Zarejestruj

W jakim wieku warto się ubezpieczyć na życie?

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: W jakim wieku warto się ubezpieczyć na życie?

Postprzez JustynMachalica » Pt kwi 18, 2014 7:17 am

Z ubezpieczeniami na życie jest tak, że im później tym trudniej- z racji wieku, możliwych chorób. Pytanie- czy to ma być ubezpieczenie inwestycyjne- tzn odkładanie na emeryturę czy po prostu ubezpieczenie na wypadek śmierci czy dodatkowych zdarzeń. Jeśli inwestycja- to im wcześniej tym mniej będziemy potrzebować na zgromadzenie odpowiedniego kapitału- pieniądze będą miały czas aby pracować.
Jeśli zaś to ubezpieczenie na życie ochronne- to ryzyko że coś nam się stanie istnieje zawsze choć wydaje nam się, że przecież "ja nie umrę" albo "ja jeszcze mam czas". To nie jest prawda. A druga sprawa jest taka, że im jesteśmy starsi tym droższe jest takie ubezpieczenie i większe prawdopodobieństwo, że ze względu na choroby nie zostaniemy do ubezpieczenia przyjęci- z wiekiem nikt niestety nie jest coraz zdrowszy- wręcz przeciwnie...

justyna.machalica@gmail.com

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący
Podziękował : 1 razy

Postprzez Myett » Śr kwi 30, 2014 8:09 am

Witam. Mam pewne pytanie odnośnie swojej aktualnej sytuacji. Mam 20 lat i liceum skończyłam w 2018 roku. Poszłam na studia na uw, ale po pół roku z nich zrezygnowałam. Aktualnie jestem w szkole policealnej i przygotowuję się do zdawania na inny kierunek. Czy obecnie mam jakiekolwiek ubezpieczenie? Ta szkoła policealna nie ubezpiecza swoich słuchaczy. Czy mogę być (albo ciągle jestem) ubezpieczona przy swoich rodzicach? Naukę kontynuuję, mam mniej niż 26 lat więc z tego co czytałam mam do tego prawo. Ale byłabym wdzięczna za odpowiedź specjalisty w tym temacie :)
Pozdrawiam!

Początkujący

Postprzez WroclawAgent » Śr kwi 30, 2014 2:11 pm

Witam,

wszystko zalezy od tego czy pracuje Pani na swój rachunek. Jeżeli nie to oczywiście jeżeli rodzice opłacają za panią składkę w swoim zakładzie pracy to moze Pani korzystać z państwowej opieki zdrowotnej do ukończenia 26 r.ż. - wizyty u lekarza, badania refundowane itp. Oczywiście zakres refundacji należy sprawdzić na stronie NFZ. Przed rejestracją u lekarza należy podać nr Pesel w celu weryfikacji czy rodzice rzeczywiście opłacają składki. Standardowo kolejki i czekanie na badania pani nie ominie - bo jak działa państwowa opieka zdrowotna każdy wie. W przypadku złamania nogi może się pani starać o wypłatę odszkodowania w ZUS po zakończeniu leczenia (w zależności od schodzenia to od miesiąca do pół roku lub więcej) - wysokość odszkodowania może nie być też zadowalająca. Jeżeli pani pracuje (umowa o pracę) to pracodawca za panią już odprowadza składki - podajemy nr Pesel przed rejestracją w placówce medycznej mającej podpisaną umowę z NFZ.
To o czym napisałam dotyczy wyłącznie państwowej opieki zdrowotnej. Jeżeli z kolei chce Pani dodatkowo otrzymać odszkodowanie w "normalnym" terminie i w "normalnej" wysokości to należy ubezpieczyć się prywatnie w Towarzystwie na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Mówiąc o ubezpieczeniu dla Pani warto też się zastanowić o ubezpieczeniu stricte na życie - ochronnym na wypadek śmierci (świadczenie otrzyma wskazana przez Panią osoba), poważnego zachorowania lub inwalidztwa (świadczenie otrzyma Pani) a także inwestycyjnym (odkładanie kapitału na przyszłość). W dobie ciągłych zmian w obrębie emerytury państwowej nie ma co liczyć na jej wysokość umożliwiającą godne życie.

W przypadku pytań proszę o kontakt:)
Za ten post autor WroclawAgent otrzymał podziękowanie od:
Myett

Początkujący

Postprzez PremiumWater » Cz lip 10, 2014 10:48 am

Andrew napisał(a):Mam dopiero 35 lat. Czy muszę ubezpieczyć się na życie teraz by to mialo sens?
Przecież mogę zrobić to w dowolnym okresie swojego życia. Do emerytury w sumie mam jeszcze sporo czasu.

ubezpieczenie na życie nie ma wiele wspólnego z emeryturą. Ubezpieczenie jest na wypadek okoliczności każdego dnia, czyli jeśli nie masz ubezpieczenia, a stanie Ci się wypadek, będziesz potrzebować specjalistycznej operacji to będziesz koszty musiał pokrywać sam. Nie wierzę, że ludzie tak nieodpowiedzialnie traktują swoje własne życie

Poprzednia strona

Powrót do Ubezpieczenia na życie