Zarejestruj

Czy należy mi sie jakaś renta po zmarłym Tacie?

Ubezpieczenia emerytalne i rentowe - dyskusje, porady, pomoc. Wcześniejsze emerytury, renty inwalidzkie, rodzinne, orzecznictwo niezdolności do pracy.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Czy należy mi sie jakaś renta po zmarłym Tacie?

Postprzez powazny » Cz paź 17, 2013 1:27 pm

Witam
Mam pytanie, chciałbym sie dowiedzieć czy należy mi sie jakaś renta po zmarłym Tacie, ponieważ nie jestem pewien do konca po tym co czytałem na stronie Zusu.

tata w chwili śmierci miał 48lat, przepracowane razem ze szkołą tylko 13 lat. Ostatni rok na pewno pracował tylko na umowe zlecenie a pewnie i wiecej niz rok. Ja studiuje i pracuje, wiem ze ze wzgledu na moje zarobki sie nie należy, powyzej 2000netto. Ale gdybym nie pracował to czy w ogóle by mi się należała jakaś. Mam nadzieje ze to co napisałem to wystarczy do określenia jeżeli czegoś jeszcze potrzeba to podam.

Bywalec forum

Re: Czy należy mi sie jakaś renta po zmarłym Tacie?

Postprzez puchatek77 » Cz lis 28, 2013 6:28 pm

niestety jeśli ma tak krótki czas pracy nie wiem czy załapiesz się na rentę. jednak możesz spróbować. wypełnij pismo i czekaj na odpowiedz:0)

Początkujący

Postprzez wawaki » So lut 15, 2014 12:04 pm

Pozdrawiam serdecznie. Czytałem zapytanie i odpowiedzi. wszystkie sprawy tego typu- ubezpieczenia, renty- są ujęte w odpowiednich paragrafach w Kodeksie Pracy i nie tylko. Kążdy prawnik odpowie na to pytanie :( :o , ale musi więcej wiedzieć i widzieć dokumenty.

Początkujący

Postprzez henry » Pn lut 17, 2014 8:55 am

Dokładnie, przedstaw jakieś dokumenty jeżeli masz dostęp,czyli przede wszystkim świadectwa pracy ojca

Początkujący

Postprzez Katarzyna » Śr sie 27, 2014 11:39 am

nawet jezeli okres pracy taty był wystarczający to nawet jeżeli masz poniżej 26 lat ale Twoje zarobki przekraczają dopuszczalną granicę to wtedy nie dostaniesz

Powrót do Emerytura i renta