Zarejestruj

Czy wypłata po śmierci ubezpieczonej może wynosić 1500 zł?

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Czy wypłata po śmierci ubezpieczonej może wynosić 1500 zł?

Postprzez panda » Wt maja 07, 2013 6:10 pm

Własnie umarła moja 85-letnia mama. Przez ostatnie 30 lat kontynuowała ubezpieczenie grupowe na życie w PZU wpłacając 37 zł kwartalnie. Wiem, że to niedużo, ale kwota, jaka wpłynęła mi dzisiaj na konto zaskoczyła mnie. Czy to możliwe, żeby to było tylko 1500 zł? Jestem jedyną osobą uprawnioną do świadczeń. Proszę o pomoc.

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony

Re: Czy wypłata po śmierci ubezpieczonej może wynosić 1500 zł?

Postprzez tomekdm » Wt maja 07, 2013 6:21 pm

oczywiście że tak!!!! to i tak dużo !!! jaka składka takie ubezpieczenie!! no nie można się spodziewać za 37 zł kwartalnie 100 tys. zł wypłaty...

Bywalec forum

Postprzez katczar » Wt maja 07, 2013 9:03 pm

Sprawdź jaka była suma ubezpieczenia. Być może mieli zapis, że w przypadku przekroczenia jakiegoś wieku wypłacą tylko część SU

Początkujący

Postprzez panda » Śr maja 08, 2013 4:05 am

tomekdm napisał(a):oczywiście że tak!!!! to i tak dużo !!! jaka składka takie ubezpieczenie!! no nie można się spodziewać za 37 zł kwartalnie 100 tys. zł wypłaty...

Po co ta zjadliwość? Nie oczekuję 100 tys. Po prostu kwota wydaje się niepoważna. Podliczyłam, że w ciągu 10 lat mama zgromadziła te 1500 zł, chyba zatem coś nie tak? Poza tym zawsze z dumą powtarzała, że sama odkłada na swoją czarną godzinę i nikt nie będzie miał problemów. Może dobrze, że nie jest świadoma.

Początkujący

Postprzez panda » Śr maja 08, 2013 4:06 am

katczar napisał(a):Sprawdź jaka była suma ubezpieczenia. Być może mieli zapis, że w przypadku przekroczenia jakiegoś wieku wypłacą tylko część SU

Zamierzam dzisiaj odwiedzić oddział PZU i poprosić o polisę.

Początkujący

Postprzez panda » Śr maja 08, 2013 4:09 pm

Sprawdziłam warunki. Wszystko się zgadza. Wniosek wyciągnęłam następujący: po przejściu na emeryturę nie zamierzam korzystać z żadnej polisy "na życie". Więcej korzyści przyniosą moim dzieciom drobne inwestycje, np. w obligacje lub zrównoważone fundusze.

Początkujący

Postprzez leon69 » N paź 06, 2013 6:31 am

Ubezpieczenie na życie to nie lokata.

Nie można mnożyć ilości wpłaconych składek.

Co w sytuacji jeżeli ktoś wpłaca tylko np dwie składki i umiera ?

Ubezpieczenie jest również wypłacana w całości

Początkujący

Postprzez Edzia60 » Wt paź 08, 2013 11:29 am

Ubezpieczenie nie zawsze jest wypłacane w całości. Zależy oczywiście od wielkości i ilości składek ale nie ma reguły, że wypłacą Ci tyle ile wpłacono.

Początkujący

Postprzez Juliette » Cz gru 05, 2013 3:19 pm

Powiedzmy sobie szczerze, w pewnym wieku już po prostu się nie opłaca ubezpieczać. Lepiej na lokatę lub jakiś fundusz wpłacać te pieniądze. A Suma Ubezpieczenia powinna przynajmniej zabezpieczać rodzinie koszty pogrzebu. Kwoty poniżej 5 tys zł są dla mnie po prostu śmieszne. Ludzie kilkanaście lat płacą i odkładają pieniądze, a potem taka niska wypłata. Dlatego trzeba odpowiednio wcześnie myśleć i zarządzać swoimi finansami.

Zasłużony

Postprzez Agnieszka » Pt gru 06, 2013 10:52 am

panda napisał(a):Własnie umarła moja 85-letnia mama. Przez ostatnie 30 lat kontynuowała ubezpieczenie grupowe na życie w PZU wpłacając 37 zł kwartalnie. Wiem, że to niedużo, ale kwota, jaka wpłynęła mi dzisiaj na konto zaskoczyła mnie. Czy to możliwe, żeby to było tylko 1500 zł? Jestem jedyną osobą uprawnioną do świadczeń. Proszę o pomoc.

W przypadku ubezpieczeń grupowych za śmierć Rodzica niestety są tak małe wypłaty odszkodowania ale z góry ustalone. W ubezpieczeniach grupowych zakres ochrony jest bardzo szeroki i największe sumy ubezpieczenia są w przypadku kiedy to dotyczy Pani jako osoby ubezpieczonej a nie innej osoby.

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenia na życie