Zarejestruj

ING polisa na życie bez kapitału - odszkodowanie

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

ING polisa na życie bez kapitału - odszkodowanie

Postprzez Izabela » Pt sty 16, 2015 11:57 am

Witam wszystkich,

Czy nie jest tak, że szukają powodu aby odszkodowania w przypadku śmierci - nie wypłacić? w regulaminie jest wspomniane że np pod wpływem alkoholu jak nastąpiła śmierć - to nie ma odszkodowania
inny przykład- np idziemy z imprezy (też po alkoholu) i wpadamy przypadkowo pod samochód - też nie ma odszkodowania
kolejny- wsiadam do samochodu np taxi gdzie jestem pasażerem a kierowca nie ma uprawnień; jest lekko pod wpływem- mamy wypadek i też nie jest wypłacane odszkodowanie jak to naprawdę jest ?
ktoś u was w rodzinie/ znajomych faktycznie miał wypłatę z polisy na życie? Pozdrawiam

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: ING polisa na życie bez kapitału - odszkodowanie

Postprzez DominikSieradzki » Pt sty 16, 2015 3:27 pm

Czy ubezpieczyciele szukają powodu? Nie wydaje mi się, jednak zapisy w OWU mówiące o ograniczeniu odpowiedzialności wydają się być logiczne i zasadne.
Czy gdybyś to Ty miała ponosić odpowiedzialność za kogoś, to dopuściła byś wypłatę X tysięcy za śmierć w wyniku działań wojennych, uczestnictwa w rozbojach, aktach terrorystycznych? Nie chciałabyś, aby ten kogo ubezpieczasz był trzeźwy? Ludzie "po pijaku" robią różne głupie rzeczy ... wypłaciłabyś sumę ubezpieczenia?
Oczywiście Twoje przykłady są bardzo dobre, ale trzeba na zapisy w OWU spojrzeć również przez inny pryzmat (jak powyżej).

Decydując się na zakup polisy warto spojrzeć na ograniczenia odpowiedzialności również w innych sytuacjach. Ubezpieczyciele potrafią nawet wykluczyć wypłatę np. jeśli wypadek miał miejsce podczas uprawianiu sportu (rekreacyjnie), a to już prawdziwy absurd. ING nie ma aż tak nieżyciowych ograniczeń, natomiast te podane przez Ciebie w przykładach mają wszyscy.

Odpowiadając więc na pytanie, czy ktoś miał wypłatę z polisy? Tak, przytłaczająca większość ma wypłaty, po to są właśnie polisy ;-)

Początkujący

Postprzez Izabela » Pt sty 16, 2015 10:58 pm

Dzięki za odpowiedź, ale mimo wszystko prośba o odpowiedź tak/nie na moje pytania. Zakładam, że działania nigdy nie są celowe- ale jak każdy z nas (prawie) spotyka się z ludźmi i spożywa alkohol- i nawet w powrocie do domu czy jak wspomniałam w jeździe taxi w momencie wypadku - lub celowym działaniu taksówkarza - ja/ jako osoba ubezpieczona jestem pod wpływem alkoholu- a OWU wyklucza wypłatę w momencie spożycia.
Nie ma tutaj wykluczeń, czy ktoś to zrobił specjalnie czy nie- fakt alkoholu występuje.

i co wtedy? Należy się ubezpieczenie ? Jak nie tzn, że ludzie z polisą już nie mają prawa napić się piwa?

Napisał Pan "przytłaczająca większość"- ale nie wszyscy? to jak giną/ nie żyją - a się nie należy - nawet jak ubezpieczeni są od śmierci?

Początkujący

Postprzez DominikSieradzki » Śr sty 28, 2015 8:32 am

Co do alkoholu i innych wykluczeń - nie może być on bezpośrednią przyczyną wypadku/śmierci.
I tak, jak Pani szuka "dziury w całym", tak istnieją sposoby, by nie zgłaszać wypadku iż miał on miejsce po spożyciu. Przyzna Pani, że istnieje różnica pomiędzy sformułowaniem, że złamanie nastąpiło w wyniku potknięcia się o krawężnik lub, że krawężnik zaatakował moją nogę i ją złamał. To, tak trochę żartem..

Nie można odpowiedzieć na postawione przez Panią przykłady w sposób tak/nie.
Wszystko jest kwestią dokładnego przyjrzenia się okolicznościom wypadku, bo można wejść pod samochód (przechodząc w miejscu niedozwolonym zataczając się przy okazji ..), albo można wejść pod samochód (również się zataczając, ale idąc przez pasy przy świetle zielonym, ale to kierowca był nieuważny) ...

Powrót do Ubezpieczenia na życie