Zarejestruj

Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Opinie klientów o LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Kalkulacje ubezpieczeń samochodu : OC i AC. Pytania, problemy związane z tym ubezpieczycielem.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Postprzez Nox2 » So gru 16, 2017 7:02 am

Witam. Wczoraj zrobiłem z aplikacją 12km wszystko na 100% jednak dziś widzę, że nie uwzględniono tego w bieżącym okresie. Przejechany dystans się nie zmienił. Kolejna sprawa pisaliście, że aplikacja rozpoznaje, czy się idzie piechotą czy jedzie autem. Otóż 2 razy miałem taką sytuację, że jechałem z włączoną aplikacją do sklepu przepisowo i płynnie tak, że bardziej się nie dało. Idąc do sklepu nie wyłączyłem aplikacji zrobiłem zakupy i wróciłem do domu również przepisowo. Jakież było moje zdziwienie kiedy w przepisowej jeździe miałem 100% a w płynnej jeździe 0%. Możecie to wyjaśnić? A co do profilu kierowcy. W pierwszym miesiącu używania udało mi się osiągnąć wynik ok 78% i zwrot 36 zł a w drugim już tylko 36% i zwrot 7 zł mimo, iż jeździłem podobnie.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum
Podziękował : 1 razy

Postprzez spp » So gru 16, 2017 1:52 pm

1. Liczniki aktualizują się z opóźnieniem, na zaktualizowanie przejechanego dystansu zdaje się czeka się dobę, a profil kierowcy i kwota zwrotu jest aktualizowana raz w miesiącu

2. Tak, jeśli się idzie piechotą to aplikacja tego nie potrafi poprawnie wykryć! Płynność jazdy wtedy spada drastycznie nawet do zera. Dlatego ZAWSZE po zatrzymaniu samochodu wyłączajcie aplikację....

(no może w tym sensie "rozpoznaje", że za dystans pokonany piechotą nie otrzyma się bonusu... a najprawdopodobniej nawet się na tym traci!)

3. Profil kierowcy to jakaś "wielka tajemnica" firmy, której zdradzenia się boją. Podejrzewam, że @muzykwsamochodzie piszący wcześniej trafił w sedno!

Podejrzewam, choć pewności nie mam, że jest tak jak napisał czyli jest to poziom ryzyka ubezpieczyciela i nie zależy on od tego jak się jeździ.

Bo wyobraźcie sobie taką sytuację... ubezpieczyciel was śledzi, zatem wie po jakich drogach jeździcie... a jeśli jest jakaś droga na której statystycznie częściej dochodzi do wypadków? i on wie, że codziennie po tej drodze jeździcie...

Czy ktokolwiek sobie w ogóle wyobraża, że istnieje jakiś ubezpieczyciel, który by się powstrzymał przed pokusą odebrania wam bonusu za fakt jeżdżenia po niebezpiecznej drodze?

Zgaduję i nie mam na to żadnych dowodów więc mogę się mylić, ale odczucia mam takie że działa to w następujący sposób:

- bonus wyjściowy = 30% miesięcznej składki
- jeździsz po niebezpiecznych drogach? CIACH po bonusie!
- jeździsz w godzinach, gdy jest więcej wypadków? CIACH po bonusie!
- jeździsz w dniach, kiedy jest zła pogoda? CIACH po bonusie!
- itd... ot profil kierowcy

i głównie od tego to zależy :P

a jak jeszcze jakiś bonus został do poharatania to:

- za mocno zahamowałeś? CIACH po bonusie!
- za szybko przyspieszyłeś? CIACH po bonusie!
- za szybko jedziesz? CIACH po bonusie!
- za wolno jedziesz? CIACH po bonusie!

ochłapy, które zostaną to twoja premia, którą dostaniesz oczywiście pod warunkiem że nie będziesz uczestniczył w żadnej kolizji

Początkujący

Postprzez Nox2 » So gru 16, 2017 2:09 pm

spp napisał(a):1. Liczniki aktualizują się z opóźnieniem, na zaktualizowanie przejechanego dystansu zdaje się czeka się dobę, a profil kierowcy i kwota zwrotu jest aktualizowana raz w miesiącu

Tak wiem. Zawsze po północy był zaktualizowany ale niestety nie tym razem.

Bywalec forum

Postprzez spp » So gru 16, 2017 2:24 pm

A mi się wydawało, że około południa.... przynajmniej tak mi się ostatnio aktualizowało... chyba nie ma na to reguły...

a może w weekend mają wolne? :P

Początkujący

Postprzez Nox2 » So gru 16, 2017 3:28 pm

Ja zawsze rano miałem aktualne.

Początkujący

Postprzez muzykwsamochodzie » Pn gru 25, 2017 5:37 pm

Witajcie
Chciałbym dodać jeszcze jeden problem z aplikacją "Kasa wraca". Dwukrotnie, to znaczy w kolejnych dwóch miesiącach naliczono mi nagrodę w wysokości niższej niż przy tych samych wynikach w miesiącach poprzednich. Raz, to pomyłka ale kolejny raz??? Inaczej też można odczytać uwagę kolegi Szymon30, który zgłosił, że źle mu naliczyli zniżkę. Zwróćcie uwagę, że trudno nam ocenić, jak wiele zdarza się takich "pomyłek" - może to jest jednak celowe działanie LINK4? Zawsze przecież LINK4 może przeprosić, jak ktoś się zorientuje, że za mało mu naliczono nagrody. A ponieważ bardzo trudno zorientować się, co jest pomyłką a co tajemnicą LINK4 to, przyznacie, całość brzmi bardzo dwuznacznie, tym bardziej, że pomyłki są wyłącznie na naszą, klientów, niekorzyść. Jest takie popularne określenie - kradzież, to chyba najbardziej trafne określenie, które przychodzi na myśl. Maskują nieudolnie swoją pazerność tajemnicą firmy albo pomyłką systemu a potem doradcy LINK4 piszą, że ta pomyłka to już ostatni raz. Jeśli ktoś z Was miał wynik mniej korzystny niż się spodziewał, piszcie na tym forum. Jest wielce prawdopodobne, że wszyscy użytkownicy mają ten sam problem - nie wiadomo dlaczego zdobywają tylko małe nagrody, a jednocześnie wyjaśnienia, o które się zwracamy do LINK4 nie są satysfakcjonujące, ponieważ doradcy zasłaniają się tajemnicą organizatora tej zabawy albo uzasadniają takie zdarzenia pomyłką systemu. Jeśli będzie wiele takich zgłoszeń można będzie poprosić rzecznika finansowego o pomoc. To jedyny podmiot, który uzyska dostęp do zbiorowych danych całego tego projektu.
Życzę przyjemnej i spokojnej jazdy

Początkujący

Postprzez LINK4Ekspert » Śr gru 27, 2017 9:15 am

muzykwsamochodzie, zależy nam na wyjaśnieniu opisywanej przez Pana sytuacji. Prosimy o podanie w wiadomości prywatnej numeru polisy. Zweryfikujemy to i wrócimy do Pana z odpowiedzią.

EKSPERT LINK4 ----- udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi

Początkujący

Postprzez Nox2 » Śr gru 27, 2017 7:26 pm

Witam. Aktualnie jestem po 3cim miesiącu jeżdżenia z tą aplikacją. Pierwszy miesiąc Prędkość ok 98%, płynność ok 97% i profil kierowcy 74% o ile dobrze pamiętam. Zwrot jaki otrzymałem to 36 zł co mnie zaskoczyło chyba pozytywnie. Drugi miesiąc prędkość 100%, płynność 95%, profil kierowcy 36%!!! ku mojemu zaskoczeniu. Przypuszczam, że spadek profilu spowodowała jazda autostradą w środku nocy z prędkością 140km/h przez 86km co jest dozwolona prędkość aczkolwiek może aplikacji się to nie spodobało, że w środku nocy nagle jadę szybko. Zwrot za 2gi miesiąc to marne 7 zł. Teraz grudzień - 3ci miesiąc używania apki i taki rezultaty: Prędkość 98%, płynność 94% oraz profil kierowcy ( ku mojemu zdziwieniu ) 100% - zwrot 48,49 zł.
Teraz takie moje spostrzeżenie. Jeżdżę codziennie stałą trasą: dom->przedszkole->żłobek->sklep->dom. Taką trasę pokonuję 2x dziennie co mi daje ok 15km na dzień. Wydaje mi się, że apka właśnie tak lubi. Stała krótka trasa po mieście. Nie używałem jej teraz na drogach szybkiego ruchu, ekspresowych czy autostradach. Codziennie ta sama trasa + czasami dodatkowy wypad do sklepu w godzinach popołudniowych. Spróbujcie też taką trasę robić tylko po mieście i dajcie znać o wynikach.
Załączniki
1.png
1.png (187.04 KiB) Przeglądane 718 razy
Za ten post autor Nox2 otrzymał podziękowanie od:
spp

Bywalec forum

Postprzez spp » Pn sty 01, 2018 4:17 pm

Gratuluję! Taki wynik właśnie chciałem u kogoś zobaczyć!!!

Spróbujmy zastanowić się nad czynnikami które mogą mieć wpływ na tak dobry wynik:

1. Rozumiem, że zawsze trasa zaczyna się i kończy w domu?

tzn. DOM -> jakaś trasa -> DOM

a nie tak, że: DOM -> INNE MIEJSCE
następny dzień: JESZCZE INNE MIEJSCE -> INNE MIEJSCE

czyli nie ma luk, aplikacja myśli, że śledzi samochód cały czas tak?

2. Czy jeździsz tą trasą po zmroku?

domyślam się, że najpierw rano, a potem po południu.. ale czy po południu jak już jest ciemno czy jeszcze widno?

3. Czy jest to droga przez środek miasta, poza miastem czy na obrzeżach miasta?

4. Czy jest to droga ruchliwa i zatłoczona czy z reguły pusta?

5. Czy po drodze mijasz przejazdy kolejowe?

6. Czy po drodze mijasz duże skrzyżowania ze światłami?

Dzięki za odpowiedź :mrgreen:

Początkujący

Postprzez Nox2 » Wt sty 02, 2018 7:37 am

Wygląda to tak:

Rano ok 7:30 trasa dom-> żłobek -> przedszkole -> sklep-> dom.
W ciągu dnia jeśli mam coś do załatwienia to dom-> jakieś tam miejsce -> dom ( chyba że mi się spieszy to wiadomo nie odpalam apki )
Następnie dokładnie ta sama trasa co rano tylko odwrócona czyli dom-> przedszkole->żłobek-> dom to ok 14:20.

W listopadzie jadąc nad morze autostradą o 2 w nocy uznałem, że odpalę apkę i nabije sobie szybko km. Niestety chyba jej się to nei spodobało gdyż na koniec profil mi wyszedł jak pisałem wcześniej.

Trasa idzie przez centrum miasta. Małego bo małego ale centrum.
Po zmroku też czasami ale biorąc pod uwagę, że zmrok jest o 16:30 to się zdarzy.

Przez skrzyżowanie ze światłami też czasami jadę ale rzadko.

Każdorazowo mijam przejazd kolejowy

Obecnie uznałem, że będę miał apkę włączoną tylko na tych 2 trasami rano i po południu + czasami wypad do sklepu. Żadne inne miejsca, czy wyjazd do sąsiedniego miasta. Każda z tych tras daje mi odpowiednią ilość dziennych km w limit 200 osiągam w ok 10 dni więc w zupełności wystarczy. A jadąc z dziećmi to raczej zawsze jadę płynnie i powoli. Oczywiście odprowadzając małych to albo wyłączam apkę albo zostawiam tel w aucie i zostawiam ją włączoną. 5 stycznia zaczynam nowy miesiąc i będę jeździł tylko na tej trasie. Zobaczymy co będzie.

Pozdrawiam.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Link4