Zarejestruj

Ubezpieczenie domu

Forum o ubezpieczeniach nieruchomości: domów, mieszkań, domów w budowie, domków letniskowych, itd. Gdzie najtaniej ubezpieczymy nasz majątek? Jakie opcje ubezpieczenia najlepiej wybrać? Na co zwracać uwagę?
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Ubezpieczenie domu

Postprzez Weronika » N lis 18, 2012 11:47 am

Chcę ubezpieczyć dom i całą posesję wraz ze znajdującymi się na niej innymi budowlami i rzeczami przed kradzieżą. Słyszałam że rzeczy znajdujące się dzieli się na ruchome i stałe. Co należy do rzeczy ruchomych a co do stałych? Czy mogę wszystko ubezpieczyć w jednej polisie?

Doradca reklama

Podpowiadam

ubezpieczenie domu
Bywalec forum

Re: Ubezpieczenie domu

Postprzez Sebastian Kosz » N lis 18, 2012 3:27 pm

Ruchomości domowe:
mienie ruchome, stanowiące wyposażenie ubezpieczonych pomieszczeń lub służące do prowadzenia gospodarstwa domowego, a w szczególności:
a) meble i dywany, sprzęt zmechanizowany i urządzenia gospodarstwa domowego, żyrandole i kinkiety, odzież i inne przedmioty osobistego użytku, pojazdy bez napędu mechaniczego, kosiarki samojezdne, małe jednostki pływające, rowery, sprzęt turystyczny, sportowy i rehabilitacyjny, wózki inwalidzkie, zapasy gospodarsrtwa domowego, sprzęt ogrodniczy,
b) sprzęt audiowizualny, komputerowy i fotograficzny, sprzet optyczny, instrumenty muzyczne, elementy systemów anten satelitarnych, radiowych i telewizyjnych umieszczone wewnątrz budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, biżuteria, gotówka, futra i odzież skórzana,
c) narzędzia stanowiące standardowe wyposażenie samochodu, dodatkowy komplet kół, opon sezonowych, foteliki samochodowe dla dzieci, bagażniki samochodowe oraz części zapasowe do samochodów, motocykli, rowerów.
Za ruchomości domowe uznaje się również wymienione w lit. a-c mienie, znajdujące się czasowo w posiadaniu Ubezpieczającego lub osób bliskich, jeżeli zostały im wypożyczone przez organizację sportową, społeczną lub inną jednostką organizacyjną, o ile wypożyczenie zostało udokumentowane.

Elementy stałe:
elementy zamontowane lub wbudowane na stałe, tj. w sposób uniemożliewiający ich odłączenie bez użycia narzędzi, takie jak:
a) armatura sanitarna, kabina natryskowa, wanna, umywalka, sedes, bidet, podgrzewacz wody,
b) zlewozmywak, kuchnia gazowa, elektryczna,
c) zabudowy wnęk, pawlaczy i ścian,
d) przegrody/ścianki działowe, w tym przegrody szklane oraz poręcze schodów,
e) drzwi wraz z futrynami i zamkami,
f) okna łącznie z oszkleniem, ościeżnicami i zamknięciami,
g) zabezpieczenia przeciwwłamaniowe okien i drzwi,
h) obudowy instalacji i grzejników,
i) powłoki malarskie,
j) tynki ścian i sufitów,
k) okładziny ścian (w tym lustra wbudowane na stałe), podłóg, schodów i sufitów,
l) podłogi,
m) podwieszane sufity wraz z zamontowanymi w nich elementami np. oprawy oświetlenia, wentylatora, zakończenia instalacji przeciwpożarowych,
n) przyłącza mediów (w tym grzejników wszelkiego rodzaju, zakończenia instalacji np. kontakty, wyłączniki) piece, kominki, klimatyzatory, wentylatory,
o) czujki, sygnalizatory i inne elementy systemu alarmowego
p) zabudowy balkonów lub loggi lub tarasów.

Można to ubezpieczyć w jednej polisie.
W razie pytań - służę pomocą.

Diabolo

Postprzez Diabolo » Pt sty 04, 2013 10:55 am

Weronika napisał(a):Chcę ubezpieczyć dom i całą posesję wraz ze znajdującymi się na niej innymi budowlami i rzeczami przed kradzieżą. Słyszałam że rzeczy znajdujące się dzieli się na ruchome i stałe. Co należy do rzeczy ruchomych a co do stałych? Czy mogę wszystko ubezpieczyć w jednej polisie?

Osobiście nie mam takiego ubezpieczenia, ale sąsiad mi opowiadał właśnie, że stałe to jakby konstrukcja, mury, okna itd. A ruchome to wyposażenie np. sprzęt AGD i RTV. Sam ubezpieczał w Liberty i chwalił sobie. Są takie polisy mieszkaniowe chociaż podstawowe to takie chronięce mury i ogólnie nieruchomość od włamania, ale jeśli bierze się dodatkową ochronę to i wyposażenie może być bezpieczne. Jeśli ktoś ma cenne rzeczy, plazmę, kino domowe itp. to myślę, że warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu.

Zasłużony

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Wt sie 07, 2018 1:53 pm

Obecnie oferta ubezpieczeń jest bardzo szeroka i powinna być dostosowana do oczekiwań klienta. Wszystko zależy od zakresu, jaki chcemy mieć na polisie. Nie dla każdego oferta w tym samym Towarzystwie Ubezpieczeniowym będzie jednakowo korzystna. Zapraszam do kontaktu na maila w celu wyliczenia kalkulacji, która do niczego nie zobowiązuje. Obecnie polisy mieszkaniowe można w większości zawrzeć mobilnie. Co ważne, zawsze przed zawarciem umowy staram się wyjaśnić klientom różnice w zakresie ubezpieczenia w poszczególnych Towarzystwach, wyjaśniać jakie zapisy znajdują się w OWU i dobierać ofertę do klienta.

Początkujący

Postprzez Evelina1 » Cz sie 23, 2018 3:56 pm

Polecam http://www.polisa.olsztyn.pl. z Olsztyna. Mam u nich ubezpieczenie. Otrzymałam najlepszą ofertę jaką miałam do tej pory. Wszystko wyliczają, nie ma żadnych ukrytych kosztów, i innych niespodzianek.

Powrót do Ubezpieczenie mieszkania i domu