Zarejestruj

Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Opinie klientów o LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Kalkulacje ubezpieczeń samochodu : OC i AC. Pytania, problemy związane z tym ubezpieczycielem.
Początkujący
Podziękował : 1 razy

Re: Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Postprzez spp » Pt wrz 15, 2017 9:15 am

Witam ponownie,
upublicznianie sposobu liczenia ryzyka nie jest konieczne

wystarczą zupełnie ogólne wskazówki jak jeździć...

przecież firmie ubezpieczeniowej powinno zależeć, aby było jak najmniej szkód, bo dzięki temu więcej zarobi, a obniżenie składki to dobra motywacja...

mam taki pomysł, proszę przekazać temu zarządowi może kogoś zainteresuje... utworzyć np. coś takiego jak stronę internetową link4 szkoła bezpiecznej jazdy do której miały by dostęp osoby posiadające polisę, tam byście zebrali materiały jak jeździć bezpiecznie i napisali czego oczekujecie od kierowców... po jakimś czasie byście się przekonali, kto podchodzi do tego na serio i czy rzeczywiście dzięki temu jest mniej szkód...

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Postprzez sela99 » Pn wrz 18, 2017 7:41 am

To, że coś zostało zaakceptowane przez zarząd link4 nie oznacza, jest to z korzyścią dla klientów! Argument marny, a wręcz żałosny.

Gdyby to było prawdzie promowanie bezpiecznej jazdy to bylibyście w stanie napisać jak jeździć aby uzyskać jak najlepsze wyniki i profil kierowcy ponad 40%. Ewidentnie wskaźniki "przepisowa jazda" oraz "płynna jazda" dają złudne poczucie że twój styl jazdy jest bezpieczny, gdy później profil kierowcy ewidentnie zaniża całość abyś nie uzyskał większej zniżki, no bo przecież twoja jazda nie jest bezpieczna. Czyż to nie jest ewidentne nieporozumienie Link4?

spp udało Ci się osiągnąć profil kierowcy wyższy niż 40%? ...ani drgnie.

Początkujący

Postprzez LINK4Ekspert » Pn wrz 18, 2017 9:19 am

Spp, dziękujemy za sugestie. Opinia każdego Klienta jest dla nas ważna.
Oceniając styl jazdy kierowcy LINK4 bierze pod uwagę kilka czynników: przekroczenia prędkości (liczbę przekroczeń na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym), liczbę gwałtownych przyspieszeń i hamowań, także ich siłę, czas trwania i częstotliwość oraz średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy

Początkujący
Podziękował : 1 razy

Postprzez spp » Wt wrz 19, 2017 7:38 am

Z tego co zauważyłem profil jest liczony raz w w miesiącu w tym samym czasie co bonus. W ciągu miesiąca nie zmienia się.

sela99 napisał(a):spp udało Ci się osiągnąć profil kierowcy wyższy niż 40%? ...ani drgnie.

Nie :D
40% dostałem na początek i od tamtej pory profil systematycznie spada... Już jest poniżej 30%

Może dlatego, że widząc że to jakieś grosze zacząłem zapominać włączać tą mapę za każdym razem jak wsiadam do samochodu?

Poza tym jak mam to włączone to rzeczywiście mam tak, że za wszelką cenę staram się uzyskać 100/100 i wkurzam innych kierowców :D

Może to i dobrze, bo jakby to działało tak jak obiecywali to bym się stał marionetką w ich rękach i jeździł tak jak sobie życzą.

Początkujący

Postprzez BLACHA » So wrz 23, 2017 12:39 pm

LINK4Ekspert napisał(a):Spp, dziękujemy za sugestie. Opinia każdego Klienta jest dla nas ważna.
Oceniając styl jazdy kierowcy LINK4 bierze pod uwagę kilka czynników: przekroczenia prędkości (liczbę przekroczeń na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym), liczbę gwałtownych przyspieszeń i hamowań, także ich siłę, czas trwania i częstotliwość oraz średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy. Więcej informacji o promocji może Pan znaleźć pod tym linkiem: https://www.link4.pl/naviexpert/najczesciej-zadawane-pytania. W razie dalszych pytań pozostajemy do Pana dyspozycji.

Szanowny Panie Ekspercie. Niedługo kończy mi się umowa ubezpieczenia OC i AC pojazdu i przyznam szczerze, że byłem zainteresowany Waszym ubezpieczeniem zawłaszcza biorąc pod uwagę możliwość zwrotu do 30% składki. W moim przypadku jest to trochę pieniędzy. Po przeczytaniu jednak tego wątku mam pewne wątpliwości co do tego w jaki sposób oceniany jest profil kierowcy. Uczestnicy tego forum pisali o przepisowej i płynnej jeździe (na poziomie 99%) gdy tym czasem Wasze profilowanie wskazuje na 40% z i z czasem spada. Jednocześnie nie wskazuje Pan na inne okoliczności, które mają być spełnione przez kierowców, aby ich profil był lepszy zasłaniając się tajemnicą firmy, wskazując jednocześnie na inne czynniki jak jazda w rożnych porach dnia i warunkach (trochę to śmieszne - bo korzystam z samochodu wtedy kiedy mam taką potrzebę, a nie wówczas gdy Waszym analitykom wydaje się że powinienem korzystać). Idąc tym tokiem rozumowania, oczywiście upraszczając, wystarczy, że Wasi analitycy przyjmą, iż profil kierowcy wzrasta gdy kieruje on samochodem w godzinach nocnych od 1/00 do 3/00 (a więc wtedy gdy większość ubezpieczonych śpi), a jazda w pozostałym okresie oceniana przez Waszą firmę w ten sposób, że profil kierowcy spada . Trochę to nieuczciwe zwłaszcza, że jak głosi regulamin kierowca musi: „…Regularnie korzystać z Nawigacji w trakcie trwania Okresów Rozliczeniowych, tzn. przejechać samochodem, korzystając z Nawigacji, minimum 200 km w danym Okresie Rozliczeniowym, w tym przez co najmniej 5 Dni Okresu Rozliczeniowego po co najmniej 10 km w każdym z tych Dni…”. Z prostego rachunku wynika, że wystarczy, że w okresie od poniedziałku do piątku przejadę po 40 km. spełniając tym samym warunki premii, a przez pozostały czas okresu rozliczeniowego mogę nie włączać Waszej nawigacji. Ponadto przede wszystkim klasyfikujecie profil jazdy „…Użytkownika pod względem promowania bezpiecznego stylu jazdy, czyli w szczególności unikania przekroczeń prędkości oraz gwałtownych hamowań i przyspieszeń…” (to z waszego regulaminu) zasłaniając się jednocześnie jakimś wymyślonym tajnym algorytmem (który de facto może nawet nie istnieć) weryfikującym zachowania kierowców. Wymieniając w regulaminie te dwa elementy stylu jazdy (prędkość i płynność jazdy) powinny one mieć najważniejszy wpływ na ocenę profilu kierowcy gdy tym czasem z postów powyżej wynika, że tak nie jest, gdyż biorąc pod uwagę, iż większość tych dwóch wielkości kształtuje się na poziomie 100%, a profil kierowcy określony zostaje na 30% wielkości te mają drugorzędne znaczenie bo nawet w połowie nie wpływają na ocenę kierowcy. Gdzie więc tutaj wymienione w regulaminie promowanie bezpiecznej jazdy!. Dlatego też uważam Waszą promocję li tylko jako chwyt reklamowy gdyż niejasne warunki oceny kierowców mogą być przez Was traktowane dowolnie bez możliwości kontroli podejmowanych przez Was decyzji.
Kolejne zagadnienie na które zwróciłem uwagę to zapis w regulaminie "...Link4 zastrzega sobie prawo do zmiany algorytmu oceny punktowej służącego do ustalania wysokości Premii. Zmiana powinna zostać ogłoszona na stronie internetowej Link4 poprzez publikację nowej wersji Regulaminu. Ewentualne zmiany nie mają wpływu na Uczestników, którzy przystąpili do Promocji przed wprowadzeniem zmian w Regulaminie, dla których zostaną zachowane zasady obowiązujące w dniu przystąpienia przez nich do Promocji...." Mam przez to rozumieć, że dla Waszej firmy zagadnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego ma znaczenie drugorzędne i generalnie kierowcy o takim samym stylu jazdy spełniający takie same kryteria i wymagania będą inaczej oceniani tj. jeden otrzyma zwrot, a drugi już nie. Takie postępowanie może świadczyć o braku szacunku do klientów.
Ostatnią rzeczą, której nie zauważyłem w regulaminie jest brak informacji (chyba że gdzieś przeoczyłem) od jakiego poziomu profilu procentowego kierowcy zostaje wypłacona premia związana ze zwrotem 30 % składki. Proszę uściślić także to zagadnienie. Chyba, że to Wasza firma będzie dowolnie kształtować liczbę i wysokość wypłat uzależniając ją od wcześniej osiągniętego zysku, co by mnie właściwie nie dziwiło przy takim braku transparentności.

Początkujący

Postprzez muzykwsamochodzie » Cz paź 05, 2017 2:55 pm

Szanowni Państwo
Wykupiłem ubezpieczenie w LINK4 z programem Kasa wraca, skuszony możliwością odzyskania części składki. Po miesiącu byłem mocno zdziwiony dysproporcją pomiędzy osiąganymi przeze mnie wynikami i oceną ubezpieczyciela (kategoria – Profil kierowcy jest całkowicie zależna od kryteriów, których ubezpieczyciel nikomu nie udostępnił). Minęło trochę czasu i traktuję ten program jako zabawę z ubezpieczycielem – z całą pewnością nie jest to program wpływający na bezpieczeństwo na drogach – udaje mi się osiągać już w kolejnym miesiącu końcowy wynik na poziomie 99- 100%. Chętnie się z Wami podzielę moimi spostrzeżeniami, tym bardziej, że wnioski końcowe świadczą bardzo źle o LINK4.
1. Profil kierowcy – to nic innego jak poziom ryzyka ubezpieczyciela związany z warunkami w jakich używany jest samochód. Ten wskaźnik umieszczono w aplikacji ale z cała pewnością nie ma on nic wspólnego z Wami ani z Waszym kierowaniem samochodem a jedynie z warunkami w jakich ten samochód się porusza. Jazda w nocy, w godzinach szczytu, w terenie zabudowanym – to warunki, które ubezpieczyciel ocenia jako związane z większym ryzykiem i w tych warunkach nie macie szansy na wyższy wynik.
2. Zaskakujące są obliczenia matematyczne – trzy kategorie oceny: Płynna jazda, Przepisowa jazda i Profil kierowcy nie są traktowane równo. Wynik w dziale Profil kierowcy jest traktowany jako najważniejszy, prawdopodobnie jego wpływ na końcowy rezultat jest nawet o 100% większy niż pozostałych oceny.
3. Hamownie w mieście, związane z koniecznością zatrzymania się przed sygnalizatorem powoduje obniżenie oceny (mówimy przez cały czas o osobach przestrzegających całkowicie przepisów drogowych) a jedyną odpowiedzią LINK4 jest sugestia, że jako kierowca jeżdżę wspaniale i to jedyne obniżenie mojego wyniku w kategorii Płynność jazdy i tak nie miało większego znaczenia na końcowy rezultat. Zamiast odpowiedzi mamy piękny przykład PR.
4. Jest możliwe osiągnięcie rezultatu końcowego na poziomie 100%. Należy w tym celu jeździć poza miastami, w dzień, po drogach szybkiego ruchu a najlepiej po drogach niższej kategorii, gdzie, jak się okazuje, nawigacja nie ma przypisanych limitów prędkości (na ekranie znika liczba pokazująca obowiązujące na tej drodze ograniczenie prędkości). Nie używam tej aplikacji jako nawigacji, ponieważ wyjazd z miasta byłby związany z obniżeniem mojego wyniku w Profilu kierowcy. Włączam ją dopiero tam, gdzie jest możliwa płynna jazda i po ustawieniu tempomatu zgodnie ze wskazaniami ograniczeń prędkości w nawigacji oddaję się przyjemności obserwowania wyprzedzających mnie kierowców.
5. Nie znam całej listy elementów, które związane są ze zwiększonym ryzykiem ubezpieczyciela (w aplikacji nazywa się to eufemistycznie- Profil kierowcy). Te, które sam wypróbowałem umieściłem wyżej, musicie sami obserwować wskazania aplikacji po każdej podróży i po każdym miesiącu). Z całą pewnością jest to pierwszy taki program- promocja, w którym organizator zapewnił sobie wyłączny, świadomie ukryty, wpływ na końcowe rezultaty uczestników, niektórzy nazywają to optymalizacją wydatków. Można to traktować jako celowe niepoinformowanie uczestników w celu ograniczenia wydatków, ponieważ dzięki temu większość uczestników nie osiągnie reklamowanego poziomu 30% zwrotu „kasy”. Proszę też mieć na względzie, że dzięki tej aplikacji LINK4 otrzymuje za darmo szczegółowe dane profilowe dużej grupy kierowców, na wolnym rynku takie informacje są kosztowne i może właśnie o to chodzi LINK4, bo z promowaniem bezpiecznego poruszania się po drogach ten program ma niewiele wspólnego.
6. Nie należy jeździć ponad konieczny dystans z włączoną nawigacją (rejestruje Wasz przejazd nawet wtedy kiedy jest tylko włączona, bez ustawienia celu podróży), szczególnie po osiągnięciu bardzo wysokiego wyniku, ponieważ możecie już tylko pogorszyć ostateczny rezultat. Może się zdarzyć konieczność naciśnięcia hamulca trochę mocniej i zaraz wskaźniki spadną. Najlepiej po wypełnieniu limitów (200km i 5 razy po minimum 10km) całkowicie o niej zapomnieć do następnego okresu.
7. Dla mnie to zabawa, która może przynieść obniżenie składki. Z cała pewnością ukrycie całego działu warunków programu "Kasa wraca" przed jej uczestnikami bardzo źle świadczy o LINK4. Ubezpieczenie jest biznesem ale jest tu konieczne zaufanie drugiej strony-klientów, a przez takie działania firma raczej traci niż pozyskuje nowych.
8. I jeszcze jedno - jeśli LINK4 dla udzielenia indywidualnych odpowiedzi dla dociekliwych na tym forum proponuje przejście z rozmową na indywidualny profil to znaczy tylko tyle, że ma coś do ukrycia
Podrawiam

Początkujący

Postprzez Szymon30 » Cz lis 30, 2017 1:37 pm

Panie Muzyku.
Jestem od jakiegoś czasu w trakcie konwersacji z Link4. Poniżej pozwolę sobie przedstawić kilka wniosków i obserwacji:

Przede wszystkim : Należy to mieć z tyłu głowy i zapamiętać za każdym razem czytając odpowiedzi z Link4: Wszelkie dane które analizują i nazywają: styl jazdy, zachowanie, hamowanie, proil kierowcy, cokolwiek innego. To wszystko nic innego jak odczytanie danych - każdego zgadzającego się na promocję - takich jak położenie w czasie - za pomocą GPS i ewentualnie zaczytanie wartości z żyroskopu. Nic innego nie mogą analizować gdyż aplikacja z niczego innego nie korzysta gdyż nie ma na to uprawnień. Link 4 może to sobie nazywać jak chce dzielić mnożyć potęgować i utajniać przed Nami ale nie może nic poradzić właśnie na to że tylko o im udostępniamy.

Przechodząc do Pańskich punktów:
1. Profil Kierowcy - jak powyżej. Dodatkowo powiem, że aplikacja mnie oceniła i poradziła mi (sic!) mniej hamować aby poprawić ten wskaźnik
2./3. Zgodzi się Pan ze mną, że jako normalny kierowca nie grzeje Pan na pustej trasie i nagle nie hamuje Pan gwałtownie - bez powodu - kilka razy na odcinku XXX km. Lecz po prostu jedzie Pan w korku - o czym Link4 poprzez aplikację doskonale wie gdyż NaviExpert podaje takie informacje. Suma sumarum Link 4 poniekąd każe Pana/ Nas za korki w mieście :)
4. Jak każdy z Nas jeździ Pan kiedy potrzebuje lub chce i ważne aby przepisowo - z tym się zgodzę. Nie mogę się zgodzić aby rady typu "mniej hamuj" lub lepsze oceniane jazdy w dzien lub w noc lub trasą A zamiast trasy B wpływało na Nasze bezpieczeństwo a konkretnie na jego poprawę. Mi tu po prostu śmierdzi schematem oceniania takim że trasy bardziej ryzykowne oraz godziny bardziej zatłoczone oceniane są gorzej. Wybaczcie ale nie będę jeździł kiedy Link4 chce tylko kiedy ja chce :)
5./6./7./8./ Każdy z punktów Jak wyżej wymieniłem Link 4 ocenia tylko dane z GPS gdyż tylko takie może - rozszerza je sobie prawdopodobnie o ryzykowność tras dystanse czy też porę dnia i w każdym z tych 3 wskaźników jakoś to wylicza. Nie jest to sprawiedliwe - Aplikacja ocenia Jak jeździmy - na tym powinno pozostać ale dodaje do tego kiedy i gdzie - ukrywa to w Profilu kierowcy i jest to wskaźnik duuuużo bardziej wpływowy niż bezpieczeństwo czy też płynność.
Jako Wisienkę na torcie dodam, iż początkowo Link 4 oceniło mnie jako:
-Jazda przepisowa 96
-Jazda płynna 92
- Profil Kierowcy 30 :D
Kasa - około 19 PLN
Po poprawie wyników na
- Jazda Przepisowa 96
- Jazda Płynna 93
- Profil Kierowcy 60
Kasa zmalała o około złotówkę :D
Jako wskazówkę dodam że profil kierowcy zwiększył się DWUKROTNIE gdy do bieżących 200km dodałem około 30km jadąc obwodnicą przepisowo w godzinach nocnych ;) Płynność i przepisowość ledwo po tym drgnęły o jakieś 1 punkt na płynność i przepisowość natomias profil kierowcy dwukrotnie co poniekąd pokazuje skalę i wyliczenia :)
Dyskusja z Lik4 Trwa - poinformuję co i jak :) Pozdro!

Początkujący

Postprzez Szymon30 » Pt gru 01, 2017 1:33 pm

Dzień Dobry.
Mały update - był jakiś błąd i źle mi naliczyli zniżkę - zostało poprawione oraz zrekompensowane za co serdecznie podziękowałem :)
Co do reszty - punktacji - ciągle dla mnie zagadka aczkolwiek mam zamiar temat kontynuować gdyż uważam program za ciekawy tylko trochę mało transparentny ;)

Początkujący

Postprzez bruce » Pn gru 04, 2017 7:16 am

Jestem po pierwszym okresie rozliczeniowym. Jak na razie mogę powiedzieć tyle że to wielka ściema.
Mam maksymalne zniżki przy OC. Jeżdżę do pracy pokonując codziennie ok 85km w obie strony. Większość trasy jest poza terenem zabudowanym. Do pracy jadę od 5:30 do 6:40, drogą krajową. Powrót w godzinach 15:00 do 16:10. Uzyskałem taki wynik: przepisowość 100; płynność 100; profil 36 ehhh. Najlepsze z tego wszystkiego jest zniżka: niecałe 4zł ! Pojeżdżę jeszcze do końca roku z tym i zobaczymy. Chyba nie można się za wiele spodziewać po takim ubezpieczycielu, który jak wiadomo jest nastawiony na wysokie zyski i śledzenie kierowców.

Początkujący

Postprzez LINK4Ekspert » Pn gru 11, 2017 11:49 am

Bruce, w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości związanych z działaniem aplikacji NaviExpert, prosimy o skontaktowanie się z nami w wiadomości prywatnej (i podanie numeru polisy). Postaramy się wszystko wyjaśnić.

EKSPERT LINK4 ----- udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Link4