Zarejestruj

Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Opinie klientów o LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Kalkulacje ubezpieczeń samochodu : OC i AC. Pytania, problemy związane z tym ubezpieczycielem.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Postprzez BobbyK » Śr mar 14, 2018 11:56 am

Dzięki za szczegółową odpowiedź :)
Będę jej używać głównie na dojazdy do pracy (wyjazd 6:30 powrót po 15). 50 km w obie strony.
Tak myślę, żeby wyłączać ją przed wjazdem do miasta, bo mam sporo sygnalizacji świetlnych po drodze i to może zrujnować dobry wynik ;)
Jak będę miał pełny miesiąc to się podzielę wynikiem.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum
Podziękował : 1 razy

Postprzez spp » Śr mar 14, 2018 1:36 pm

Bardzo dobrze, na rutynowej trasie masz szansę wyjeździć dobry wynik co udowodnił Nox2

Światła same w sobie nie przeszkadzają. Wydaje się, że problemem może być korek i to raczej duży.

Powoduje to, że spada parametr płynność jazdy. Ale chyba znam sposób na jego podniesienie - trzeba znaleźć sobie miejsce, gdzie zwykle jest pusto i dojeżdżając można na dłuższym odcinku hamować silnikiem. Hamowanie silnikiem aplikacja zalicza na plus.

Ale jak pisałem wcześniej to są tylko domysły. Raz może ci wyliczyć nagrodę 5 zł a innym razem 30 zł i nie będziesz miał pojęcia czemu tak się stało.. trochę loteria :mrgreen:

Początkujący

Postprzez forumowicz » Pn kwi 02, 2018 2:10 pm

Od czterech miesięcy śledzę to forum z wiadomych przyczyn. Mam też pięciomiesięczne doświadczenie z aplikacją. Generalnie muszę przyznać rację koledze QQ13 - aplikacja pozwala uświadomić sobie jak małą przewagę daje jeżdżenie szybciej niż pozwalają przepisy. I jeżeli takie jest zamierzenie Link4 to funkcja edukacyjna :) aplikacji działa.

Ale do rzeczy.
Jeżeli chodzi o możliwy miesięczny bonus, to w zasadzie wszystko jest napisane w regulaminie i wg moich obliczeń, mniej/więcej, się to zgadza:

a) Pula roczna jest to suma: po pierwsze - 30% z wartości (OC + AC), plus, po drugie 25% z wartości innych składników np. NNW, ASSISTANCE itd.
Na przykład: jeżeli OC+AC to 2000zł a NNW+Assistance to 500zł wtedy max roczny bonus to (30%*2000+25%*500)=725zł

b) Maksymalna miesięczna nagroda do zgarnięcia stanowi 1/11 puli rocznej (promocja jest naliczana przez 11 miesięcy, więc jedna-jedenasta, a nie jak można przeczytać we wcześniejszych postach przez 12).
Dla w/w przykładu: 725/11=66zł (zaokrąglając)

c) Miesięczna nagroda jest przyznawana przez algorytm na zasadzie przekraczania poszczególnych progów, a nie jest obliczana jakimś równaniem liniowym. Według moich obserwacji jest 6 progów na które aplikacja może zakwalifikować użytkownika. Dla w/w przykładu: progi będą więc wynosić: 11, 22, 33, 44, 55, 66zł (zaokrąglając).

Tajemnicą jest oczywiście sposób liczenia progów i ich wysokość. Raczej jednak nie zależą one wyłącznie od uzyskanej oceny: jazdy przepisowej / jazdy płynnej / profilu kierowcy.
Udało mi się przez ostatnie trzy miesiące uzyskać wynik końcowy: 100% / 100% / 100%. I naprawdę nie jest to jakieś mission impossible :o .
Ciekawe jest to, że uzyskanie maksymalnej premii miesięcznej, czyli przejście na ostatni próg (66zł wg przykładu) najprawdopodobniej następuje: albo kiedy uzyskany wynik końcowy jest gdzieś między 99,500% a 100,000%, a zera po przecinku mają znaczenie, albo wpływ na to mają inne czynniki. Taki wniosek mam z tego że:
w styczeń i luty uzyskałem najwyższy próg nagrody, jednak w obu tych miesiącach jedna z jazd miała ocenę mniej niż 98% (finalnie jednak miesiące zamknąłem wynikiem 100% / 100% / 100%). Natomiast w tym miesiącu postanowiłem zgarnąć wszystko co możliwe i miałem wszystkie jazdy na 100% oraz oczywiście wynik końcowy miesiąca też na 100%. Efekt jest taki, że załapałem się na próg przedostatni czyli 55zł wg przykładu.
Screenshot_2.jpg
3 miesiące na 100%
Screenshot_2.jpg (58.51 KiB) Przeglądane 723 razy
Screenshot_3.jpg
marzec wszystko na 100%
Screenshot_3.jpg (72.65 KiB) Przeglądane 723 razy

Dlaczego czego tak jest – nie mam pojęcia. Być może dlatego że jeździłem z włączoną apką również wieczorem lub dla tego, że miałem włączoną apkę na autostradzie i bardzo ruchliwej obwodnicy dużego miasta? Nie wie.

Dajcie znać czy potwierdza się u was to o czym piszę w punkcie c)

Bywalec forum

Postprzez spp » Wt kwi 03, 2018 10:10 am

Zgadza się, nagroda jest przyznawana wg. progów. Tak samo wg. progów naliczany jest profil kierowcy. Natomiast przepisowość i płynność są płynne.

Ładny wynik. Jak sobie radzisz z innymi kierowcami?
Nie migają, nie trąbią zbytnio za taką jazdę? :D

Początkujący

Postprzez Mogul » N kwi 08, 2018 5:56 pm

Jazda zgodnie z przepisami OK
Ale powinna być to też rozsądna jazda!
Przykład
Mamy włączoną aplikację.
Poruszamy się poza terenem zabudowanym (max 90)
Warunki są złe; mgła, śnieg, deszcz. Wedle uznania.
Jedziemy rozsądnie z prędkością bezpieczną np 65-70 km/h.
I co?
Przepisowość 100% ale za to płynność wychodzi 70-80%!!!!
Tak było w moim przypadku.
Czyli niestety albo wyłączamy aplikację albo stwarzamy zagrożenie i jedziemy szybciej niż pozwalają na to warunki!
Wg mnie algorytm jest skopany.

Bywalec forum

Postprzez LINK4Ekspert » Pn kwi 09, 2018 12:50 pm

Panie Mogul, dziękujemy za przekazaną sugestię.

EKSPERT LINK4 ----- udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi

Początkujący

Postprzez Isorn » Śr kwi 11, 2018 7:53 am

Specjalnie zarejestrowałem się na forum żeby się podzielić informacjami.
Jeżdżę z apką od końcówki listopada.

Co miesiąc powtarzam mniej więcej ten sam scenariusz:
3 dni trasa Dom->Praca miedzy 6 a 7 rano, potem Praca->Dom około g. 15. 5km+5km = 10km we Wrocławiu. Potem wyłączam apke.

Potem robię jeszcze 2 dni na trasie Wrocław - Kłodzko lub Wrocław - Jelenia Góra, w obie strony.

Staram się jechać ekstremalnie przepisowo i ekstremalnie płynnie (większość hamowań silnikiem, lekkie hamowania, lekkie przyśpieszania).
Jak zrobię wymagane minimum, wyłączam apke.

Tutaj dwa screeny z poprzedniego i obecnego miesiąca:
Jak widać Przepisowa i Płynna jazda dość wysoko, jednak jest różnica łącznie 6% . Ale profil kierowcy i tak jest bardzo niski, a kwota zwrotu identyczna. Przypuszczam, że "karzą" mnie za jazdę po Wrocławiu.

ObrazekObrazek

Z moich wyliczeń wychodzi, że maksymalnie miesięcznie mógłbym otrzymywać około 33zł, więc dostaję jakieś 60% z puli.

Początkujący

Postprzez Isorn » Śr kwi 11, 2018 8:01 am

Aha, bylbym zapomniał! Raz, chyba w lutym? postanowiłem przetestować apkę i wybrałem się na obwodnicę autostradową Wrocławia - ograniczenie do 140km/h.
Ponieważ są 3 pasy ruchu w jednym kierunku stwierdziłem, że poruszając się 70km/h nie będę utrudniał ruchu (są jeszcze 2 inne pasy) więc przejechałem BARDZO PŁYNNIE! 3km odcinek drogi - od zjazdu do zjazdu.
Aplikacja oceniła płynność mojej jazdy bardzo nisko - chyba z 30 cos procent.
Tak więc płynność jazdy to nie tylko przyśpieszanie i hamowanie, ale także jazda blisko górnej granicy dopuszczalnej prędkości.

Co jest ABSURDALNE! ponieważ w trasie znam kilka miejsc gdzie rzeczywiste ograniczenie prędkości jest niższe
np. remont drogi na trasie Wrocław - Jelenia i ograniczenie do 40, a aplikacja podaje 90! I teraz masz wybór jechać przepisowo i mieć zły wynik, lub łamać przepisy, ryzykować życie i mandat (lol) byle mieć dobry wynik (dziękuję, nie skorzystam).

Początkujący

Postprzez Nox2 » Cz kwi 12, 2018 5:16 pm

Temat obwodnic, autostrad i drug ekspresowych już przerabiałem i wg apki nic dobrego nie wynika z jeżdżenia po takich drogach.

Bywalec forum

Postprzez spp » Wt kwi 17, 2018 11:32 am

Jeśli u kogoś aplikacja pokazuje ciągle zbyt niską płynność jazdy, a jeździ z włączoną mapą - to polecam coś sprawdzić.

Włączamy aplikację, ale nie uruchamiamy mapy po czym klikamy w smartfonie na przycisk domowy, żeby przejść na pulpit. Aplikacja będzie niewidoczna ale nadal będzie działała w tle i liczyła... wydaje mi się, ale jeszcze nie jestem pewien, że wtedy jest bardziej wyrozumiała jeśli chodzi o płynność... bo jak zacząłem tak robić to poprawiły mi się wyniki płynności... ale może to być też przypadek.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Link4