Zarejestruj

okres karencji po ustaniu ubezpieczenia

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

okres karencji po ustaniu ubezpieczenia

Postprzez KJESKE » Cz paź 18, 2018 11:56 am

Mam dość skomplikowaną sprawę która niestety nie jest dzisiejsza tylko wszystko rozegrało się już ponad dwa lata temu... Mój mąż był zatrudniony w firmie miał ubezpieczenie grupowe z PZU pracował tam do października 2018 roku dalej nie kontynuował indywidualnie tej polisy ponieważ składka była bardzo wysoka. w grudniu 2018 roku dostał udar mózgu hospitalizacja tego typu sprawy na szczęście na dzień dzisiejszy jest juz w pełnosprawnym człowiekiem i wszystko jest ok. w styczniu 2016 roku dzwoniłam do ubezpieczalni czy coś tego tytułu nam sie należy czy istnieje coś takiego jak okres karencji dla ubezpieczalni czy nie niestety powiedzieli mi ze nie ma czegoś takiego i nic nam się nie należy ale teraz podobna sytuacje spotkała moja koleżankę tylko ze z jej wujem i następstw była śmierć czy ale jej dotyczył tez okres karencji po ustaniu ubezpieczenie i dostała odszkodowanie za śmierć ...
Po pierwsze moje pytanie czy po takim czasie warto to odkopywać ?
po drugie czy jest coś takiego jak okres karencji dla ubezpieczalni po ustaniu ubezpieczenia?

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: okres karencji po ustaniu ubezpieczenia

Postprzez LighthouseKancelaria » Pt paź 19, 2018 10:20 am

W datach są chyba pewne błędy, czy tak? Z datą końca ubezpieczenia, kończy się ochrona ubezpieczeniowa. Czasem zdarza się, że w przypadku przejścia na indywidualną kontynuację ubezpieczenia (a w zależności od zakładu ubezpieczeń czasem mamy na to kilka miesięcy od zakończenia ubezpieczenia w zakładzie pracy), można opłacić składki wstecz np. za jeden miesiąc i wówczas zdarza się, że nie mamy przerwy w ochronie ubezpieczeniowej, jednak po dłuższym czasie jest to dość wątpliwe niestety.

Powrót do Ubezpieczenia na życie