Zarejestruj

Ubezpieczenie na życie PZU - odmowa wypłaty świadczenia po operacji

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Cz mar 20, 2014 4:43 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Ubezpieczenie na życie PZU - odmowa wypłaty świadczenia po operacji

Postprzez linchpin » Cz mar 20, 2014 4:46 pm

Dzień dobry,
Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Moja mama parę tygodni temu przeszła operację wycięcia sporego tłuszczaka z lewego ramienia. Nie był to jakiś tam byle jaki zabieg, ale z medycznego punktu widzenia normalna operacja przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym (mówiąc prostym językiem była całkowicie nieprzytomna), zabieg trwał około 1,5h i po wszystkim była kilka dni hospitalizowana przed wypisem do domu.

Żeby nie było wątpliwości co do klasyfikacji jako operacja w "Karcie informacyjnej leczenia szpitalnego", którą dysponuję widnieje taki zapis:

"EPIKRYZA WYPISOWA:
Pacjentka przyjęta do oddziału celem usunięcia b. dużego tłuszczaka ramienia lewego. Operowana 05.03.2018. Wykonano usunięcie tłuszczaka oraz drenaż sp. Redona. Przebieg pooperacyjny niepowikłany. Wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym."

Spotkaliśmy sie jednak z odmową wypłaty świadczenia przez PZU, którym mama posiada polisę na życie. Ubezpieczyciel argumentuje w odmowie, że:

"Zgodnie z paragraf. 4 ww. ogólnych warunków PZU Życie SA zakres ubezpieczenia obejmuje wykonanie w okresie odpowiedzialności PZU Życie SA operacji chirurgicznych wymienionych w Wykazie Operacji Chirurgicznych stanowiących załącznik do niniejszych ogólnych warunków. Po wykonaniu operacji chirurgicznej, PZU Życie SA wypłaca ubezpieczonemu świadczenie zgodnie z klasyfikacją zawartą w Wykazie Operacji Chirurgicznych.

Wykaz ten nie obejmuje wszystkich możliwych do wykonania operacji chirurgicznych w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD9, a jedynie te, za które PZU Życie SA ponosi odpowiedzialność

Z przedstawionej dokumentacji medycznej wynika, że w dniu 05.03.2018 r. przeprowadzono u Pani procedurę medyczną, która nie znajduje się w wykazie operacji chirurgicznych (wycięcie tłuszczaka).

Z uwagi na powyższe brak jest podstaw do wypłaty świadczenia."

Da się coś z tym zrobić? Dziwne jest to, że PZU ustala sobie tym samym co jest operacją, a co nie jest.
W ww. wykazie nie znalazłem przykładowo przeszczepu serca, więc wg PZU jest to zbyt błachy "zabieg", żeby świadczenie się należało. Chore to trochę. Doradźcie coś, czy warto z nimi walczyć o te parę stów i są jakieś szanse wygranej?

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Początkujący
Posty: 14
Dołączył(a): Wt lut 11, 2014 1:10 pm
Lokalizacja: Bochnia/Kraków
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Ubezpieczenie na życie PZU - odmowa wypłaty świadczenia po operacji

Postprzez JustynMachalica » Pt kwi 18, 2014 7:26 am

Obawiam się, że PZU opierając się na Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia ma prawo do odmowy wypłaty odszkodowania. I nie chodzi tu o to czy przeprowadzony zabieg jest operacją czy nie- z medycznego punktu widzenia- oczywiście. Natomiast- tak jak napisano w decyzji- towarzystwo nie odpowiada za wszystkie tylko za wybrane operacje, które w OWU są wymienione. Na pewno do polisy dostaliście Państwo OWU- na tym dokumencie opiera się ubezpieczyciel podejmując decyzję o wypłacie lub odmowie wypłaty świadczenia.

Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Pn kwi 28, 2014 7:04 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Ubezpieczenie na życie PZU - odmowa wypłaty świadczenia po operacji

Postprzez dzastinusia » Pn kwi 28, 2014 7:13 pm

Witam. Mam taką sprawę. Tato miał zabieg koronarografii z użyciem dwóch cewników. Pisze jeszcze że to był zabieg na dwóch naczyniach i miał wykonywaną przezskórną angioplastykę wieńcową PCI z zastosowaniem balonu i wprowadzenie jednego stentu uwalniajacego leki do tetnicy wiencowej. Czy w związku z tym zabiegiem w pzu nalezy się wypłata odszkodowania czy pzu wypłaca odszkodowania tylko w wypadku operacji chirurgicznych a nie zabiegów????Bardzo proszę o odpowiedź

Powrót do Ubezpieczenia na życie 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników