Zarejestruj

Czy warto ubezpieczyć samochód w MTU?

Forum o ubezpieczeniach w MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Symulację składek na ubezpieczenia. Pomoc i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Czy warto ubezpieczyć samochód w MTU?

Postprzez Laura » N gru 02, 2012 3:25 pm

Jakie są wasze opinie na temat tego towarzystwa ubezpieczeniowego? Czy warto w nim wykupić ubezpieczenie auta?

Początkujący

Re: Czy warto ubezpieczyć samochód w MTU?

Postprzez mlekoju » N sty 20, 2013 9:54 pm

Osobiście nie korzystałbym z ich usług. Sam nigdy nie słyszałem o tej firmie nic. A lepiej radzę Ci nie ryzykować podpisywać umowy z nowymi firmami, bo to może zakończyć się różnie.

Początkujący

Postprzez Kapitan » Cz lut 14, 2013 7:57 am

MTU działają zazwyczaj we współpracy z Poczt Polską, przynajmniej tam mnie dopadli i chcieli sprzedać ubezpieczenie, ale się nie dałem :D

Początkujący

Postprzez Machnik » Cz mar 14, 2013 7:56 am

No jeśli chodzi o składki to słyszałem, że w tym towarzystwie ubezpieczeniowym maja dość niskie i warto z niczego korzystać.
niestety nic więcej o nich nie wiem :)

Bywalec forum

Postprzez Andrzejek12 » So mar 23, 2013 10:14 am

Szczerze, to ja też nie słyszałem nigdy nic o tej firmie. Nie wiedziałem, że istnieje. Więc nie będę się wypowiadać.

Bywalec forum

Postprzez wwjm.pl » N maja 26, 2013 6:02 am

Firma MTU jest w tej samej grupie kapitałowej co Ergo Hestia. Eergo Hestia uchodzi za ubezpieczyciela drogiego. MTU dla przeciwwagi ma produkty tanie i proste. W MTU można ubezpieczyć samochód, mieszkanie i ubezpieczenia rolne. Korzyści wg. mnie to wariant serwisowy w Auto Casco gdzie szkoda jest kalkulowana w cenie części orginalnych w każdym czasie, a nie jak w większości towarzystw, do 4-5 roku, jeśli chodzi o wiek auta. Dodatkowo można wykupić utrzymanie sumy ubezpieczenia w autach używanych. Do wad zaliczałbym to że kontakt z firmą jest wyłącznie przez telefon, mail lub internet a zadarza się że na infolinię trudno się dodzwonić. Kupując Autocasco w MTU trzeba zwrócić uwagę na części składowe. Ponieważ niektóre elementy się dokupuje dodatkowo. Na przykład ubezpieczenie AC i Assistance dziala w kraju chyba że rozszerzy się za dodatkową składkę o zagranicę. Daje to dla większości niższą składkę, ale jak ktoś planuje wyjazd zagraniczny to musi o tym pamiętać przy zakupie polisy. Najtaniej w MTU wychodzą polisy dla mieszkańców małych miasteczek i wsi, gdzie szkodowość jest niższa. W dużych miastach ich polisy wychodzą drożej. MTU daje dodatkowe zniżki dla pracowników poczty i nauczycieli oraz kierowców w wieku od 36 do 45 lat. Istnieje też możliwość przeniesienia zniżki z OC na AC dla bezszkdowych kierowców.

Stały bywalec

Postprzez etapia ubezpieczenia » Wt cze 11, 2013 3:39 pm

ubezpieczenia w MTU są tanie ale można znaleźć tańszą ofertę

Początkujący

Postprzez katiusza1971 » Pn wrz 22, 2014 12:26 pm

Nie polecam ubezpieczenia auta w MTU. To tak naprawdę Hestia. Są ogromne problemy z wypłatą szkody. Proces przebiega bardzo opieszale. Zaniżają wartość odszkodowań do wypłaty. To z...j. Nigdy niczego u nich już nie ubezpieczę a zwłaszcza auta. Nie dajcie się nabrać na niskie kwoty ubezpieczeń OC i AC. W przypadku szkody oskubią Was do cna. Tak jak mnie. NIe polecam.

Początkujący

Postprzez katiusza1971 » Pn wrz 22, 2014 12:32 pm

Nie polecam tej firmy. To nic innego jak Hestia. Ta firma jest nierzetelna, niekompetentna, o... klientów. Miałam ogromne problemy z likwidacją szkody komunikacyjnej. Proces przebiegł bardzo opieszale, z naruszeniem przepisów prawa. Oskubali mnie do cna. Pracownicy działają nie dla dobra, ale na niekorzyść klientów. Przetrzymują likwidację szkód do ostatniej chwili, ucinają kwoty odszkodowań do wypłaty. Po likwidacji szkody mają jeszcze trzy dni na wypłatę świadczenia to mit. Nie Kupujcie u nich ubezpieczeń, chyba, że chcecie mieć ogromne problemy i jeszcze zostać o.... Nie Polecam, nie ich.

Początkujący

Postprzez DyskotekowyGosc » Pn gru 01, 2014 1:24 pm

katiusza1971 napisał(a):Nie polecam tej firmy. To nic innego jak Hestia. Ta firma jest nierzetelna, niekompetentna, o... klientów. Miałam ogromne problemy z likwidacją szkody komunikacyjnej. Proces przebiegł bardzo opieszale, z naruszeniem przepisów prawa. Oskubali mnie do cna. Pracownicy działają nie dla dobra, ale na niekorzyść klientów. Przetrzymują likwidację szkód do ostatniej chwili, ucinają kwoty odszkodowań do wypłaty. Po likwidacji szkody mają jeszcze trzy dni na wypłatę świadczenia to mit. Nie Kupujcie u nich ubezpieczeń, chyba, że chcecie mieć ogromne problemy i jeszcze zostać o.... Nie Polecam, nie ich.

Ja jeszcze się o tym nie przekonałem, ale też słyszę takie sygnały, że opieszałość, że ciężki kontakt z firmą w przypadku szkody, a jak już jest z Twojej winy, to dowalą Ci niezłą nadwyżkę. Ja nie miałem jeszcze żadnej szkody, to ciężko to stwierdzić, ale wolę się nie przekonywać.

Czego nie rozumiem, to po co ta firma ma dwie marki? czy nie lepiej im było wchłonąć klientów MTU i stać się Ergo Hestią?

Następna strona

Powrót do MTU