezpieczenia emerytalne i rentowe - dyskusje, porady, pomoc. Wcześniejsze emerytury, renty inwalidzkie, rodzinne, orzecznictwo niezdolności do pracy.
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Pt mar 25, 2016 2:49 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Eventus duo - ergo hestia - III firal emerytalny

Postprzez kas446 » Pt mar 25, 2016 2:56 pm

Eventus Duo - Ergo Hestia,

Według mnie program posiada same minusy:
na wstępnie informują, że po dwóch latach mamy trzy opcję:
- płacić dalej i inwestować w swoją przyszłość,
- przejść na okres bezskładkowy
- zrezygnować i odzyskać wpłacone pieniądze;
(oczywiście jeśli zrezygnujesz w ciągu dwóch lat twoje pieniądze przepadają, nie masz szans odzyskania ich - tak informują agenci ergo hesti)
Jednakże nikt z agentów nie informuje, że po dwóch latach płacenia regularnie składni nie odzyskasz swoich pieniędzy w 100% tylko w bardzo minimalnej kwocie. Kolejne aby przejść na okres bezskładkowy musisz mieć uzbierany kapitał gwarantowany w wysokości 1500zł co jest możliwe dopiero w 6roku, zaczynając od składki 150zł z 5% ideksacją.
Kolejną ważną kwestią jest to, że na okres bezskładkowy możesz przejść tylko raz i to na 2lata, jeśli po tym okresie nie powrócisz do płacenia składek, to twoja suma emerytalna zgromadzona po 6 latach powinna wynosić np. 56 000zł, w momencie przejścia na okres bezskładkowy do 65roku życia, Twoja kwota wynosi zaledwie ok. 7500zł (ze względu na rezygnację z płacenia składek i inwestowania). Często agenci oferują 5% indeksację, ale nie wspominają, że w wieku 60lat - miesięczna kwota wpłaty może wynosić 800zł. Również agenci ubezpieczeniowi ergo hesti często mówią jakie ogromne sumy pieniędzy będziemy mieć w wieku 65lat, co daje możliwość wypłacenia zgromadzonych pieniędzy od razu lub pobierania emerytury przez kolejne 20lat, jednakże nikt nie wspominam o tym, że jeśli zapragnę wypłacić całość zgromadzony pieniędzy w wieku 65 lat to ta kwota będzie znacznie mniejsza niż gdybym chciała mieć wypłacaną emeryturę przez 20lat. Kolejną ważną kwestią jest to, że w momencie rezygnacji, musisz wysłać pismo do Spotu wraz z kopią dowodu (nie każdy agent Tobie o tym powie) oraz płacić składki przez okres 3 miesięcy i dopiero po upływie 3 miesięcy możesz starać się o zwrot tej niewielkiej sumy jaką mają Tobie zwrócić. Trzeba pamiętać, że pismo należy wysłać do końca miesiąca, bo niestety jeśli ergo hestia w Spocie otrzyma Twoje pismo na początku miesiąca, musisz zapłacić kolejną składkę, a okres wypowiedzenia 3 miesięcy obejmuje kolejne miesiące.

Czy może ktoś z Państwa ma podpisaną z nimi umowę i może podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami?

Powrót do Emerytura i renta 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników