Zarejestruj

CZYTANIE OGÓLNYCH WARUNKÓW UBEZPIECZEŃ

Opinie klientów o firmach ubezpieczeniowych. Ocena jakości obsługi, warunków ubezpieczeń, szybkości wypłaty odszkodowań itp. Oceny i doświadczenia osób ubezpieczonych przez dane Towarzystwo.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

CZYTANIE OGÓLNYCH WARUNKÓW UBEZPIECZEŃ

Postprzez Marek50 » Pn gru 15, 2014 2:08 am

Z mojego doświadczenia agenta wyłącznego wiem że rzadko kto przed zawarciem umowy ubezpieczenie czyta Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Większość osób zainteresowana jest w zasadzie wyłącznie ceną ubezpieczenia i mało osób tak naprawdę wie na jakich warunkach zawierana jest polisa ubezpieczeniowa. W Internecie są internetowe porównywarki cen ubezpieczeń ale nigdzie nie znajdziemy porównywarki OWU. Czemu tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Przy porównywaniu ofert i przeczytaniu OWU może się okazać że tanie ubezpieczenie tak naprawdę jest drogim ubezpieczeniem bo jest sporo odstępstw w ubezpieczeniu, udziałów własnych i zależności. Wiem że język którym OWU zostały napisane czasami jest trudno odbieralny ale naprawdę warto OWU przed podsianiem umowy przynajmniej dwa razy przeczytać. Jeśli czegoś nie można zrozumieć zawsze można zadzwonić do agenta ubezpieczeniowego i tu od razu wychodzi wyższość zawierania ubezpieczeń bezpośrednio z agentem a nie poprzez komputer lub telefon.
Ostatnio edytowano Pn gru 15, 2014 8:42 am przez Finansolog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Reklama

Moderator Lokalny

Re: CZYTANIE OGÓLNYCH WARUNKÓW UBEZPIECZEŃ

Postprzez Finansolog » Pn gru 15, 2014 8:49 am

Jeszcze za czasów, gdy sam kupowałem ubezpieczenia u agentów nigdy w życiu nie zdarzyło mi się, aby proponował mi przeczytanie OWU przed podpisaniem (oczywiście zachęcał, ale żebym to zrobił już w domu :P ) Teraz też nie sądzę, aby agenci nalegali na czytanie OWU (i to 2 razy!) i spędzali z każdym klientem po 2 godziny w ciszy przed podpisaniem umowy :) Jedynie co uczciwszy przeczyta co ważniejsze wyłączenia, które mogą zainteresować klienta. Odnośnie internetu w każdym ubezpieczeniu jest możliwość przeczytania OWU przed zakupem (tutaj niestety większość do tego również nie zachęca), ale zgodzę się odnośnie sprzedaży przez telefon ponieważ wypada najsłabiej, wynegocjowanie przesłania OWU przed podpisaniem graniczy z cudem.

Początkujący

Postprzez PRzemyslaw » Pn sty 05, 2015 9:58 pm

OWU to temat rzeka, ale jak wszyscy wiemy tematy ubezpieczeniowe nie stanowią w tym obszarze wyjątku. My po prostu z założenia nie czytamy umów;-). Gdy bierzemy kredyt, gdy decydujemy się na tv kablową lub internet sytuacja jest analogiczna. Wielka w tym zasługa twórców tychże umów, którzy z ćwiczeń w zakresie kręcenia, zaciemniania i usypiania naszej czujności zrobili sobie sport prawie olimpijski. Na szczęście prawie czyni różnice i są też ludzie prawi, którzy biorą na warsztat te mniej lub bardziej wyszukane wypociny, a potem UOKiK sypie kary, aż huczy:-).

Tak się nieco rozpędziłem, a wracając do sedna...prawda jest taka, że rola uświadamiania ludzi w kwestii wyłączeń, słabych punktów oferty niestety często jest poza obszarem zainteresowania agenta czy bankowca. W końcu strach przed ucieczką klienta zwycięża, a potem jest płacz i zgrzytanie zębami i biorą nas wszystkich za krętaczy. Lekarstwo jest zatem jedno - uczciwość:-). Na wiarygodności i rzetelności może nie zbije się szybkiej fortuny, ale żyć się da, a na dodatek nie trzeba się oglądać za siebie spacerując po ulicy.

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich profesjonalistów:-)!!!

Początkujący

Postprzez patrykxnowakx » Wt sty 27, 2015 10:20 am

Czytanie OWU to podstawa. Bo to co ktoś mówi nic nie znaczy :) Raz ktos próbował mnie nabrać na to :) A słyszał ktos o tym przypadku, że gościu napisał sobie coś na umowie bankowej a bankowcy tego nie dostrzegli?

Bywalec forum
Podziękował : 1 razy

Postprzez Superubezpieczenia » Cz gru 24, 2015 8:14 am

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych OWU to podstawa. Nie zawsze jest czas,by je czytać ale ważne jest zwrócenie uwagi choćby na wyłączenia.

Stały bywalec

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Cz sie 09, 2018 1:11 pm

Polecam kontakt z dobrym multiagentem, którego pracą polega na tym, że powinien być na bieżąco z ofertą i informacjami zawartymi w OWU poszczególnych Towarzystw.

Powrót do Ubezpieczenia komunikacyjne - Opinie