Zarejestruj

Zalanie domu -koszty usunięcia przyczyny szkody

Forum o ubezpieczeniach nieruchomości: domów, mieszkań, domów w budowie, domków letniskowych, itd. Gdzie najtaniej ubezpieczymy nasz majątek? Jakie opcje ubezpieczenia najlepiej wybrać? Na co zwracać uwagę?
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Pn paź 15, 2018 12:11 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Zalanie domu -koszty usunięcia przyczyny szkody

Postprzez kaja99 » Pn paź 15, 2018 12:31 pm

Zgłosiliśmy szkodę do naszego ubezpieczyciela ponieważ z pod podłogi w naszej łazience zaczęła wydostawać się woda.
Ponieważ zarówno ściany jak i podłoga w łazience są wyłożone płytkami ceramicznymi nie widać na nich uszkodzeń. Wydostająca się woda z pod podłogi w łazience spowodowała uszkodzenia paneli podłogowych w sąsiadującym z nią korytarzu, zniszczenie futryny od drzwi, a także zalanie ścian w trzech przyległych pomieszczeniach. Pod podłogą w łazience są instalacje: wodna, kanalizacyjna i centralnego ogrzewania.
Tak więc, aby usunąć awarię konieczne jest skucie płytek ceramicznych w łazience aby dostać się do tych instalacji.
Był już u nas rzeczoznawca skierowany przez ubezpieczyciela, który stwierdził, że prawdopodobną przyczyną zalania jest awaria instalacji centralnego ogrzewania pod podłogą w łazience. Problem w tym, iż w swoim kosztorysie nie uwzględnił on kosztów usunięcia płytek ceramicznych (skucia podłogi) i położenia nowych. Uwzględnił tylko zniszczone panele, futrynę i ściany. Ale aby usunąć awarię musimy dostać się pod podłogę w łazience i tym samym zniszczyć kafelki na niej położone.
Proszę o pomoc (informację) czy w tej sytuacji możemy żądać od ubezpieczyciela zwrotu kosztów usunięcia i położenia na nowo podłogi w łazience?
Czy aby ubezpieczyciel mógł nam je zwrócić musimy mieć wykupioną polisę z opcją "koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody"?

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): So lis 24, 2018 8:10 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zalanie domu -koszty usunięcia przyczyny szkody

Postprzez Burano » So lis 24, 2018 8:15 pm

Rzeczoznawca wpisał do kosztorysu jedynie te uszkodzenia, które były widoczne na oględzinach.Pewnie będziesz miała wypłacone tylko za skutki zalania. Najprawdopodobniej za dodatkową składką można rozszerzyć zakres ochrony o "koszty poszukiwania przyczyny szkody". Sprawdź swoją polisę lub w razie wątpliwości skontatkuj się z likwidatorem.

Powrót do Ubezpieczenie mieszkania i domu 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników