Zarejestruj

Odmowa wypłaty odszkodowania z tytulu zgonu męża

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): So kwi 22, 2017 12:03 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Odmowa wypłaty odszkodowania z tytulu zgonu męża

Postprzez rc000 » So kwi 22, 2017 12:22 am

Witam
Sytuacja wygląda następująco:
Ponad rok temu w nocy zmarł mój ojciec, nie zdecydowaliśmy się na sekcję,ale najprawdopodobniej był to zawał. Na pytanie lekarki podczas reanimacji czy ojciec na coś choruje lub spożywał alkohol mój brat,który wrócił późno z pracy i nie widział się tego dnia z ojcem błędnie odpowiedział,że możliwe,że jest pod wpływem, ponieważ czasem się zdarzało,że wypijał parę piw wieczorem,co raczej jest w granicach normy wśród mężczyzn. No i stało się-lekarka wpisała alkoholizm w pośrednią przyczynę śmierci.Warta, w której jestem ubezpieczony i ja i mama na takich samych warunkach,wypłaciła mi odszkodowanie za śmierć ojca, ale mamie już dużo wyższego odszkodowania za śmierć partnera nie wypłaciła,argumentując to właśnie alkoholizmem. Z kolei PZU w którym ojciec był ubezpieczony wypłaciła nam pieniądze z tyt. zgonu ubezpieczonego. Mama odpuściła sobie odwoływanie się,ale w ostatnim czasie udało mi się ją przekonać do spróbowania. Ojciec miał w pracy nienaganną opinię, nigdy nie miał żadnego incydentu z przyjściem do pracy pod wpływem alkoholu,oczywiście nigdzie nie był też leczony jako alkoholik.Więc jedynym potwierdzeniem jego bycia alkoholikiem jest ten zapis w przyczynie śmierci. Myślicie, że są szanse na skuteczne odwołanie? Prosiłbym też o porady jak to dobrze zrobić,żeby mieć jak największe szanse na powodzenie. Może postarać się o jakieś zaświadczenie z pracy dot. braku incydentów alkoholowych lub zaświadczenie z miejscowej poradni rozwiązywania problemów alkoholowych?

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 391
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 3:46 pm
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 23 razy

Re: Odmowa wypłaty odszkodowania z tytulu zgonu męża

Postprzez mfind » Pn kwi 24, 2017 7:30 am

Proszę się odwołać od stanowiska ubezpieczyciela. Kwestię odmowy bądź przyjęcia odpowiedzialności z tytułu zaistniałego zdarzenia regulują zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia. Trzeba wyjaśnić, dlaczego tak właściwie ubezpieczyciel odmówił mamie wypłaty świadczenia (tym bardziej, że Tobie wypłacił, a to przecież ta sama umowa). OWU mogą zawierać wyłączenie, na podstawie którego za zdarzenia powstałe pod wpływem alkoholu, bądź na skutek jego spożywania następuje odmowa wypłaty, jednak kwestia ta, co do zasady, musi pozostać w związku przyczynowo - skutkowym ze zdarzeniem, a towarzystwo ubezpieczeniowe powinno to udowodnić. Zapoznaj się szczegółowo z warunkami umowy i na ich podstawie napisz odwołanie.

Początkujący
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lut 07, 2018 11:51 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Odmowa wypłaty odszkodowania z tytulu zgonu męża

Postprzez amaliaa » Śr lut 07, 2018 12:16 pm

I jak to się skończyło? Przyznam, że znam przypadek w którym normalnie wypłacono, mimo że zachodziło podejrzenie, że był spożywany alkohol.

Powrót do Ubezpieczenia na życie 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników