Zarejestruj

babcia mi pomaga, co po jej śmierci? ubezpieczenie

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

babcia mi pomaga, co po jej śmierci? ubezpieczenie

Postprzez gospodarzowa77 » N cze 14, 2015 8:34 pm

witam, nie wiem czy na dobrym forum i w dobrym dziale piszę, ale mam bardzo ważne pytanie....

moi rodzice zarabiają najniższą krajową, mają długi które muszą spłacać, a żeby jakoś związać koniec z końcem moja babcia pomaga mi finansowo - 400 zł miesięcznie abym miała jakieś środki na edukację i w coś się odziać...

ostatnio poprosiła mnie abym dowiedziała się czy jest jakaś możliwość, aby w razie (odpukać!!) jej śmierci dostawała jakieś pieniądze? np. czy jest jakieś ubezpieczenie, dzięki któremu po śmierci babci mogłabym otrzymywać określoną sumę co miesięcznie, coś w rodzaju renty na określony czas np. 400 czy 500 zł przez powiedzmy 5 lat po jej smierci albo aż skończę szkołę/studia i będę mogła sama pracować...
dodam, że babcia jest po 80-tce

bardzo proszę mnie nie negować że wyzyskuję babcię itp. bo wcale tak nie jest, jestem w trudnej sytuacji finansowej, a babcia sama wyszła już dawno z inicjatywą, aby mi pomagać

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 2 razy

Re: babcia mi pomaga, co po jej śmierci? ubezpieczenie

Postprzez michal » Cz cze 18, 2015 9:00 am

Witaj @gospodarzowa77,
oczywiście jest możliwość otrzymywania renty po śmierci najbliższej osoby natomiast w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona ma 80 lat trzeba się liczyć z tym, że składka nie będzie niska. Osobiście radziłbym ubezpieczenie "Pakiet bezpieczne życie", który jest dostępny dla wszystkich do 100 roku życia, a w przypadku śmierci najbliższej osoby uposażony dostaje jednorazową wypłatę, która jest uzależniona od wysokości płacenia miesięcznych składek.

Pozdrawiam,
Michał.

Moderator Lokalny
Podziękował : 0 razy

Postprzez Finansolog » Cz cze 18, 2015 10:15 am

michal napisał(a):Osobiście radziłbym ubezpieczenie "Pakiet bezpieczne życie", który jest dostępny dla wszystkich do 100 roku życia

Z tego co widzę w OWU tego ubezpieczenia to:
"Do Umowy ubezpieczenia może przystąpić osoba, która w dniu następnym po dniu podpisania deklaracji przystąpienia do Umowy ubezpieczenia będzie mieć ukończone 16 lat i nie będzie mieć ukończonych 69 lat."

Gdzie w takim razie możliwość ubezpieczenia osób do 100 lat?

Początkujący
Podziękował : 2 razy

Postprzez michal » Pn cze 22, 2015 4:42 pm

Finansolog napisał(a):
michal napisał(a):Osobiście radziłbym ubezpieczenie "Pakiet bezpieczne życie", który jest dostępny dla wszystkich do 100 roku życia

Z tego co widzę w OWU tego ubezpieczenia to:
"Do Umowy ubezpieczenia może przystąpić osoba, która w dniu następnym po dniu podpisania deklaracji przystąpienia do Umowy ubezpieczenia będzie mieć ukończone 16 lat i nie będzie mieć ukończonych 69 lat."

Gdzie w takim razie możliwość ubezpieczenia osób do 100 lat?

Tak, mój błąd. PBŻ jest do 69 roku życia.

Powrót do Ubezpieczenia na życie