Zarejestruj

Gdzie odkładać pieniądze na emeryturę

Ubezpieczenia emerytalne i rentowe - dyskusje, porady, pomoc. Wcześniejsze emerytury, renty inwalidzkie, rodzinne, orzecznictwo niezdolności do pracy.
Bywalec forum
Podziękował : 0 razy

Gdzie odkładać pieniądze na emeryturę

Postprzez Mokusoko » Pt maja 23, 2014 7:21 am

Gdzie odkładać pieniądze na emeryturę - czy macie na to jakieś pomysły? Czy na lokatę, konto oszczędnościowe czy gdzie?

Bywalec forum

Re: Gdzie odkładać pieniądze na emeryturę

Postprzez Malutka33 » Śr maja 28, 2014 7:07 am

Mokusoko napisał(a):Gdzie odkładać pieniądze na emeryturę - czy macie na to jakieś pomysły? Czy na lokatę, konto oszczędnościowe czy gdzie?

ja odkładam na polise emerytalną prywatną - tam mam gwarantowaną kwotę jaką będę miała po 20 latach odkładania - później mogę to wypłacić w jedenj puli bądź wsadzić dalej na % i niech mi wypłacają co miesiąc jakąś część

Początkujący

Postprzez Katarzyna » Śr sie 27, 2014 11:37 am

jasne, że tak. choć to tez jakiejś dużej stopy zwrotu nie ma - a może warto pomyśleć o inwestycji w akcje?

Początkujący

Postprzez freeman67 » Cz gru 04, 2014 12:00 pm

Polecam programy inwestycyjne lub typowo emerytalne.

- Gwarancja wysokości raty renty
- Wybór między odprawa kapitałową a dożywotnią ratą renty
- Brak zależności wypłaty świadczenia, czy wysokości składki od stanu zdrowia

Początkujący

Postprzez Michalczewski » Pn sie 10, 2015 12:04 pm

Ja odkładam, czyli inwestuję w złoto. Odkładam grosz do grosza i kupuję sztabki (coś takiego mennicazlota.pl/zlota-sztabka-1-g-szwajcaria-dostawa-do-45-dni.html).

Początkujący

Postprzez luki22 » Śr gru 23, 2015 4:02 pm

Ja również mam polisę emerytalną prywatną, jakoś nie wierzę w emeryturę państowową za 40 lat jak skończę pracować...

Początkujący

Postprzez tadex » Cz mar 17, 2016 1:04 pm

emeryturę państwową może i dostaniesz, ale śmiesznie niską

Początkujący

Postprzez dordom95 » Pt lip 15, 2016 10:11 am

Cześć,

przede wszystkim bardzo dobrze, że zdajesz sobie sprawę z konieczności odkładania na emeryturę. Tak dla usystematyzowania, jeżeli ktoś zastanawia się, ile pieniędzy będzie wtedy dostawał, będzie to mniej więcej 30% aktualnego wynagrodzenia. Obojętnie ile byśmy nie zarabiali, perspektywa dysponowania jedynie 1/3 aktualnego dochodu nie wydaje się być zbyt satysfakcjonująca.

Ze swojej strony jak najbardziej polecam polisy emerytalne. Na co dzień zajmuję się m.in. tym tematem, więc bardzo chętnie się spotkam i pomogę dopasować odpowiedni program do potrzeb, oczekiwań i możliwości klienta. Nie jestem związana z żadną firmą oferującą tego typu usługi. Pracuję natomiast jako przedstawiciel w firmie, która analizuje rynek i z jego ofert dopiera satysfakcjonującą.

Rynek oferuje aktualnie przeróżne rozwiązania. Na podstawie zadeklarowanej przez klienta sumy, którą jest w stanie przeznaczyć np. miesięcznie na rzecz odkładnia na emeryturę, jestem w stanie dokonać kalkulacji kwoty, którą otrzyma w momencie zakończenia polisy, po uwzględnieniu odpowiedniego oprocentowania, które również deklaruje klient. Większość z nas chciałoby, aby pieniądze nie leżały bezczynnie przez te wszystkie lata, bo jeśli czegoś takiego byśmy oczekiwali, to równie dobrze moglibyśmy wpłacać je na zwykłe konto - na jedno by wyszło. Na oferowanych przez rynek polisach, pieniądze mogą aktualnie "pracować" i pomnażać swoją sumę.

Bardzo chętnie pomogę w doborze odpowiedniej oferty. Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej.

Pozdrawiam,
Dorota

Początkujący

Postprzez magda86 » So mar 18, 2017 4:32 pm

dość fajne rozwiązanie jeśli chodzi o emeryturę w swojej ofercie ma PKO Ubezpieczenia Szczególne polecam Polisę Długoterminowego Oszczędzania (http://pkoubezpieczenia.pl/polisa-dlugoterminowego-oszczedzania) Jest to produkt finansowy dzięki któremu możemy odkładać środki na przyszłość. Nawet niewielkie wpłaty mogą w przyszłości zapewnić nam środki na emeryturze. Wysokość składki tak naprawdę zależy od nas i może się wahać od 200 złotych do 1000. Składki można opłacać w miesięczną, kwartalną, półroczną lub roczną częstotliwością. Umowę można wypowiedzieć w każdym momencie trwania ubezpieczenia. Po upływie 10 lat nie ponosimy żadnych kosztów. Jeśli chcemy umowę rozwiązać wcześniej musimy liczyć się z prowizja uzależnioną od momentu rozwiązania umowy. Oprócz zbierania środków na przyszłą emeryturę lub inny cel jest to również polisa na wypadek naszej śmierci. W przypadku naszego zgonu osoba uprawniona otrzyma odszkodowanie w wysokości określonej w umowie. Najczęściej ta wysokość określana jest podczas podpisywania umowy.

Powrót do Emerytura i renta