Zarejestruj

Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Opinie klientów o LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Kalkulacje ubezpieczeń samochodu : OC i AC. Pytania, problemy związane z tym ubezpieczycielem.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Link 4 Kasa wraca - zapraszam korzystających

Postprzez LINK4Ekspert » Pt maja 11, 2018 9:06 am

Panie takijeden, jeśli ma Pan wątpliwości odnośnie poprawnego naliczenia danych, to prosimy o uzupełnienie formularza na naszej stronie: https://www.link4.pl/reklamacje-inne. Sprawdzimy to i wrócimy z odpowiedzią.

EKSPERT LINK4
-------
udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Postprzez Kiero » Cz maja 17, 2018 3:41 pm

Nie wierzyłem, że to się może stać: Link4 łata "Kasę" i zmienia zasady promocji. Podobno będzie lepiej. Nowe zasady pod adresem:
https://www.link4.pl/sites/default/files/files/regulamin_promocji_kasa_wraca_17_04_2018.pdf

Informacja prasowa Link4 w sprawie "Kasa wraca":
https://www.link4.pl/biuro-prasowe/aktualnosci-link4/ponad-380-tys-zl-premii-w-programie-link4-kasa-wraca

Cieszy ten krok w stronę przejrzystości, ale oczekuję jej więcej.
Np. pora dnia - od której godziny do której zdaniem Link4 jest bezpiecznie?, liczba tras - to znaczy mała liczba tras to źle tzw. "niedzielny kierowca", czy może wręcz przeciwnie?, pokonywane dystanse: 10km, 100km, 1000km? Jak dla mnie tzw. Profil Kierowcy wciąż pozostaje tajemnicą zakładową Link4.

Może ktoś z szanownych Państwa wytłumaczyć jak rozumieć te procenty zamieszczone w tabelach zniżek?

Pozdrawiam i życzę szerokości.

Początkujący

Postprzez Mogul » N maja 20, 2018 7:40 am

Przykład działania algorytmu.
Kilka krótkich parokilometrowych odcinków przejechanych jednego dnia i;
Wszystkie, bez ostatniego; przepisowość 100, płynność 100
Ostatni przepisowość 100 i UWAGA PŁYNNOŚĆ 0

:D Z E R O :D

Jestem pełen uznania dla działania tego super algorytmu stworzonego wielkim nakładem sił i środków.

Bywalec forum
Podziękował : 1 razy

Postprzez spp » Pn maja 21, 2018 9:19 am

Płynność zero to typowy objaw potraktowania jako jazdy drogi przebytej pieszo. Przypadkiem nie zapomniałeś wyłączyć aplikacji po wyjściu z samochodu? Trzeba zawsze wyłączać. // działającą w tle też wyłączamy // czyli wyłączenie odbywa się dwuetapowo - wychodzimy z aplikacji raz, dwa wyświetlamy listę działających w tle i wyłączamy jeszcze raz

inna możliwość tak słabej płynności to bardzo powolne poruszanie się w korku

... a na znanych sobie trasach zalecam uruchomienie aplikacji ale nie wchodzenie do mapy tylko uruchamiamy aplikację i minimalizujemy ją, żeby działa sobie w tle... wydaje mnie się, że wtedy jest DUŻO bardziej wyrozumiała jeśli chodzi o płynność... niech kto przetestuje i potwierdzi lub zaprzeczy tym obserwacjom

Początkujący

Postprzez Mogul » Pn maja 21, 2018 11:02 am

Jechałem, nie szedłem.
Odcinek ~9km
Prędkość ~60km/h.

Początkujący

Postprzez Mogul » Pn maja 21, 2018 11:06 am

Pomysł z uruchomieniem i minimalizacją trochę kiepski. Aplikacja opiera się na nawigacji która ma zupełnie inne informacje co do ograniczeń prędkości w stosunku d o znaków stojących w rzeczywistości.

Początkujący

Postprzez gabryss » Cz maja 24, 2018 11:02 pm

Witam kolegów :)

Test 5 dniowy
Przepisowa jazda 98
Płynna jazda 91
Profil kierowcy 100
= twój wynik 97
zastanawiam się czy czasem nie macie problemów np z telefonem albo zasięgiem GPS - może tutaj twki problem?

Moja trasa:
I dzień (czwartek)- 7;00rano do pracy 10km i 15;00 powrót drogą średnicową (3pasy)
II dzień powtórka(piątek)- 7rano do pracy 10km i 15 powrót
III dzień (sobota)10rano wyjazd w góry ok. 80km - droga dwupasmowa,
(w tym czasie na początek spacer po górach 15km, odpoczynek spa -piwo, masaż, udane nocne igraszki ;D)
IV dzień niedziela powrót do domu godzina 15:00 bardzo male korki
V dzień poniedziałek 7rano do pracy - i na tym wyłączyłem nawigację,
dzień później wynik ogólny 97 -30zł zwrotu
jazda bardzo płynna hamowanie już z daleka silnikiem pedał gazu bardzo bardzo mało używany - momentami prędkość powyżej 120km a tak to jakieś 3,4km mniej niż były ograniczenia, starałem się ale i tak wydaje mi się że jeżeli bym się bardziej starał to wszystko wyszło by idealnie po 100 - jak dla mnie jestem zadowolony z aplikacji dlatego może ponownie napisze może akurat wasz telefon ma problem z ustawieniami GPS albo często traci zasięg?
pozdrawiam

Początkujący

Postprzez Nox2 » So maja 26, 2018 6:32 am

Ja po ostatnich 2 miesiącach już miałem dość tej apki bo zwroty miałem na granicy 20 zł. Dziś skończyłem kolejny okres i apka znowu mnie zaskoczyła. Prędkość 99, płynność 98 profil 100 i zwrot 48!. Gdzie w poprzednim okresie miałem lepsze wyniki a niższy profil. Ogólnie po chyba już miesiącach używania aplikacji mam uzbierane ok 300 zł co chyba nie jest takie złe :)

Bywalec forum
Podziękował : 1 razy

Postprzez spp » Pn maja 28, 2018 11:00 am

No i się wszystko wyjaśniło!

Na coś się to RODO przydało. Na szczęście nie skasowałem tylko rzuciłem okiem na RODOspam od Naviexperta....

Chyba przypadkiem zdradzili wielką tajemnicę :mrgreen:

Fragment mailia od
newsletter@naviexpert.pl

NaviExpert i Link4 Kasa Wraca: informacja o danych osobowych

[...]
  • Bezpieczna jazda - czyli stopień przestrzegania przepisów o ograniczeniach prędkości na podstawie danych mapy,
  • Płynna jazda - czyli względne określenie częstotliwości hamowania i przyspieszania w stosunku do innych kierowców.
Te dwa parametry są dostępne w aplikacji w menu Link4.

Twoje dane są przekazywane do Link4 TU S.A. gdzie następuje naliczenie premii cząstkowej zgodnie z regulaminem promocji Kasa Wraca. Informacja o naliczeniu jest zwrotnie przekazywana do Telematics Technologies w celu wyświetlenia jej w aplikacji - wynik tej analizy jest dostępny w aplikacji.
[...]

I teraz wszystko stało się jasne! Kilka dni temu jechałem sobie pewną drogą. Wynik - przepisowa jazda 100%, płynna jazda: 99%

Następnego dnia jadę tą samą drogą, dokładnie tak samo, w czasie drogi nic zupełnie się nie wydarzyło: Wynik - przepisowa jazda 100%, płynna jazda: 75%

I zachodzę w głowę co się stało? Przecież to bez sensu, ta sama droga, ta sama prędkość, tak samo jechałem, tak samo hamowałem i przyspieszałem...

Teraz wszystko jasne!

Oni to próbują porównywać z danymi innych kierowców :shock:

W efekcie rezultat to będzie jakaś wypadkowa przypadkowej sytuacji na drodze, a nie odzwierciedlenie stylu jazdy.

Po drodze są trzy razy światła. Czasem zdarzy się, że utrafię i mam po kolei same zielone. Czasami jednak mam pecha i trafiam na same czerwone.

Jeśli tą samą drogą pojedzie dwóch kierowców z aplikacją i jeden trafi na same zielone, a drugi na same czerwone to jak myślicie jakie będą rezultaty?

Przecież to nonsens. To może drugim razem powinienem jechać i na żółtym i czerwonym jak się da byleby tylko nie hamować i nie przyspieszać.

Początkujący

Postprzez Kiero » Pn maja 28, 2018 5:38 pm

W końcu doczekałem się odpowiedzi na reklamację dotyczącą umniejszania mojej nagrody finansowej. Reklamacja nie została uwzględniona, ale cenne okazały się wyjaśnienia :) : Za często hamowałem i jeździłem w NOCY. TO "coś" nie nadaje się do jazdy w NOCY!!! Nawet jeśli pojedziesz przepisowo NOCĄ, zostaniesz przykładnie ukarany ;). Ciekawe jakie jeszcze pułapki na kierowców zastawili fachowcy z Link4. Ktoś podpowie? Pozdrawiam i życzę szerokości.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Link4