Zarejestruj

Stłuczone śródstopie

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Stłuczone śródstopie

Postprzez Zielony » Pn kwi 24, 2017 9:26 am

Witam,
Około 2 miesięcy temu miałem wypadek w pracy, na nogę spadła mi dość ciężka blacha, po pobycie w szpitalu okazało się, że noga jest tylko mocno stłuczona. Jako, że pracuję w dość dziwnej firmie już w szpitalu dostałem telefon którym dano mi do zrozumienia, że jeśli chcę dalej pracować mam nie zgłaszać tego jako wypadek w pracy.Stwierdziłem, że skoro to tylko stłuczenie to faktycznie bez sensu robić problem i zamiast zgłosić i zanieść 2 tygodniowe zwolnienie lekarskie wziąłem tydzień urlopu.Po urlopie stopa nadal mnie bolała więc poszedłem prywatnie do ortopedy który stwierdził stan zapalny i zalecił skorzystać z rehabilitacji,tak też zrobiłem oczywiście prywatnie i w sumie po rehabilitacji jest jeszcze gorzej ale do rzeczy. Czy jako, że nie wziąłem zwolnienia, jako dowód mam tylko poświadczenie ze szpitala, że tego i tego dnia byłem u chirurga mam jakąś szansę na odszkodowanie ?(Nie posiadam, żadnych dokumentów z prywatnych wizyt u ortopedy jak i z rehabilitacji). Oczywiście mam na myśli odszkodowanie z ubezpieczenia PZU grupowe które opłacam w zakładzie pracy.

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Stłuczone śródstopie

Postprzez mfind » Pn kwi 24, 2017 12:22 pm

Tak, najważniejsza dokumentacja w przedmiotowej sprawie to dokumentacja z leczenia, a nie zwolnienie lekarskie. Ubezpieczyciel, za Twoim upoważnieniem, sam może wystąpić o jej udostępnienie do placówek medycznych, tak więc zgłoś szkodę, a firma ubezpieczeniowa zobowiązana będzie do rozpatrzenia roszczenia, zajęcia stanowiska i udzielenia odpowiedzi w ciągu 30 dni.

Bywalec forum

Postprzez OdszkodowaniaPCO » Wt kwi 25, 2017 3:12 pm

Oczywiście może Pan zgłosić wypadek do ubezpieczyciela mimo postawy pracodawcy. Ubezpieczenie NNW powinno obejmować tego typu zdarzenia. Niestety dosyć często podstawą do wypłaty przy tego typu ubezpieczeniach jest wyłącznie określenie trwałego uszczerbku na zdrowiu Poszkodowanego. Jeżeli nie stwierdzi się trwałego uszczerbku na zdrowiu, sam fakt odczuwania bólu, czasu leczenia czy przebywania na zwolnieniu lekarskim nie jest sam w sobie podstawą do świadczenia. W związku z powyższym, to czy otrzyma Pan odszkodowanie oraz ewentualnie w jakiej wysokości zależy od oceny uszczerbku dokonanej przez ubezpieczyciela (na podstawie dokumentacji medycznej – tzw. zaoczna komisja lekarska, lub z Pana osobistym stawiennictwem – komisja naoczna).

Początkujący

Postprzez kris66 » N kwi 30, 2017 7:20 pm

Jak ocenic kwote odszkodowania prywatnie po ugryzieniu psa w penis,trwaly uszczerbek,obdukcje urologa,leczenie,itd?? Znieksztalceie. Wlascicielowi sle pismo przedprocesowe.

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Postprzez mfind » Wt maja 02, 2017 6:58 am

Trzeba wziąć pod uwagę koszty leczenia, lekarstw, wizyt itd. Poza tym możesz wziąć pod uwagę cierpienia psychiczne. Wszystko uzależnione jest jednak, w ramach jakiego ubezpieczenia likwidowana jest szkoda, dlatego sugeruję skontaktować się z Federacją Konsumentów, która pomaga w postępowaniu przedsądowym i sądowym, w tym pomaga sporządzać pisma procesowe. Działania FK są bezpłatne.

Powrót do Ubezpieczenia na życie