Zarejestruj

Polisa na życie dla dojrzałej kobiety

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Polisa na życie dla dojrzałej kobiety

Postprzez AnkaKoch » Śr paź 03, 2018 7:17 am

Biorę kredyt na mieszkanie.
Bank nie wymaga cesji z ubezpieczenia ale kredyt biorę sama i chciałabym zabezpieczyć w ten sposób spłatę całości. Jestem objęta ubezpieczeniem grupowym w pracy ale to za mało.
Rozmawiałam z kilkoma agentami TU i wiem tyle, że nic nie wiem. Chciałabym wykupić polisę okresową ze zmniejszającą się składką ale... czy musi być tak drogo??? Składka około 350 zł/m-c to dla mnie za dużo. Może moglibyście zaproponować coś tańszego?
Dziś pani z AXA zaproponowała mi polisę ze składką 150 zł/m-c za polisę co rok odnawianą. Czy to ma sens?
Z tego co poczytałam wynika, że polisy na życie (długoterminowe) wymagają wypełnienia ankiety medycznej.
Może powinnam od tego zacząć, że moi rodzice zmarli na choroby nowotworowe w wieku 67 i 69 lat. Czy to nie wyklucza mnie w przypadku takiego ubezpieczenia? Jeśli tak to chyba pozostają mi tylko polisy corocznie odnawiane.
Wiek 45 lat, specjalista ds. administracyjnych, kredyt na 21 lat, suma ubezpieczenia 250 000.

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony

Re: Polisa na życie dla dojrzałej kobiety

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Śr paź 03, 2018 1:35 pm

Witam. Mi również przy takich parametrach wyszła składa 300 zł. w jednym towarzystwie i 270 zł. w innym. Oferta na 21 lat ze stałą składką. To, że rodzice umarli na choroby nowotworowe nie wyklucza Pani- oświadczenia będą dotyczyły Pani stanu zdrowia. Polisa odnawiana nie ma sensu, ponieważ z każdym kolejnym rokiem może być problem z jej zawarciem. Ponieważ każdy chętnie przyjmie do ubezpieczenia osobę młodą i zdrową, a potem jest już coraz gorzej, a jak się jeszcze w tym czasie rozchorujemy, to będzie man trudniej przejść potem ankietę medyczną. Proponowałabym zweryfikować na jaką SU jeśli chodzi o śmierć ma Pani swoje ubezpieczenie grupowe i ewentualnie spróbować dokupić grupówkę, to na pewno będzie taniej (choć ja mam w swoich ofertach zwykłą śmierć na max 150 tys.)
W razie pytań proszę o kontakt pod danymi z mojej wizytówki.

Początkujący

Re: Polisa na życie dla dojrzałej kobiety

Postprzez JustynaS » Śr lis 21, 2018 9:34 pm

Witam stawki ubezpieczenia wzrastaja wraz z wiekiem i niestety beda drogie,propnowala bym wzisc Pani polise ze zwrotem skladek po okreslonych latch po 15 50% po 30 100%,i nie kierowala bym sie tansza polisa i wybierala przede wszystkim te ktore zawieraja ankiete medycza poniewaz to swiadczy tylko dobrze.Czyli mamy pewnosc ze firma traktuje powaznie klienta i chce mu w razie potrzeby wypłacic swiadczenie.Polecam NN
Pozdrawiam

Powrót do Ubezpieczenia na życie