Zarejestruj

Kiedy renta powinna wpływać na konto

Ubezpieczenia emerytalne i rentowe - dyskusje, porady, pomoc. Wcześniejsze emerytury, renty inwalidzkie, rodzinne, orzecznictwo niezdolności do pracy.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Kiedy renta powinna wpływać na konto

Postprzez Lakers » Wt lis 05, 2013 10:00 am

Witam Forumowiczów, mam podstawowy problem, jestem uczniem i otrzymuję rentę po rodzicach. Zwykle renta wpływała 2 każdego miesiąca, w listopadzie naturalnie 2 był dniem wolnym (sobota) co usprawiedliwiało dlaczego pieniądze nie wpłynęły. Czwartego ( Poniedziałek) również ich nie było. Dziś jest 5.Listopada Pieniędzy nadal nie ma. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc dlaczego ta zwłoka jest tak długa? Z góry Dziekuję

Początkujący

Re: Kiedy renta powinna wpływać na konto

Postprzez ziutek7 » Pn gru 02, 2013 11:12 pm

Bez problemów renta będzie wpływać na konto jesli tylko napiszesz wniosek w jakim podasz nr konta i wyrazisz taką prośbę.

Początkujący

Re: Kiedy renta powinna wpływać na konto

Postprzez Katarzyna » Śr sie 27, 2014 11:35 am

wiem, że to zależy także od tego na jaką litere masz nazwisko, częśc dostaje na początku miesiąca, częśc dostaje w środku a część dostaje pod koniec.

poza tym, czy dostarczyleś do ZUSu odpowiednie zaświadczenie, że jesteś uczniem/studentem? Wiem, że zawsze do końca października trzeba było złozyć takie zaświadczenie (przynajmniej w moim przypadku), więc jeżeli nie złozyłeś to może uznali, że już nei jesteś uczniem/studentem i nie wypłacili. Jeżeli złożysz take zaświadczenie (wyciagnięte z sekretariatu szkoły/uczelni) - wtedy wypłacą wyrównanie.

Powrót do Emerytura i renta