Zarejestruj

Odmowa wypłaty odszkodowania z tyt. operacji

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Odmowa wypłaty odszkodowania z tyt. operacji

Postprzez mnowak02 » Cz kwi 13, 2017 6:23 am

Witam,

W 2005 r. miałem przeprowadzoną operację tylko przegrody nosa(septoplastyka). W 2016r. ponownie miałem przeprowadzoną operację przegrody nosa(reseptoplastyka) oraz operację małżowin nosa. Ubezpieczenie wykupione w Warta dla Ciebie i rodziny. Po złożeniu wniosku o roszczenie z tytułu operacji dostałem odmowę, iż operacja w 2016r. została przeprowadzona na wskutek wcześniejszej operacji(nie wiem na jakiej podstawie to stwierdzili). Dodam tylko iż operacja przegrody nosa oraz małżowin nosa jest objęta w katalogu operacji w OWU. Zatem złożyłem drugie roszczenie z tytułu operacji małżowin nosa i dostałem krótką odmowę, iż już wcześniej złożyłem wniosek o świadczenie z w/w tytułu ale przecież w drugim wniosku podałem inny zaistniały typ "choroby". Czy warto składać odwołanie bo operacji małżowin nosa nie miałem wcześniej wykonywanej. Czy Ubezpieczyciel może odwołać (po złożeniu mojego odwołania) się iż drugi raz składałem wniosek o operację ale inną chorobę ? Jak argumentować odwołanie ?

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Odmowa wypłaty odszkodowania z tyt. operacji

Postprzez mfind » Cz kwi 13, 2017 7:20 am

Odwołanie należy argumentować tym, że operacje którym zostałeś poddany wchodzą w zakres ochrony ubezpieczeniowej (należy powołać stosowne zapisy owu). Ponadto należy dołączyć dokumentację lekarską z placówki medycznej. Ubezpieczyciel ma obowiązek wyjaśnić Ci szczegółowo, dlaczego twierdzi, że operacja z 2016 była następstwem tej poprzedniej. Powinien przedstawić Ci opinię lekarza, dokumentację na podstawie której zajął właśnie takie stanowisko.

Powrót do Ubezpieczenia na życie