Zarejestruj

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania

Forum o ubezpieczeniach nieruchomości: domów, mieszkań, domów w budowie, domków letniskowych, itd. Gdzie najtaniej ubezpieczymy nasz majątek? Jakie opcje ubezpieczenia najlepiej wybrać? Na co zwracać uwagę?
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Najlepsze ubezpieczenie mieszkania

Postprzez Kasia87 » Śr gru 03, 2014 8:59 pm

Fajną ofertę mają w Compensie, ubezpieczenie Compensa Mój dom. Bardzo fajny pakiet z wieloma elementami. Nie znalazłam chyba lepszej oferty na rynku.

Doradca reklama

Podpowiadam

ubezpieczenie domu
Stały bywalec

Postprzez umbrella » Cz gru 04, 2014 7:16 am

Witam
Porównywarka to największe gó.... jakie może istnieć, kwoty z kapelusza , zakresy również. Osoba która nie jest w temacie nie może sama dobrać sobie odpowiedniego zakresu... Czy w porównywarkach jest gdzieś mowa o wyłączeniach albo zakresie ubezpieczenia ??? Wątpie...

Jeśli jest ktoś z Państwa zainteresowany ofertą kilku/kilkunastu Towarzystw w rozsądnej cenie zapraszam do kontaktu.

Początkujący

Postprzez drgonfly » So gru 06, 2014 7:28 pm

Zatem czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia mieszkania? Jeśli zaleją mnie sąsiedzi czy zostanę okradziona. Na tych warunkach mi najbardziej zależy, jaka powinna byc składka jaki jest najkorzystniejszy okres ubezpieczenia??

Zasłużony

Postprzez GWARANT » Pt gru 12, 2014 12:50 pm

drgonfly napisał(a):Zatem czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia mieszkania? Jeśli zaleją mnie sąsiedzi czy zostanę okradziona. Na tych warunkach mi najbardziej zależy, jaka powinna byc składka jaki jest najkorzystniejszy okres ubezpieczenia??

Jeśli zaleje Cię sąsiad to lepiej skorzystać z jego polis no chyba, że jej nie ma, ale w takim przypadku zgłaszasz się do swojego ubezpieczyciela i można to zrobić regresem czyli twoja firma ubezpieczeniowa zajmuje się likwidacją szkody i ściągnięciem kasy od sąsiada. W przypadku kradzieży to proponowałbym zwrócić uwagę czy ubezpieczasz wyposażenie mieszkania na wartość rzeczywistą czy nową. Różnica jest taka, że przy wartości nowej nie masz potrącenia za zużycie techniczne sprzętu. Posiadając np drzwi antywłamaniowe z certyfikatem możesz w niektórych TU otrzymać dodatkową zniżkę.
Najpierw porównaj zakres ubezpieczeń i wyłączenia a potem dopiero składkę.

Początkujący

Postprzez oecompensa » Cz gru 18, 2014 12:59 pm

drgonfly napisał(a):Zatem czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia mieszkania? Jeśli zaleją mnie sąsiedzi czy zostanę okradziona. Na tych warunkach mi najbardziej zależy, jaka powinna byc składka jaki jest najkorzystniejszy okres ubezpieczenia??

Droga Dragonfly,

składka z tytułu ubezpieczenia mieszkania jest zależna od wielu czynników. W pierwszej kolejności oczywiście od wartości samego mieszkania, czyli tzw. murów oraz wartości ruchomości, czyli wszystkich przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu. Przed przystąpieniem do ubezpieczenia warto zastanowić się chwilę nad wartością przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu oraz nad tym ile musielibyśmy wydać w razie ich utraty.

Na wysokość składki poza wymienionymi wyżej czynnikami w dużej mierze wpływa także, a może przede wszystkim zakres ubezpieczenia, który został wybrany przez Klienta. Compensa posiada kilka bardzo elastycznych rodzajów ubezpieczeń mieszkania, dzięki czemu każdy Klient może swobodnie wybrać ubezpieczenie od tych ryzyk, na których mu zależy.

W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Online Ekspert Compensa

Początkujący

Postprzez drgonfly » Wt sty 27, 2015 2:04 pm

Zastanawiam się jak jest z reakcją firmy na wypadek bądź zdarzenie, np.zalanie. Wiem, że są słabe opinie na ten temat. Nie chcę mydlenia oczu,tylko rzeczywisty okres oczekiwania na interwencję ubezpieczyciela!

Początkujący

Postprzez annazak » Pn mar 02, 2015 4:37 pm

My z męzem też właśnie najbliższych tygodniach zamierzam wykupić pelne ubezpieczenie nowego mieszkania i szukamy :) Znaleźliśmy kilka fajnych porównywarek internetowych, ale myslę, że warto przejśc się do placówek i wszystkiego dowiedzieć. Słyszałam, że Metlife i Aviva mają przystępne oferty, ale decyzja jeszcze nie zapadła.
Pozdrawiam!

Początkujący

Postprzez ignac » Pn kwi 06, 2015 10:39 am

Przy ubezpieczeniu domu czy mieszkania wg. mnie znacznie ważniejsze niż warunki ubezpieczenia czy wysokość składki jest podejście firmy ubezpieczeniowej do wypłaty odszkodowania w razie zaistnienia szkody. Cóż z tego, że na papierze wszystko będzie wyglądało pięknie i kolorowo, jak w razie nieszczęścia i tak nic nie dostaniemy. Są firmy, które z założenia odmawiają wypłaty odszkodowania na zasadzie, że tylko 3% ludzi wniesie sprawę do sądu. Miałem ubezpieczenie PZU Dom Plus z bardzo szerokim zakresem, gdy doszło do zapalenia się sadzy w kominie i w związku z tym do popękania ścian przyległych do komina odmówiono mi odszkodowania, twierdząc, że kłamię i tak na prawdę nie wiadomo dlaczego popękały ściany. Teraz muszę wnieść sprawę do sądu i udowodnić, że nie jestem kłamczuchem.
Oczywiście nie polecam firmy PZU.
Jeżeli macie pozytywne doświadczenia związane z wypłatami odszkodowań przez firmy ubezpieczeniowe to bardzo proszę podajcie takie firmy.

Początkujący
Podziękował : 2 razy

Postprzez wwiolinka » Cz kwi 09, 2015 2:19 pm

Witam. Mam ubezpieczenie domu w PZU wariant All Risk. Miałam szkodę zalaniową- 100 litrów glikolu wylało się w czasie awarii c.o. Dom jak po wojnie- ze strony PZU: propozycja mieszkania zastępczego (odmówiliśmy - szkoda z 22 na 23 grudnia...) , likwidator był 29 grudnia, zdjęcia oczywiście robiliśmy od razu- przed osuszaniem, rano przyjechał hydraulik . Byłam niezadowolona z kosztorysu, przekazałam rzeczoznawcy dokumenty. Uzyskać można dodatkowo 300- 500 zł. Gdybym nawet chciała pomarudzić- to się nie da ;) Dotychczas korzystałam z oc w życiu prywatnym (z polisy Dom w PZU- zalanie sąsiadów. Sąsiedzi zadowoleni)

Początkujący

Postprzez karlaba » Wt maja 12, 2015 9:15 am

Raz ubezpieczyłam mieszkanie i nigdy więcej tego nie zrobię. Sąsiad z góry ma psa, z którym nie wychodzi na dwór. Na suficie mam plamy jego moczu, a ubezpieczyciel powiedział, że nie wypłaci mi pieniędzy, ponieważ to nie są zbyt duże plamy!!! Duże nie są, ale mam tyle kropek co dalmatyńczyk na sierści. To się już nie liczy?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ubezpieczenie mieszkania i domu