Zarejestruj

Odmowa wypłaty odszkodowania za kradzież zaliczki służbowej z domu

Forum o ubezpieczeniach nieruchomości: domów, mieszkań, domów w budowie, domków letniskowych, itd. Gdzie najtaniej ubezpieczymy nasz majątek? Jakie opcje ubezpieczenia najlepiej wybrać? Na co zwracać uwagę?
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Odmowa wypłaty odszkodowania za kradzież zaliczki służbowej z domu

Postprzez zywy » Cz sty 24, 2013 11:53 am

Witam,
Proszę o pomoc.
Firma ubezpieczeniowa odmawia wypłaty odszkodowania od kradzieży z włamaniem za kradzież gotówki. W warunkach polisy mam ubezpieczoną gotówkę należąca do mnie. Skradziono mi z domu zaliczkę z zakładu pracy w wysokości 1000 euro. Była to zaliczka na poczet diet zagranicznych. Jestem kierowcą samochodu ciężarowego (tira) i diety należą do tzw. innych świadczeń za pracę jakie otrzymuję. Firma ubezpieczeniowa nie wypłaciła mi odszkodowania bo twierdzi, że była to zaliczka na poczet przyszłej delegacji (przyszłe diety) i ta gotówka należała do mojego pracodawcy a nie do mnie. Ubezpieczenie mam od ruchomości (w tym gotówki) należącej do mnie.
Proszę o poradę co mam napisać w odwołaniu.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum

Re: odmowa wypłaty odszkodowania za kradież zalliczki służbowej z domu

Postprzez Rabler » Pt sty 25, 2013 12:24 pm

Jaki masz papier na tą zaliczkę? Papier w znaczeniu dokument, jaki wysatwił Ci pracodawca dając zaliczkę...? Od tego zależy czy dostaniesz odszkodowanie ;)

Druga sprawa to kwota - sprawdź w swoich OWU do jakiej kwoty jest ubezpieczona gotówka. Zawsze są ograniczenia w wysokości do jakiej jest odpowiedzialność towarzystwa i myślę, że całości i tak nie dostaniesz.

Początkujący

Re: Odmowa wypłaty odszkodowania za kradzież zaliczki służbowej z domu

Postprzez zywy » N sty 27, 2013 6:10 pm

Zakład pracy wystawił mi zaświadczenie do TU, w którym informuje że pobrałem zaliczkę z obowiązkiem rozliczenia się na pokrycie niezbędnych kosztów podróży służbowej poza granicami kraju, oraz że w przypadku nierozliczenia się zaliczka zostanie potrącona z mojego wynagrodzenia. Zakład Pracy napisał w tej informacji do TU, że zaliczka w księgach rachunkowych spółki nie figuruje jako środki pieniężne spółki lecz jako należność przysługująca od pracownika.

Bywalec forum

Postprzez Rabler » Pn sty 28, 2013 8:47 pm

Jakie TU odmówiło wypłaty?

Pisz odwołanie do TU. Ale musisz to twardo rozgrywać. W pewnym momencie odpiszą Ci (po 3-4 wymianach maili/listów", że udzielili Ci już wyczerpujących wyjaśnień w sprawie i jak nadalal masz wątpliwości to zapraszają do sądu.

Daj znać jak już tak napiszą ;) Pamiętając, że wszystko co do Ciebie piszą musisz mieć na piśmie/mailu. Nie dzwoń na infolinie bo po 1 niczego się na miejscu nie dowiesz a 2 po Twojej rozmowie tylko w TU będzie jakikolwiek ślad.

Początkujący

Postprzez zywy » Wt sty 29, 2013 5:44 pm

TU Compensa.

Jestem w trakcie pisania "wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy". Mam nadzieję, że po ponownym rozpatrzeniu sprawy nie będę czuł się okradziony dwa razy. raz przez z...j, drugi przez TU!

Początkujący

Postprzez jacusiek » Śr sty 30, 2013 4:36 pm

Nie rozumiem dlaczego firma ubezpieczeniowa odmawia wypłacania odszkodowania za taką kradzież. To powinno być wpisane w polisę.

Początkujący

Postprzez kalessi » Śr lip 09, 2014 9:11 am

Z ubezpieczalniami tak to już jest. Tylko żeby im płacić

Powrót do Ubezpieczenie mieszkania i domu