Zarejestruj

PZU - Ubezpieczenie Mieszkania i Domu - Opinie

Forum o ubezpieczeniach nieruchomości: domów, mieszkań, domów w budowie, domków letniskowych, itd. Gdzie najtaniej ubezpieczymy nasz majątek? Jakie opcje ubezpieczenia najlepiej wybrać? Na co zwracać uwagę?
Administrator
Podziękował : 9 razy

PZU - Ubezpieczenie Mieszkania i Domu - Opinie

Postprzez Admin » Wt mar 17, 2015 10:27 pm

pzu
Czy warto ubezpieczyć mieszkanie lub dom w PZU? Jak wygląda OWU? Jak wygląda cena i wysokość składki w porównaniu do innych firm?
Opinie klientów na temat ubezpieczenia mieszkaniowego w PZU. Jak wygląda wypłata odszkodowań? Są problemy czy nie? Jak wysokie są składki w porównaniu do innych firm?

W ramach ubezpieczenia mieszkania i dom PZU oferuje:

- PZU DOM Plus – ubezpieczenie dla właścicieli domów, mieszkań, a także dla osób wynajmujących nieruchomości. Polisa zapewnia kompleksową ochronę mienia od zdarzeń losowych, dewastacji, przepięcia, kradzieży z włamaniem, rabunku i akcji ratowniczej, a także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, NNW i ubezpieczenie PZU Pomoc w domu.

- PZU DOM Letniskowy – ubezpieczenie dla osób posiadających nieruchomości wykorzystywane do celów wypoczynkowych na działkach rekreacyjnych lub na terenie ogródków działkowych. Polisa chroni nie tylko sam domek letniskowy, ale także towarzyszącą mu zabudowę. Domki letniskowe są chronione w razie ognia i zdarzeń losowych, elementy ruchome od kradzieży z włamaniem.

Szczegóły Oblicz wysokość składki online

Opisz swoje doświadczenia z tą firmą i wyraź swoją opinie o ubezpieczeniach mieszkaniowych PZU.

Doradca reklama

Podpowiadam

ubezpieczenie domu
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: PZU - Ubezpieczenie Mieszkania i Domu - Opinie

Postprzez Insur » N paź 25, 2015 6:50 pm

Owu można obejrzeć w każdym Oddziale lub u Agenta. Takie papierowe ok 37 stron . Szału nie ma. ;)
Jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia raczej OK możliwy All Risk.
Same OWU od strony czytelności do d###. Same paragrafy bełkot totalne . Ubezpieczenie samo w sobie OK. Ale jako dokument dla Klienta to fatalny.

Bywalec forum
Podziękował : 1 razy

Postprzez Superubezpieczenia » Cz lis 26, 2015 11:10 am

Jeżeli Agent dysponuje dodatkowymi zniżkami składki PZU w stosunku do innych firm są porównywalne. :)

Z doświadczane wiemy, że z wypłatą odszkodowania nie ma problemu.

Bywalec forum

Postprzez Malutka33 » So lis 28, 2015 6:14 pm

Superubezpieczenia napisał(a):Jeżeli Agent dysponuje dodatkowymi zniżkami składki PZU w stosunku do innych firm są porównywalne. :)

Z doświadczane wiemy, że z wypłatą odszkodowania nie ma problemu.

Tu macie rację - jeśli chodzi o wypłatę odszkodowania to nie ma problemów, nie szukają jakichś przekrętów tak jak to opisują osoby ubezpieczone w innych agencjach - sporo takich opinii na forach.
U mnie wiatr uszkodził dach - przyjechali i wypłacili odszkodowanie bardzo szybko - pieniędzy wystarczyło na naprawę dachu i jeszcze zostało tak więc jeśli chodzi o kwotę odszkodowania to także jest ok.

Cena ubezpieczenia nie jest jakaś bardzo wysoka ale wyższa niż te najtańsze ubezpieczenia - no ale coś za coś - dom zawsze lepiej dobrze ubezpieczyć.

Bywalec forum

Postprzez Asaragas » Wt gru 01, 2015 11:51 am

Można sobie tak dyskutować na temat opinii ubezpieczeń w PZU, ale wiem z doświadczenia na podstawie polisy OC jak działa PZU. A działa szybko i sprawnie. Naprawdę, gdyby wszystkie towarzystwa tak rozwiązywały sprawę, to było by znacznie lepiej i wygodniej.
I nie mówię tego tylko po to, żeby zachwalać PZU, bo ani nie znam nikogo kto tam pracuje, ani nie jestem fanboyem tej firmy.
Mam u nich ubezpieczenie samochodu i domu i to jest marka sama w sobie, chyba najstarsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce i tym samym też najlepsze pod względem rozwiązywania problemów.

Bywalec forum

Postprzez Bandi » Pt gru 04, 2015 2:46 pm

Mieliśmy w rodzinie taką sytuację z PZU. Może już o tym wspominałem na forum, a może jeszcze nie, ale opowiem.
Ubezpieczaliśmy dom na wsi, to nas dom rodzinny. Wokół domu są też budynki gospodarcze, jak to w przypadku małych miejscowości. Była taka szopka drewniana, nie wiem jakie mogła mieć rozmiary, z 5 x 3 metry.
Ten agent z PZU zmierzył sobie to, sprawdził i ubezpieczył na jakąś niewielką kwotę (relatywnie niewielką, bo około 3000 zł). Ta szopa może ze 300 zł była warta :D
Były wiatry jakieś 3 miesiące temu tak po wakacjach i zerwało dach w tej szopie, zawaliło jedną ścianę. Zgłosilismy to od biedy do PZU, liczyliśmy właśni na jakieś 200 zł odszkodowania, żeby to posprzątać, a tymczasem rzeczoznawca wycenił na 2500 zł naprawę.
Moim zdaniem bardzo uczciwe towarzystwo.

Bywalec forum

Postprzez Jumex » Pt gru 11, 2015 10:28 am

No ubezpieczenie mieszkania w PZU to chyba najpopularniejsze ubezpieczenie w Polsce - u mnie w Kielcach to na każdym rogu mają placówkę ubezpieczeniową a juz na osiedlach to też ich się roi :D
Ale co do samego ubezpieczenia ja za dom płace w granicy 200 złotych rocznie a mam ubezpieczenia od wszystkich takich ważniejszych spraw i wypadków tak więc według mnie to się opłaca tym bardziej, że dali mi jakieś zniżki i zaoferowali ubezpieczenie sprzętu agd w domu co też sie przydaje bardzo.
ja polecam, ubezpieczenie warto mieć a PZU daje fajne oferty i ceny

Początkujący

Postprzez Jareczek44 » Pn gru 28, 2015 1:44 pm

Ja powiem krótko - w PZU jest DOBRZE i w PRZYSTĘPNEJ CENIE.
Mam ubezpieczenie domu i mieszkania żony w PZU razem i się opłaca co tu duzo mówić. Te wszystkie tańsze ubezpieczenia to biorą w większości osoby, które w ogóle nie czytają umów. Sprawdźcie sobie ZAKRES ubezpieczenia swojego domu na wypadek pożaru, zalania, na wypadek kradzieży itp czy w ogóle macie szanse na jakieś odszkodowanie?
W PZU mało tego, że nie robią problemów z wypłata odszkodowań to wycena przebiega na normalnym poziomie bez zaniżania wartości jak to często się słyszy u innych ubezpieczycieli. Tak więc ja bardzo polecam PZU bo się opłaca

Początkujący

Postprzez Mouk » Pn mar 14, 2016 7:29 am

Kilka lat temu miałam ubezpieczone mieszkanie w PZU. Jednak składki ubezpieczeniowe były dla mnie zbyt duże i zrezygnowałam.

Doradca
Podziękował : 2 razy

Postprzez Ubea » Pn mar 14, 2016 7:57 am

Zapraszamy zatem na stronę naszej porównywarki, na której będziesz mogła porównać różne oferty i znaleźć coś bardziej odpowiadającego Twoim potrzebom. Pamiętaj także, że w przypadku ubezpieczenia mieszkania koszty, które się poniesie jeżeli coś się stanie w chwili, kiedy nie będziemy mieć polisy, będą bardzo dotkliwe.

Pozdrawiam,
Katarzyna
ubea.pl

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenie mieszkania i domu