Zarejestruj

Brak ubezpieczenia

Forum o KRUS - porady i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeznaczona jest dla osób utrzymujących się się z rolnictwa.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Brak ubezpieczenia

Postprzez andrzejre » N mar 15, 2015 12:32 pm

Jestem rolnikiem w ubiegłym roku znalazłem pracę za granicą i zrezygnowałem z płacenia KRUS-u z dniem podjęcia pracy.Po roku firma w której pracowałem splajtowała i do tej pory ( minął już miesiąc) nie przesłała mi świadectwa pracy, przez co nie mogę ubezpieczyć się powtórnie w KRUS-ie. Od kwietnia będę miał nową pracę i znowu nie muszę płacić KRUS-u. Co zrobić z dwumiesięczną przerwą w płaceniu składki ,czym może to skutkować .

Moderator Lokalny

Re: Brak ubezpieczenia

Postprzez Finansolog » N mar 15, 2015 5:42 pm

Po prostu nie masz ubezpieczenia. Składkę można opłacić dobrowolnie, ale jeśli nie uznają tego, że pracowałeś bez świadectwa pracy to musiałbyś zapłacić coś w rodzaju kary za każdy miesiąc braku ubezpieczenia (powstrzymam się od komentarza odnośnie takiego sposobu działania). Jeśli uznają Ci umowę to wtedy składka miesięczna za ubezpieczenie to około 370 zł.

Początkujący

Re: Brak ubezpieczenia

Postprzez andrzejre » Pn mar 16, 2015 5:54 am

Mam powyżej 1.5 ha przeliczeniowego ziemi więc mam obowiązkowe ubezpieczenie ,co zrobić jak to świadectwo mi przyślą tydzień przed podjęciem pracy ubezpieczać się za ten okres wstecz, czy mogę o tym zapomnieć bez późniejszych konsekwencji.Z góry dziękuję za pomoc.

Powrót do KRUS