Zarejestruj

W jakim wieku warto się ubezpieczyć na życie?

Forum o ubezpieczeniach życiowych: polisy na życie i dożycie, na całe życie itd.
Andrew

W jakim wieku warto się ubezpieczyć na życie?

Postprzez Andrew » Pt lip 27, 2012 11:54 pm

Mam dopiero 35 lat. Czy muszę ubezpieczyć się na życie teraz by to mialo sens?
Przecież mogę zrobić to w dowolnym okresie swojego życia. Do emerytury w sumie mam jeszcze sporo czasu.

Doradca reklama

Podpowiadam

agento

Re: W jakim wieku warto się ubezpieczyć na życie?

Postprzez agento » Pn wrz 03, 2012 3:27 pm

Proszę Pana mówi Pan, że ubezpieczy się Pan później, że mam Pan jeszcze wystarczającą ilość czasu. Z rozmowy wywnioskowałam że na dzień dzisiejszy emerytura jaka Pana by zadowoliła to nie mniej niż 1200zł.
Według informacji jakie są dostępne wiadomo że Pana emerytura z ZUS'u będzie wynosiła 500-600 zł.. Przypominam że to wszystko ma być płacone ze składek jakie Pan wypłaci II filar.Podaną wartość proszę oczywiście traktować w wielkim przybliżeniu i raczej optymistycznie.

Łatwo w takim razie policzyć że brakuje Panu min. kolejnych 600zł. Gdyby takie pieniądze miałby Pan otrzymywać do końca życia z jakiejkolwiek firmy ubezpieczeniowej to na podstawie obecnych wskaźników emerytalnych potrzebuje Pan zgromadzić kapitał w wysokości 80 tyś. zł. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie kiedy chce Pan zacząć odkładać te 80tyś zł i w jakim okresie czasu. To jest największą zaletą III filaru. Systematyczne i rygorystyczne budowanie swojego kapitału na przyszłość. Nie trzeba mówić, że duże sumy kapitału budowane są z małych kwot inwestowanych regularnie.

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Postprzez joker » Śr wrz 05, 2012 8:39 am

Warto ubezpieczyć się już w chwili kiedy rozpoczynamy życie na własny rachunek, kiedy rozpoczynamy pierwszą pracę...Im dłużej jesteśmy ubezpieczeni, tym większe korzysci mamy w przyszłosci :D

Jann

Postprzez Jann » N gru 23, 2012 10:00 pm

Wszystko zależy od tego, jaki ma być zakres takiego ubezpieczenia.
Jeśli ma to być standardowe ubezpieczenie na wypadek śmierci, nagłej choroby, inwalidztwa, to im wcześniej, tym lepiej.

Tomasz35

Postprzez Tomasz35 » N gru 30, 2012 4:51 pm

Ja się ubezpieczyłem, jak zacząłem pracę. Po ślubie ubezpieczyłem żonę, teraz doszło nam jeszcze dziecko. Nie jest to jakiś majątek, a człowiek śpi spokojnie.

September

Postprzez September » Pn gru 31, 2012 9:21 am

U nas podobnie, jeśli chodzi o wiek, to im wcześniej tym lepiej, ale też zależy jakimi środkami finansowymi dysponujemy, człowiek na ogół ubezpiecza się jak zaczyna pracę.

Deniroo

Postprzez Deniroo » N sty 06, 2013 5:06 pm

Jeśli ubezpieczamy siebie i sami opłacamy składki, to z reguły tak jest, że myślimy o ubezpieczeniu po rozpoczęciu pracy. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby np. ubezpieczyć dziecko i opłacać za nie składki.

Początkujący

Postprzez piotr.pp » Śr sty 23, 2013 12:23 pm

Jestem zdania, że im szybciej tym lepiej. Ja ubezpieczyłem się kiedy się ożeniłem i znalazłem stabilną pracę. Teraz myślę, by ubezpieczyć również nasze dzieciaki.

Początkujący

Postprzez koszyk » Pt mar 01, 2013 11:57 am

Ubezpieczyć się należy jak najszybciej nawet studenci czy dzieciaki powinny być ubezpieczone. Wiem, że nie muszę się martwić w razie wypadku i jestem spokojniejszy.

Początkujący

Postprzez wektor » Pt mar 01, 2013 2:02 pm

Moim zdaniem ubezpieczenie na życie warto mieć zawsze ponieważ nie wiadomo co jutrzejszego dnia może się wydarzyć. Ja polecam osobiście ubezpieczenie w PZU. Przeważnie nie ma nigdy z nimi problemu i wypłacają wszystko w terminie.

Pozdrawiam.

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenia na życie