Zarejestruj

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Forum o ubezpieczeniach nieruchomości: domów, mieszkań, domów w budowie, domków letniskowych, itd. Gdzie najtaniej ubezpieczymy nasz majątek? Jakie opcje ubezpieczenia najlepiej wybrać? Na co zwracać uwagę?
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Postprzez rodzynek » So kwi 20, 2013 2:16 pm

Moja siostra jest na studiach z dala od domu i wynajmuje mieszkanie. Zastanawia się nad zakupem polisy ubezpieczeniowej na to mieszkanie, aby w razie jakiegoś zdarzenia ona nie musiała ponosić kosztów. Czy można zakupić ubezpieczenie na wynajmowane mieszkanie?

Zasłużony

Re: Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Postprzez tomekdm » So kwi 20, 2013 9:05 pm

może tylko że wykupuje sobie OC w życiu prywatnym np. jak zaleje mieszkanie z klauzulą ochrony za mienie wynajmowane oraz ubezpiecza sobie ruchomości domowe czyli to co do niej należy , np. laptop itp.

Początkujący

Postprzez rafi » Pn kwi 29, 2013 9:22 am

Takie ubezpieczenie jest bardzo przydatne bo czasem się zdarzy jakiś wypadek losowy i jak mamy taką polisę nie musimy się martwić o ewentualne koszta naprawy.

Początkujący

Postprzez sagim » Śr kwi 09, 2014 5:40 pm

Ja wynajmowane mieszkanie ubezpieczałam w sygma bank. maja bardzo fajne ubezpieczenie. nie trzeba być właścicielem mieszkania. sprawdziło mi się na tyle ze nadal z ubezpieczenia korzystam. polecam :D

Zasłużony

Postprzez GWARANT » Cz kwi 10, 2014 7:43 am

Ważne, żeby polisa była rozszerzona odpowiedzialność za wynajem.
Ubezpieczenia PZU -Warszawa
Tel. 696-704-696
josiak@agentpzu.pl

Bywalec forum

Postprzez umbrella » Cz kwi 10, 2014 2:17 pm

Nie ważne w jakim Towarzystwie ( z doświadczenia raczej odradzam polisy w bankach zawierać), ważne aby były ubezpieczone jej rzeczy, wyposażenie ( jednym słowem: środek ) oraz oczywiście OC w ŻP ( koniecznie- bardzo mały koszt w składce)

Zasłużony

Postprzez Agnieszka » So kwi 12, 2014 3:52 pm

Osoby, które wynajmują mieszkanie lub dom od innych, mogą ubezpieczyć posiadane ruchomości od zdarzeń losowych oraz wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, związanej z użytkowaniem nieruchomości. Jest ono rozszerzone również o odpowiedzialność cywilną najemcy w stosunku do wynajmującego (właściciela nieruchomości) za szkody w mieniu, będącym przedmiotem umowy najmu.

Nie mylicie OC wynajmującego z OC najemcy.

Siostra "Rodzynka" to najemca

Początkujący

Postprzez sagim » Śr kwi 23, 2014 4:06 pm

A ja kiedyś ubezpieczałam u ubezpieczycieli. Po dużych trudnościach z uzyskaniem odszkodowania, wolę produkty oferowane w bankach - po pierwsze w ramach ubezpieczeń zbiorowych banki uzyskują lepsze warunki ubezpieczenia niż indywidualnie, a po drugie jest zawsze wsparcie w przypadku użerania się o odszkodowanie. Dlatego uważam że oferta sygma bije na głowę wiele ubezpieczeń oferowanych przez ubezpieczycieli klientom indywidualnym. I z wypłaceniem odszkodowania też nie miałam problemu.

Początkujący

Postprzez x157 » N kwi 27, 2014 3:09 pm

Taaaa banki są najlepsze, niedługo zaczną sprzedawać sokowirówki - też najlepsze !
Tylko i wyłącznie OC w Życiu Prywatnym z opcją najmu oraz ewentualnie ubezpieczenia ruchomości. Czy Sygma to ma ? Nie sądzę ;-)

Początkujący

Postprzez sagim » Cz maja 15, 2014 8:43 pm

Z tego co wiem to sygma ma ubezpieczenie na życie oraz możliwość ubezpieczenia ruchomości:-)

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenie mieszkania i domu