Zarejestruj

Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Opinie klientów o LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Kalkulacje ubezpieczeń samochodu : OC i AC. Pytania, problemy związane z tym ubezpieczycielem.
Początkujący
Podziękował : 1 razy

Re: Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Postprzez spp » Wt sty 02, 2018 10:57 am

ok, dzięki za odpowiedź...

czyli rzeczywiście jest tak jak pisałeś...

aplikacja lubi przede wszystkim rutynę i najlepiej ją włączać na trasie typu:
dom -> praca (8 - 16) praca -> dom

ale już jakiś wyjazd gdzieś to nie

skoro nie obniżył się wynik za przejazd kolejowy, skrzyżowanie i centrum miasta to znaczy, że typ drogi jednak nie ma większego znaczenia

ja mam trochę gorzej, bo czasem jestem w pracy do 2:00, a jeżdżenia tak późno aplikacja rzeczywiście bardzo, ale to bardzo nie lubi! mi profil kierowcy pokazuje tylko dwadzieścia kilka procent pomimo przepisowej i płynnej jazdy

dlatego już jej w nocy nie włączam, zobaczymy co będzie w najbliższym miesiącu

zastanawiałem się czy problem zaczyna się już po zmroku czy dopiero o późniejszej godzinie... podejrzewam, że w Twoim przypadku to godzina miała wpływ, a nie prędkość lub autostrada

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Postprzez Nox2 » Wt sty 02, 2018 11:20 am

Prędkość na autostradzie była przepisowa. 140km/h z tempomatem. Raczej to godzina robiła swoje.

Początkujący

Postprzez spp » N sty 07, 2018 9:53 am

Kiedyś profil kierowcy był liczony raz w miesiącu. Teraz jak widzę już po przejechaniu 200 km.

Łatwiej będzie sprawdzać od czego zależy.

Ja już mam pierwsze wnioski.

Za jazdę po 21 aplikacja wystawiła mi spory mandacik, profil był wyższy... po przejażdżce po 21 gwałtownie spadł... choć nie jestem jeszcze pewien czy chodzi o 21 czy już 20.... wcześniej nie włączałem aplikacji już po zmroku... ale zdaje się, że 16 ~ 18 jeszcze może być, do sprawdzenia są 19 ~ 20

ale na bank pamiętajcie: po 21 wszyscy grzeczni kierowcy już śpią!

Początkujący

Postprzez muzykwsamochodzie » Śr sty 10, 2018 3:54 pm

Witajcie
Moje wyniki stale trzymają poziom 100%. Czasami, zdarza się krótka trasa z punktacją w okolicach 80-90 ale wynika to z mojego niedopilnowania sytuacji. Potem jadę trasę kilkadziesiąt km na 100% i łączne wyniki są na poziomie 98-99. Pisałem już wcześniej o swoich spostrzeżeniach dotyczących wpływa warunków , w jakich odbywa się rejestrowana jazda, na wysokość punktacji. Nie traktuję nawigacji jako ułatwienia w przemieszczaniu się pomiędzy celami A i B a jedynie jako rejestrator parametrów mojej jazdy na użytek programu Kasa wraca. Z tego wynikają konkretne wnioski:
1. do rejestrowania mojego przejazdu wybieram tylko takie drogi, które znam i na których mam duże szanse jechać bardzo płynnie, nie wyprzedzam innych pojazdów
2. przejazd autostradą (czy drogą szybkiego ruchu) w dzień z maksymalną dopuszczalną prędkością nie ma wpływu na profil kierowcy (nie sprawdzałem w nocy)
3. w mieście rejestruję tylko przejazdy drogami o podwyższonej dopuszczalnej prędkości, na których nie ma świateł sygnalizacyjnych
4. po przekroczeniu wymaganych limitów miesięcznych otrzymujemy informację o profilu kierowcy, wyniku końcowym i zostaje tez podana kwota przysługującej nagrody. Dwa pierwsze wskaźniki mam zazwyczaj na poziomie 100% więc i nagroda jest maksymalna. Jest to dla mnie wyraźny sygnał, aby zakończyć rejestrowane jazdy, ponieważ wyniku 100% nie da się już poprawić, a jedno przypadkowe mocne hamowanie obniży wynik końcowy. Kontynuując rejestrowane jazdy mogę już tylko stracić a nic nie zyskam
5. W ciągu miesiąca rejestruję zazwyczaj 5-10 jazd, zawsze w dzień
6. rejestrowanie jazdy zaczynam w różnych miejscach i nie zauważyłem wpływu na profil kierowcy
Pozdrawiam

Początkujący

Postprzez spp » Cz sty 11, 2018 10:03 am

Muszę powiedzieć, że niezłe jaja dzieją w tej aplikacji!!!!

Ostatnio dokładnie obserwuję co się dzieje i wyobraźcie sobie:

1. po przejechaniu 200 km

przepisowa jazda 100, płynna jazda 97, profil 35
jeździsz lepiej niż 77% kierowców

nagroda 18 zł

2. mogłem wyłączyć aplikację, ale postanowiłem potestować.. wróciłem do domu po 21 i następnego dnia widzę:

przepisowa jazda 100, płynna jazda 96, profil 24
jeździsz lepiej niż 19% kierowców

nagroda 10 zł

3. Zdenerwowałem się, postanowiłem sprawdzić czy się podniesie jak będę teraz tylko w dzień jeździł, pojeździłem, patrzę i jest:

przepisowa jazda 100, płynna jazda 96, profil 33
jeździsz lepiej niż 76% kierowców

nagroda 18 zł

O! jednak się poprawiło. No to nie wyłączam testujemy dalej!

4. Pojeździłem patrzę, a tutaj zonk:

przepisowa jazda 100, płynna jazda 96, profil 40
jeździsz lepiej niż 37% kierowców

nagroda znów 10 zł

:lol:

Normalnie jaja, bo wyniki się tylko podniosły a "ogólna ocena" i nagroda spadły :!:

Zaczynam podejrzewać, że te rezultaty brane są z sufitu.

A może to, że od iluś % kierowców jeżdżę lepiej to jakieś wyścigi są....

Może to znaczy, że danego dnia więcej kierowców osiągnęło lepsze rezultaty, pula nagród jest jedna i rozdzielają tą kasę proporcjonalnie...

Czyli nie jest ważne jak się jeździ tylko które miejsce się w rankingu zajęło....

Bo to chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie! :roll:

Początkujący

Postprzez LINK4Ekspert » Wt sty 16, 2018 3:42 pm

spp, w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących NaviExpert, prosimy o kontakt z nami w wiadomości prywatnej (wraz z numerem polisy). Postaramy się wszystko wyjaśnić.

EKSPERT LINK4 ----- udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi

Początkujący

Postprzez spp » Śr sty 17, 2018 11:07 am

Nie mam pytań. Świetnie się bawię obserwując tą aplikację. Podejrzewam, że jeszcze wymaga dopracowania i w przyszłym roku będzie działać lepiej.

Dodam, że następnego dnia pojechałem wieczorem....

profil kierowcy spadł
pozostałe parametry nie zmieniły się...

wydawać, by się mogło, że wartość nagrody powinna spaść!

ależ skąd! znowu wzrosła do 18 zł! :D

podejrzewam, że to maksimum na jakie mogłem zasłużyć w miesiącu więc wyłączyłem i czekam na koniec okresu, zobaczymy co będzie w kolejnym

Początkujący

Postprzez QQ13 » Cz sty 18, 2018 11:57 am

Witam forumowiczów. Właśnie się zarejestrowałem i trafiłem tu właśnie z powodu nurtującej mnie zagadki "Profilu kierowcy". W tym tygodniu kończę 2 miesiąc korzystania z promocji.
spp, muszę ponownie zmącić Twoje wnioski o upodobaniu rutyny i jazdy praca->dom->praca, 8-16ta.
Ja praktycznie tylko w taki sposób się poruszam. 30 km w jedną stronę, 20 km drogą krajową w 70% przez teren zabudowany i ok. 10 km ekspresówką, nigdy więcej niż 120 km/h. Jadąc do sklepu, apki nie włączam, chyba, że prosto z pracy.
Według Twoich spostrzeżeń, materiał na idealny profil kierowcy. Otóż u mnie w praktyce wygląda to tak, że w poprzednim (pierwszym miesiącu) zrobiłem 651 km moim dotychczasowym, dość agresywnym stylem jazdy, 69 przepisowo, 77 płynnie, profil 24 i lepiej niż aż 4% użytkowników! :D Dorobiłem się na tym 1,46 zł!!! :lol:
Bieżący miesiąc, po znacznej korekcie przepisowości i stylu, 690 km, 92 przepisowo, 94 płynnie a profil to osławione 40! Lepiej niż 28% kierowców. Pomarzyć mogę o wspominanych wyżej 70%, czy więcej profilu.
Na tej podstawie Twój wniosek praca - dom bierze w łeb. Pracuję właśnie 8-16ta.
Dla mnie nadal wielka zagadka. Kasa co prawda, na dziś to już dość znaczące 7,31 zł, co mnożąc przez 11 sumowanych miesięcy dałoby już jakąś wymierną zniżkę. Nagroda jest niby przyznawana procentowo, więc 7 zł dla mnie może być za to samo, za co dla innego 14 zł., więc wg. mnie podając kwoty, warto podawać wysokość składki. U mnie to było coś koło 850 zł OC przy maksymalnych zniżkach i jednej kolizji z OC w poprzednim okresie.
Tak więc, aby wyciągnąć jakieś wspólne wnioski, podawajmy tu jak najwięcej danych.
Też jestem ciekawy, jak to wyjdzie finalnie i potestuję sobie, jak większość z nas. Wcześniej, rzecz jasna, nie jeździłem codzień do pracy na navi, chyba, że chodziło o ostrzeżenia a to jest faktycznie świetne rozwiązanie, bo jak wiadomo, Yanosik się do nawigacji nie nadaje, co wielokrotnie stwierdziłem a Expert jest naprawdę świetny!

Teraz podzielę się się moimi wnioskami, spostrzeżeniami i korzyściami płynącymi z promocji:
Poza rzeczą oczywistą, że każdy chciałby otrzymać jakąś fajną kaskę do zwrotu, po zakończeniu polisy (a o tym będziemy mogli faktycznie pogadać jak zobaczymy kasę), ja z "wymuszonego" nowego stylu jazdy zauważam takie korzyści, że na pewno jeżdżę bezpieczniej, bo staram się mocno do tych 55km/h w zabudowanym, gdzie wcześniej sam bym siebie wyśmiał i zwyzywał od zamulaczy, wyprzedając niemal idąc "bokiem" i dalej śmiało ok. 90 km/h, byle się nie narazić na automatyczne zatrzymanie kwitu. I teraz idziemy dalej: jadę codzień rutynowo tą samą trasą i widzę takich jak ja wcześniej i śmieję się z nich teraz, bo jak mnie wyprzedzi, to i tak widzę go powiedzmy 2 auta przede mną przy wjeździe na rondo za 10 kilometrów! :roll:
Wniosek prosty, nie muszę pisać. Poza tym, bez tego to widzę, bo czas do i z pracy przy obecnym dziadowaniu, do poprzedniego kubicowania się nie zmienił a jeśli już to w porywach max, 3 minuty, więc nic przy ok. półgodzinnej jeździe. Jasne, specyfika tej trasy, światła, ronda, korki, itp. i na innym odcinku mogłoby być inaczej, ale mnie akurat interesuje ten konkretny przypadek.
O ile trochę rozumiem potrzebę zap......ania przez młodych kierowców, mnie to już nie dotyczy, bo prawko mam 17-ty rok i 38 na karku. Nie to, że faktycznie już zdziadziałem, ale po prostu twierdzę (od dawna), że samochód nie jest do zapylania, bo się po prostu nie nadaje a od tego mam w garażu motocykl, który bez bólu rozwija 200km/h a poprzedni podchodził pod 300.
Z drugiej też strony, będzie jakoś równo rok (01.2017), jak widziałem takiego młodego rajdowca w drodze do pracy, jak zaparkował tyłem do drzewa. Dalej nie pojedzie. Miał 24 lata, też więcej nie będzie! :shock: Zszedł na moich oczach. Dobra, bo wywaliło mnie na wirażu z tematu. :D
Wracając do zalet, to jeżdżę przez to wolniej, spokojniej, bezpieczniej, ale nie dłużej. Za to dość znacznie taniej, bo na samym zużyciu paliwa, ok. 20% mniej i to już, pomijając możliwy prognozowany zwrot kasy od LINKa, jest realna, znacząca oszczędność, zważywszy, że trasa o której piszę to ok. 90% moich łącznych przebiegów. Już mi do tego Navi z LINK4 niepotrzebny, ale pobawić się i potestować można. Też chciałbym się dowiedzieć, jak zrobić profil kierowcy na poziomie 70-80% i przy tym, żeby chociaż dyszka na miesiąc wpadała.
Pozdro. Będę informował o postępach. Dzielcie się spostrzeżeniami.

Początkujący

Postprzez QQ13 » Cz sty 18, 2018 12:23 pm

LINK4Ekspert napisał(a):Spp, dziękujemy za sugestie. Opinia każdego Klienta jest dla nas ważna.
Oceniając styl jazdy kierowcy LINK4 bierze pod uwagę kilka czynników: przekroczenia prędkości (liczbę przekroczeń na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym), liczbę gwałtownych przyspieszeń i hamowań, także ich siłę, czas trwania i częstotliwość oraz średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy

Nie piszcie tu frazesów z regulaminu, bo nikogo to nie interesuje w tym miejscu, tylko, jak prosił uprzednio spp, podajcie jakiś reprezentatywny przykład, że np. Roman ma 40 lat, jeździ codzień 15km do pracy z czego 5km w terenie zabudowanym, 2 km poza i 8 km autostradą w godzinach 8-16ta, potem jeździ 10 km po mieście na zakupy w godzinach 19-20, i w weekend, oba dni jeździ na squasha w godzinach 22-24 za miasto , 7km w jedną stronę. Jego profil kierowcy to 98%. Podajcie po prostu prawdziwy profil takiego kierowcy, bez żadnych danych personalnych. Nie da się? Pewnie nie, bo nikt nie ma takiego profilu...

Początkujący

Postprzez spp » Cz sty 18, 2018 3:20 pm

Ja już udowodniłem, że bezpośrednio na wskazania aplikacji nie ma co patrzeć.

przepisowa jazda i płynność bez zmian

1. profil ok. 30, nagroda 18 zł, jeździsz lepiej niż ponad 70% kierowców

2. profil rośnie do 40%, nagroda 10 zł, jeździsz lepiej niż ok 30% kierowców

3. profil znów spada do ok. 30, nagroda 18 zł, jeździsz lepiej niż ponad 70% kierowców

Jest to bez sensu i dowodzi tego, że aplikacja jest jeszcze niedopracowana i zawiera błędy.

Póki co najlepiej po wyjeżdżeniu zadowalającego wyniku aplikację prostu wyłączyć i nie używać do końca okresu.

uwaga! wyłączyć całkowicie, bo ona prawdopodobnie działa w tle
nie wystarczy wyjść z aplikacji
u mnie w telefonie trzeba na taki guzik z kratką nacisnąć, wyświetla się lista działających aplikacji w tle i jeszcze raz ją zamknąć albo nacisnąć "Usuń wszystko"

to samo należy zrobić za każdym razem zanim wyjdzie się z samochodu! jeśli się weźmie telefon w rękę i pójdzie piechotą to ona nadal coś liczy, a płynność jazdy spada wtedy do zera!
...
dla mnie punktem odniesienia jest Nox2 i jego wyniki:
http://www.forum-ubezpieczenie.pl/link4-f62/link-4-kasa-wraca-zapraszam-korzystajacych-t3828-20.html#p16790

skoro to nie rutyna zaważyła to musiało być coś innego....

Jeździ mniej bo 15 km dziennie
Jeździ tylko po mieście

Spróbuj używać tylko na mieście, na krótkich trasach i tylko w dzień (bo za jazdę w nocy na 100% obniża)

I jeszcze mam jedną myśl... skoro to się nazywa profil kierowcy i skoro u mnie jego wzrost spowodował obniżenie nagrody to może jest tak, że aplikacja przyzwyczaja się do czyjegoś stylu jazdy i jeśli on się bardzo zmieni to obniża nagrodę?

Gdzieś czytałem czy to w regulaminie czy na stronie LINK4, że aplikacja stara się wykryć czy ktoś jedzie samochodem czy też idzie piechotą lub jedzie autobusem.... może o to tu chodzi

QQ13 napisał(a):Teraz podzielę się się moimi wnioskami, spostrzeżeniami i korzyściami płynącymi z promocji

Przyszło mi do głowy, że skuteczniejsze od wlepiania mandatów byłoby wypłacanie "premii drogowej" tym którzy jeżdżą zgodnie z przepisami :idea: :lol:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Link4