Zarejestruj

Zalanie mieszkania przez dewelopera

Forum o ubezpieczeniach nieruchomości: domów, mieszkań, domów w budowie, domków letniskowych, itd. Gdzie najtaniej ubezpieczymy nasz majątek? Jakie opcje ubezpieczenia najlepiej wybrać? Na co zwracać uwagę?
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Zalanie mieszkania przez dewelopera

Postprzez haua » Pt sie 25, 2017 8:48 pm

WItam.
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia mieszkania od zalania (posiadam polisę w allianz). Nad moim mieszkaniem jest taras sąsiadów, którym źle polozyli plytki. Blok jest nowy i na gwarancji dewelopera. Deweloper zerwal im plytki na balkonie, ale na weekend nie zabezpieczyl a mocno padał deszcz. Konkretnie zalało mi ściany sufit itp, łącznie 3 pokoje i kuchnia ucierpiały.
Deweloper przyznał się do winy i obiecał wyremontować. wstawił nawet osuszacz tynków. Sprawę jednak zgłosiłem równiez do allianz i dostałem informacje, że należy mi sie odszkodowanie.
Pytanie zatem
1. Czy ktoś z was miał podobną sytuację? Skoro mi wyremontują, to czy należy mi się odszkodowanie dodatkowo za zalanie? Czy deweloper moze mi robić pozniej problemy? Raz- straty materialne. Dwa moralne. Musiałem wziąć i stracić dni urlopu na czas remontu (nie chcialem zostawiac obcych Panow na cale dnie w mieszkaniu). Musialem zawiezc zone i dziecko na kilka dni do rodzicow 300km dalej.
2. Spisałem liczniki przed suszeniem i po. Wstawili sporą maszynę do osuszania ktora zapewne ciagnie duzo pradu. ma stac 2-3 dni. jak można sie ubiegac o zwrot kosztow?
3. Mam w mieszkaniu panelei sufity podwieszane. zacieki na bank są nad podwieszanym sufitem, cieklo także po scianach. mam obawy czy za jakis czas nie pojawia sie tam usterki. bedzie to nastepstwo obecnego zdarzenia i jak sie zabezpieczyc na ten wypadek, żeby deweloper nie krecil nosem w razie czego?

Prosze o radę

Doradca reklama

Podpowiadam

ubezpieczenie domu

Powrót do Ubezpieczenie mieszkania i domu